RODO w World of Tanks, cz.II

Odpowiedź Działu Wsparcia na zgłoszenie zaprzestania zbierania danych personalnych przez Wargaming.

Tekst przetłumaczony z angielskiego:
Przyjmujemy Twoją prośbę za skorzystanie z prawa do sprzeciwu wobec przetwarzania twoich danych osobowych przez osoby trzecie pozyskane przez Wargaming Public API. W szczególności poprosiłeś naszą Firmę o zaprzestanie udostępniania danych osobowych naszemu partnerowi XVM.

Informujemy, że zgodnie z sekcją 6 ust. 7 naszej Polityki prywatności nasza Firma ma prawo udostępniać dane osobowe programistom zewnętrznym za pośrednictwem publicznego interfejsu API, aby dalej wspierać nasze produkty i usługi. Niemniej jednak zaangażowanie firmy w poszanowanie prywatności jej graczy pozostaje tak silne, jak zawsze. W związku z tym nasza Firma natychmiast zaprzestanie udostępniania danych osobowych programistom zewnętrznym za pośrednictwem publicznego interfejsu API i zobowiązujemy się do skontaktowania się z naszym partnerem i przekazania prośby o zaprzestanie przetwarzania danych osobowych uzyskanych za pośrednictwem publicznego interfejsu API Wargaming.

Chcielibyśmy jednak poinformować Cię o tym, że Twoje dane osobowe można również znaleźć na naszej stronie internetowej, a także w samej grze. Innymi słowy, Twoje dane osobowe są publicznie dostępne, a każdy z naszych partnerów, z którym dzielimy się informacjami, może samotnie odwiedzać naszą stronę internetową / wchodzić z nią w interakcje, a także uzyskiwać dostęp do naszych gier i grać w nie oraz gromadzić dane dowolnego z naszych graczy, bez naszego upoważnienia (patrz, ogólnie, sekcja 6 naszej Polityki prywatności na temat tego, w jaki sposób udostępniamy dane stronom trzecim).

Niezależnie od powyższego niezwłocznie powiadomimy naszych partnerów o Twojej prośbie o zaprzestanie przetwarzania twoich danych osobowych, ale jeśli zauważysz, że twoje dane osobowe są nadal przetwarzane, powinieneś skontaktować się z nimi bezpośrednio i poprosić ich o zaprzestanie przetwarzania twoich danych osobowych.

Nasza firma nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek działania przetwarzania prowadzone przez jej partnerów w kontekście naszej Polityki prywatności lub jakichkolwiek innych ustaleń.


Pamiętajcie, iż jest to operacja nieodwracalna.

Więcej informacji, jak korzystając ze swoich praw możecie zacząć wymagać od WG wywiązywania się ze swoich obowiązków do tego, aby przestało zbierać/przetwarzać wasze dane osobowe (statystyki) dotyczące loginu, znajdziecie TUTAJ.

TY _C_Z_R_

14 Odpowiedzi do “RODO w World of Tanks, cz.II

 1. Siema dzięki za publikacje , jak ci to wysyłałem zapomniałem dodać początku listu :

  Drogi _C_Z_R_,

  Przyjmujemy Twoją prośbę za skorzystanie z prawa do sprzeciwu wobec przetwarzania twoich danych osobowych przez osoby trzecie pozyskane przez Wargaming Public API. W szczególności poprosiłeś naszą Firmę o zaprzestanie udostępniania danych osobowych naszemu partnerowi XVM.

  1. Stary zakładałeś konto to nawet regulaminu nie czytałeś…zatwiwrdziłeś a teraz się plujesz do WG, ale tam podałeś tyle swoich danych ze normalnie anonima z Ciebie zrobią…nie rób z siebie durnia żeby ukryli że masz 200 wn8 przy 90k bitwach…żałosne nawet z prawnikiem byś nie wygrał…WG dało ci nawet punkty gdzie pozwala na przetwarzanie…najpierw poczytaj później zgłaszaj

    1. Nie git, nie powinien, przecież to logiczne, że skoro on to pisze, to jest jego zdanie, zatem na kiego grzyba ma pisać “Moim zdaniem”?
     Btw. _C_Z_R_ widzę że wydaje Ci się że gdzieś Twoje dane są bezpieczne? Zapomnij, czy telefon, czy komp, podpisujesz dokumenty w banku, ubezpieczalni itp., zaznaczasz we Wocie że akceptujesz regulamin, na innych stronach internetowych, w innych grach też, wszędzie są Twoje dane, robią z nimi co chca, jedni sprzedają drugim bazę danych, a Ty i tak się nie dowiesz kto i skąd je ma.

 2. Czyżby temat na kolejna pogadankę Półmózgów ?
  To byłoby 50 min fascynującej rozmowy w sam raz na dobranockę. Przecież w wota grają także rodzice chcący utulić do snu swoje dzieci przed kolejną sesją wota.

 3. Po pierwsze RODO dotyczy UE, które reguluje też sposób obierania marchwi i krzywiznę bananów. Dla bezpieczeństwa w sieci warto mieć po prostu dwa zestawy danych – publiczny do gier i rozrywki i prywatny do interesów – coś jak ja i moja firma w necie. 2 e-maile to nie jest problem, a bardzo ułatwia. Co do statystyk to wolałbym je ukrywać, ale jest przecież opcja anonimowości i vxm nie działa. A dlaczego ukrywać? Bo przeciwnik po naszym kolorze zaczyna nas inaczej traktować – fioletów się boją, a pomidorów nie. Pomidorowi często ktoś wyjedzie “na pewniaka”.

 4. “Nie mamy wpływu na to co dzieje się z Twoimi danymi, które przekazaliśmy, nie interesuje nas to i ogólnie mamy na to wy…bane”. A teraz Wania weź to co powiedziałem ubierz w jakiś prawniczy bełkot i odpisz gościowi tak żeby myślał, że nam zależy.

 5. W sumie, też wykonałem zgłoszenie.
  Moje uzasadnienie/motywacja:
  – gdyby pokazywanie statystyk w bitwie było wbudowane w klienta gry to nie robiłbym zgłoszenia – dlatego że nie każdy używa xvm lub nie ma cierpliwości aby go aktualizować czy grzebać w plikach;
  – statystyki są zbudowane tak, że nabijając je gracze robią chore akcje np. grają tylko określonym typem czołgu, topią się (kilka godzin temu widziałem dostojnie tonący wrogi E50), kampią dla określonej liczby DMG (film Vdr to pięknie pokazywał – koleś stojący Batem całą bitwę w krzaku obok bazy/0 pomocy czy współpracy z drużyną) – generalnie robią wodę z mózgu zamiast być miłym dodatkiem do gry dla lubiących zagłębiać się w takie dane i informacje;
  – promowanie przez WG pojedynczych firm/firemek bez jasno określonej polityki dostępu do danych dla wszystkich chętnych – np. tylko ekipa xvm – sztuczne powstrzymywanie inwencji graczy do robienia modów może i lepszych niż xvm (np. RaJCeL jest takim twórcą według mnie);
  – zarabianie na sprzedaży danych bez jasno określonej informacji co komu sprzedają i na jakich zasadach.
  Nie trzeba się na wszystko godzić. Brak przejrzystości oznacza po prostu mój sprzeciw wobec takich praktyk.

 6. Wszystkim wysyłają to samo, może ktoś przypomni ale xvm to cześć wg było kupione kilka lat temu. Chyba ze coś się zmieniło..TU w oryginale..

  We take your request as exercising your right to object to the processing of your personal information by third-parties obtained through Wargaming Public API. In particular, you have requested our Company to stop sharing your personal information with our partner XVM.

  Please be advised that our Company has the right, under section 6, paragraph 7, of our Privacy Policy, to share your personal information with third-parties developers via Public API, to further support our products and services. Nonetheless, the Company’s commitment to respect the privacy of its players remains as strong as ever. In this respect, our Company will cease immediately sharing your personal information with third-parties developers via Public API and we undertake to contact our partner and transfer your request to cease processing your personal information obtained through Wargaming Public API.

  However, we would like to make you aware of the fact that your personal information can also be found on our website as well as in the game itself. In other words, your personal information is publicly available and any of our partners with whom we share information with, can, by itself, visit/interact with our website as well as access/play our games and collect data of any of our players, without any authorization from us (see, generally, section 6 of our Privacy Policy on how we share data with third-parties).

  Regardless of the above, we will forthwith communicate to our partners your request to stop processing your personal information but if you notice that your personal information is still processed, you should contact them directly and request from them to cease processing your personal information.

  Our Company bears no responsibility for any processing activities carried out by its partners in the context of our Privacy Policy or any other arrangement.

  Best regards,

Dodaj komentarz