Pz.Kpfw. IV Ausf. F2: Nagroda, którą warto odebrać

Jest już Zasłużona nagroda za 2023 rok, wyraz wdzięczności dla naszych graczy za ich poświęcenie dla World of Tanks! 

Prezenty w ramach nagrody zależą od Waszych lat służby i każdy, kto utworzył swoje konto przed 1 stycznia 2020 roku, może otrzymać sześć pojazdów premium.

Nowością wśród nich jest Pz.Kpfw. IV Ausf. F2, niemiecki czołg średni V poziomu. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Prezentowane parametry dotyczą pojazdu z każdym załogantem wyszkolonym w 100% w swojej głównej specjalizacji. Niektóre charakterystyki pojazdu można ulepszyć dzięki premii dowódcy do głównej specjalizacji, atutom załogi i specjalnym przedmiotom w grze.

14

15

16

17

Jak grać

Pz.Kpfw. IV był jednym z najbardziej masowo produkowanych czołgów II Wojny Światowej, który brał udział w wielu działaniach na licznych teatrach operacyjnych. Była to pierwsza wersja tego pojazdu wyposażona w mocne działo kalibru 7,5 cm Kw.K. 40 L/43, które często zapewniało mu przewagę na polu bitwy. Pz.Kpfw. IV Ausf. F2 reprezentowany w grze ma kamuflaż w żółtej kolorystyce, typowy dla czołgów, które walczyły w Afryce Północnej.

Siła ognia

Działo kalibru 75 mm czołgu Pz.Kpfw. IV Ausf. F2 ma te same charakterystyki, co jego odpowiednik możliwy do zbadania. Jego głównymi atutami są przyzwoita penetracja i szybkie przeładowanie, pozwalające czołgowi walczyć z czołgami ciężkimi tego samego poziomu. Jednocześnie, Pz.Kpfw. IV Ausf. F2 powinien unikać frontalnych starć z przeciwnikami wyższych poziomów i zamiast tego szukać możliwości oskrzydlenia.

Żywotność

Pz.Kpfw. IV Ausf. F2 ma więcej PW niż jego odpowiednik z drzewa technologicznego, co pomoże Wam dłużej przetrwać w bitwie. Dodatkowe 10 m bazowego zasięgu widzenia dobrze pasuje do głównej roli tego czołgu, czyli wsparcia ogniowego dla czołgów ciężkich drużyny. Możecie zwiększyć zasięg widzenia za pomocą odpowiednich atutów i wyposażenia.

Mobilność

Zmniejszona mobilność czołgu Pz.Kpfw. IV Ausf. F2 stanowi kompromis wobec jego zwiększonej żywotności. Ma mniejszą moc silnika niż czołg możliwy do zbadania, co utrudnia zajmowanie pozycji i jazdę pod górę. Jest to również główny powód, dla którego nie zaleca się polegania na aktywnym wykrywaniu podczas gry tym czołgiem.

Wyposażenie

Wykorzystajcie poniższą konfigurację, by Wasz pojazd osiągnął swój maksymalny potencjał. Po więcej informacji na temat tego wyposażenia i innych jego rodzajów zajrzyjcie do kompletnego przewodnika.

ZALECANA KONFIGURACJA
Ulepszone wzmocnienie

Mechanizm dosyłający

Turbosprężarka
ALTERNATYWNA KONFIGURACJA
Powłoka antyrefleksyjna

Mechanizm dosyłający

Ulepszone celowanie

Atuty załogi

Wykorzystajcie poniższą konfigurację, by załoga czołgu osiągnęła swój maksymalny potencjał. Pełne informacje znajdziecie w naszym przewodniku.

DOWÓDCA
Naprawa

Braterstwo broni

Rozeznanie w sytuacji
CELOWNICZY
Naprawa

Braterstwo broni

Strzał z biodra
KIEROWCA
Naprawa

Braterstwo broni

Gładka jazda
ŁADOWNICZY
Naprawa

Braterstwo broni

Desperat
RADIOOPERATOR
Naprawa

Braterstwo broni

Bezpieczne magazynowanie

+5 zdjęć

Zalogujcie się do gry, aby otrzymać Zasłużoną nagrodę i wypróbować Pz.Kpfw. IV Ausf. F2 w bitwie!

ź: WoT

3.7 3 votes
Oceń wpis:
3 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
majko337y2

Eh jeszcze rok czekania ;(

FiveMen

Kup sobie drzewkowe Pz. IV H, zamontuj działo 75 mm i masz w zasadzie to samo.

Diabelek

Siema jak na razie nie mam tego czołgu