Przybyły amerykańskie czołgi Yoh!

Pięć zupełnie nowych amerykańskich czołgów Yoh debiutuje w drzewie technologicznym World of Tanks, Dowódcy!

Kilka miesięcy temu zapowiedzieliśmy nową linię amerykańskich czołgów ciężkich z mechaniką zapasowych gąsienic. Linia wzbudziła spore zainteresowanie, w szczególności z powodu niecodziennego wyglądu pojazdów i ich stylu gry. VIIIM-IV-Y, reprezentant premium nowej gałęzi, został również udostępniony w ramach Operacji świątecznych 2022.

Za sprawą tej nowej unikalnej mechaniki dopracowanie pojazdów Yoh i zbalansowanie ich charakterystyk zabrało dużo czasu. Jesteśmy gotowi wprowadzić tę całą linię amerykańskich czołgów ciężkich do gry 26 stycznia 2022 roku. Ale zanim dokładniej przyjrzymy się wchodzącym w jej skład czołgom, zacznijmy od zwięzłego historycznego wprowadzenia.

Czołgi Yoh: Niezwykły niezrealizowany projekt

W latach 50. XX w. amerykańska spółka nazwana na cześć założyciela przemysłowca Harolda L. Yoh przystąpiła do opracowywania konceptów czołgów o niestandardowych konfiguracjach. Posiadały one klasyczne elementy charakterystyczne dla amerykańskiej szkoły inżynierii pancernej, ale każdy z nich odznaczał się nietypowym kształtem. Jedną z cech charakterystycznych tych nowych pojazdów były zapasowe gąsienice, które mogły być zastosowane w przypadku zniszczenia tych głównych.

Uznaliśmy te pomysły za interesujące i zdecydowaliśmy się precyzyjnie odtworzyć te niezwykłe pojazdy w naszej grze. Chociaż czołgi Yoh nigdy nie przybrały metalowej postaci, Wy będziecie mogli wprowadzić je do akcji, chociażby wirtualnie!

1

2

3

4

5

 

Pawlack Tank

Badanie nowe podgałęzi Yoh rozpocznie się od pojazdu VT1 Heavy Tank Pawlack Tank.

Jest to przejściowy pojazd VI poziomu o odmiennej rozgrywce w porównaniu do innych amerykańskich czołgów ciężkich ze średnich poziomów (jak na przykład T1 Heavy Tank lub M6). Z drugiej strony Pawlack Tank również nie przypomina czołgów średnich, a bliżej mu do klasycznych pojazdów wyższych poziomów typowych dla amerykańskiej szkoły konstrukcji czołgów. Stanowi coś w rodzaju hybrydy czołgu ciężkiego i średniego o dobrej dynamice i świetnej obsłudze działa.

+6 zdjęć

Pawlack Tank odznacza się mniejszym rozmiarem w porównaniu do pozostałych amerykańskich czołgów ze średnich poziomów, ale ma lepsze opancerzenie i może się pochwalić bardziej imponującą siłą ognia. W walkach na krótkim dystansie poczujecie się wystarczająco pewnie oraz będziecie w stanie wesprzeć sojuszników w atakach oskrzydlających. Po przesiadce z T1 Heavy Tank przyzwyczajenie się do rozgrywki tym pojazdem może sprawiać trudności, ale jeśli spędzicie trochę czasu, by oswoić tego niezwykłego drapieżnika, dostosowanie się do reszty czołgów Yoh przyjdzie Wam o wiele łatwiej.

M-II-Y

M-II-Y jest pierwszym pojazdem w gałęzi z nową mechaniką rezerwowych gąsienic (więcej o nich później). Tak jak jego poprzednicy, czołg jest hybrydą czołgu ciężkiego i średniego o dobrej mobilności i doskonałym pancerzu. Nie zapominajcie jednak o słabym punkcie czołgu, który stanowi stosunkowo duża wieżyczka dowódcy.

+6 zdjęć

M-II-Y wyposażono w działo o przeciętnych charakterystykach, ale o dobrych wartościach przebicia pancerza. Co więcej, od tego poziomu począwszy, wszystkie czołgi Yoh otrzymują doskonałe kąty opuszczenia i podniesienia działa. To jedna z ich kluczowych cech, która kształtuje rozgrywkę całej gałęzi.

The M-III-Y

Wszystkie zalety poprzedników ulegają polepszeniu. M-III-Y posiada jeszcze mocniejszą wieżę i pancerz kadłuba, co wystarczy, by wytrzymać bezpośredni strzał od pojazdów tego samego poziomu lub niższych. Wieżyczka dowódcy jest zdecydowanie mniejsza, a –10 stopni opuszczenia działa będzie bardzo przydatne, jeśli wykorzystacie nierówności terenu. Jego mobilność również nie należy do najniższych, co pozwala na bezproblemową zmianę flank i kierunków.

+6 zdjęć

Co więcej, M-III-Y ma jeszcze jedną świetną cechę: dwa działa do wyboru. Jeśli wolicie wspierać swoich sojuszników z dystansu, zamontujcie działo 90 mm – jest celne, szybkostrzelne i o dobrych wartościach penetracji. Jeśli wolicie walki na linii frontu, powinniście zdecydować się na działo 105 mm. Charakteryzuje je nieznacznie mniejsza celność i szybkostrzelność, ale wyższe uszkodzenia alfa.

M-VI-Y

Ten czołg odziedziczył ogólną koncepcję rozgrywki po swoich pancernych braciach, ale zyskał niezwykły wygląd. M-VI-Y posiada dobrze opancerzoną oscylującą i wydłużoną wieżyczkę, która z łatwością odbija pociski. Katy podniesienia i opuszczenia działa również są świetne, a solidne opancerzenie kadłuba umożliwia mu szarżować na linię frontu bez kompleksów.

+6 zdjęć

M-VI-Y również jest wyposażony w dwa wspaniałe działa do wyboru, tylko że o większym kalibrze. Działo 105 mm jest celne i ma dobra wartość uszkodzeń na minute, podczas gdy działo 120 mm ustępuje celnością, ale bryluje w uszkodzeniach alfa. Ta maszyna jest pojazdem niemalże najwyższej klasy, ale prawdziwy as z talli Yoh czeka na Was na poziomie X!

M-V-Y

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych cech rozgrywki i mechaniki rezerwowych gąsienic, ten pojazd będący ukoronowaniem całej gałęzi, to coś więcej niż tylko niepowtarzalny wygląd. Jego wąska, wydłużona wieża została zaprojektowana w taki sposób, aby odbijać pociski jak piłeczki pingpongowe. Trafienie takiej wieży będzie niezwykle trudne, nawet ze średniego dystansu. Wieżyczka dowódcy jest niewielka, więc jeśli sprawdzisz się podczas starć i podniesiesz działo po tym, jak oddasz strzał, przeciwnikom trudno będzie w nią wycelować, nie wspominając już o samym trafieniu.

+6 zdjęć

6

7

8

9

M-V-Y także ma dwa działa do wyboru w swoim arsenale. Szybkostrzelne działo 105 mm o dużych kątach podniesienia i opuszczenia cechuje się dobrą celnością i jest wręcz stworzone, by korzystać z nierówności terenu. Standardową amunicję stanowią pociski APCR o doskonałych parametrach przebicia i prędkości, dzięki czemu mogą trafiać nawet szybkich przeciwników.

Działo 120 mm posiada wyższe uszkodzenia alfa i akceptowalną celność. Jako standardowej amunicji używa pocisków PP o dużej prędkości. To dobry wybór dla tych, którzy chcą skutecznie strzelać zarówno na bliskim jak i dalekim dystansie.

Mechanizm zapasowych gąsienic: być w ruchu oznacza przetrwać!

Od VII poziomu począwszy, główną cechę czołgów Yoh stanowi unikalna mechanika zapasowych gąsienic, której działanie wygląda następująco:

Po zestrzeleniu głównej gąsienicy, czołg nadal pozostanie w ruchu dzięki gąsienicy zapasowej, ale jego prędkość zostanie zredukowana. Po utracie kolejnej gąsienicy prędkość zmaleje w dalszym stopniu. Ale czołg nadal będzie mógł się obracać i poruszać do przodu i do tyłu.

PRZYKŁAD

M-V-Y przemieszcza się z maksymalną prędkością 40 km/h. Jeśli traficie w rolkę przednią i zniszczycie główną gąsienicę, czołg zwolni do 40%. Jeśli trafione są obie gąsienice, prędkość spadnie o 65% prędkości maksymalnej pojazdu, ale nadal będzie on w stanie poruszać się w przód i w tył oraz obracać kadłubem, by blokować uszkodzenia.

Aby go unieruchomić, należy oprócz głównej, zniszczyć przynajmniej jedną gąsienicę rezerwową. W takim wypadku czołg zatrzyma się i pozostanie unieruchomiony do czasu naprawy.

Naprawa gąsienic również odbywa się na innych zasadach. Gąsienica rezerwowa naprawiana jest w pierwszej kolejności, a cały proces jest krótszy o około 25% niż w przypadku naprawy gąsienicy głównej . Na przykład, na naprawę gąsienic głównych potrzeba 6,9 sekundy, a rezerwowe naprawiane są w 5,3 sekundy (zakładając, że umiejętność Naprawa jest wytrenowana w 100%). Po naprawie gąsienicy zapasowej, możecie już ruszać.

Zaraz po naprawie gąsienicy zapasowej rozpoczyna się proces naprawy gąsienicy głównej. Ale jeśli Wasza prędkość wynosi ponad 5 km/h, naprawa głównej gąsienicy zabierze więcej czasu.

Zawsze będziecie musieli rozważyć to, czy dysponujecie czasem potrzebnym na przywrócenie pełnej mobilności Waszemu pojazdowi. Na przykład, jeśli w pobliżu znajduje się osłona, spróbujcie się za nią skryć, aby naprawić resztę, nie ryzykując otrzymania większych uszkodzeń. Jeśli znajdujecie się na otwartym terenie, lepszym rozwiązaniem będzie użycie dużego lub małego zestawu naprawczego, które naprawią gąsienice natychmiastowo.

Porady dotyczące rozgrywki

By opanowanie nowej mechaniki u tych amerykańskich ciężarków przyszło z większą łatwością, przygotowaliśmy garść cennych wskazówek, które umożliwią Wam efektywniejszą rozgrywkę.

Czołg Yoh można unieruchomić na kilka sposobów:

  1. Jeśli pocisk OB uderzy w czołg lub niedaleko niego, małe odłamki są w stanie uszkodzić obie gąsienice jednocześnie.
  2. Unieruchomienie czołgu Yoh jest również możliwe poprzez oddanie jednego precyzyjnego strzału. Taki efekt przyniesie strzelanie do zębatki od bocznej strony czołgu, natomiast od przodu musicie celować koło napinające (jeśli Waszym zamiarem jest uszkodzenie obu gąsienic). W obu wypadkach pocisk musi być wystarczająco silny (na przykład wysokokalibrowy lub zadający duże uszkodzenia), by uszkodzić obie gąsienice jednocześnie.

Fakt posiadania zapasowej gąsienicy nie jest powodem, by pozbywać się zestawu naprawczego z Waszego wyposażenia. Jeśli w bitwie dojdzie do krytycznej sytuacji, lepiej jest skorzystać z materiałów eksploatacyjnych.

Spróbujcie zainstalować Ulepszone wzmocnienie na czołgu Yoh. Zwiększa ono wytrzymałość zarówno gąsienic głównych, jak i rezerwowych, dzięki czemu znacznie trudniej jest je zniszczyć jednym strzałem.

Amerykańskie czołgi Yoh są jednocześnie unikalne i niezwykle praktyczne. Oferują klasyczną rozgrywkę czołgów ciężkich z opancerzonymi wieżyczkami, doskonałymi katami opuszczenia i podniesienia działa, przy dobrej, jak na tę klasę czołgów, mobilności. Wprowadzają też unikalną mechanikę, co umożliwi Wam spojrzenie na klasyczną rozgrywkę czołgami ciężkimi z nowej perspektywy.

Ruszajcie do boju czołgami Yoh – jesteśmy pewni, że dostarczą Wam one wiele zabawy na polu bitwy!

ź: WoT

Jedna odpowiedź dla “Przybyły amerykańskie czołgi Yoh!”

Wyłączono możliwość dodawania komentarzy.