Przewodnik po mapie: El Halluf

Obejrzyjcie wideo Przewodnik po mapie i przeczytajcie wszystko na temat El Halluf, by poznać użyteczne wskazówki i sztuczki dla każdej klasy pojazdów, nauczyć się kilku strategii i innych przydatnych rzeczy.

W centrum mapy znajduje się przestronna dolina usiana głazami i drzewami. Wysokie grzbiety górskie położone po bokach doliny zapewniają naturalne pozycje snajperskie. Zajmowanie baz staje się prawdziwym wyczynem, gdyż obie bazy drużyn znajdują się w łatwych do obrony pagórkowatych regionach.

Pamiętajcie, że ten przewodnik nie bierze pod uwagę zmian, ani poprawek mapy wprowadzonych po aktualizacji 1.22.1 (w październiku 2023 roku). Chociaż ma on ogólne zastosowanie, niektóre wskazówki, sztuczki i wytyczne mogą już nie być aktualne.

El Halluf to ekscytujący pustynny krajobraz o wymiarach 1000 x 1000 m dla pojazdów od IV do X poziomu, charakteryzujący się stromymi grzbietami, głęboką doliną z krzewami, drzewami i wioską oraz wąskimi alejkami do walki w zwarciu. Brawlerzy z dużą pulą PW i mocnym pancerzem będą się świetnie bawić w północno-zachodnim narożniku. Pojazdy obdarzone celnością i kamuflażem mogą z łatwością ukryć się między stromymi formacjami skalnymi i zasypać przeciwnika gradem pocisków z góry. Z kolei zwinni zwiadowcy poczują się jak w domu na środku mapy, wśród listowia i budynków możliwych do zniszczenia.

Na mapie El Halluf każdy znajdzie swoją niszę, niezależnie od typu i klasy pojazdu. Ale dominować na tym wyjątkowym polu bitwy będą ci, którzy opanowali sztukę walki z ukrytym kadłubem i drapania boków.

Przekrój mapy

1

 1. Miejsce dla każdego, kto ma solidne działo i jeszcze lepszy pancerz. Kontrola północno-zachodniego narożnika jest kluczowa w wywieraniu presji na drużynę przeciwnika.
 2. Doskonała pozycja do wykrywania snajperów na linii grzbietu i nacierania na bazę przeciwnika w późnej fazie gry.
 3. Doskonała pozycja do wykrywania snajperów na linii grzbietu i nacierania na bazę przeciwnika w późnej fazie gry.
 4. Pozycje kontrujące do kontrolowania natarcia przeciwnika z północno-zachodniego narożnika.
 5. Pozycje kontrujące do kontrolowania natarcia przeciwnika z północno-zachodniego narożnika.
 6. Pozycje awaryjne na ostatni zryw.
 7. Pozycje awaryjne na ostatni zryw.
 8. Pozycje awaryjne na ostatni zryw.

Przyjrzyjcie się powyższej mapie, by zobaczyć najkorzystniejsze pozycje dla każdego rodzaju pojazdów i przydatne punkty docelowe, które zapewnią Wam przewagę.

 • Ciężkie w narożniku: Północno-zachodni narożnik El Halluf zapewnia kluczowe pozycje do walki w zwarciu dla czołgów ciężkich i wąskie ścieżki dla twardych czołgów średnich oraz niszczycieli czołgów w z mocnymi wieżami.
 • Kadłub w ukryciu: Pagórkowaty pustynny teren zapewnia wiele okazji do przetestowania taktyki ukrytego kadłuba i świetnych kątów opuszczenia lufy.
 • Polujcie w grupie: Unikalny układ mapy zapewnia doskonałe pozycje dla samotnych wilków, ale uważajcie na snajperów ukrywających się wzdłuż linii grzbietu. Lepiej jest posiadać towarzysza u boku dla wsparcia moralnego i ogniowego.
 • Trzymajcie klasę: Brawlerzy z twardym pancerzem to niekwestionowani królowie El Halluf. Ale każdy ma potencjał do wielkości, jeśli gra, wykorzystując swoje mocne strony: snajperzy powinni strzelać z dystansu, zwiadowcy powinni dokonywać zwiadu, a pojazdy wsparcia powinny zapewniać wsparcie.
 • To nie koniec, dopóki nie padnie ostatni strzał: Miejcie oko na minimapę i postępy bitwy. Atakujcie ze swoją drużyną, by wywierać presję lub wycofajcie się na ostatnią zaciekłą obronę bazy.

Strategie dla klas

Czołgi lekkie

 • Ruszajcie szybko w kierunku centrum mapy. Dolina oferuje doskonałe pozycje zwiadowcze i mnóstwo osłon.
 • Obszar wokół skały w D4 pozwala Wam uważać na przeciwników nacierających na kluczowy północno-zachodni narożnik.
 • Możliwa do zniszczenia wioska w F6 zapewnia osłonę zwiadowczym snajperom ukrywającym się wzdłuż linii grzbietu i wykrywanie przeciwników próbujących oskrzydlać od południa.
 • Krzewy i krzaczki wzdłuż ścieżki w centrum pozwalają na łatwą relokację i aktywny zwiad.

Czołgi średnie

 • Szybkie czołgi średnie z mocnym uderzeniem i solidnym pancerzem powinny natychmiast udać się do A1 na północnym zachodzie, aby powstrzymać przeciwników do czasu przybycia brawlerów.

 • Alternatywną drogą na początku jest szybka jazda do doliny w G7, aby odciąć oskrzydlających przeciwników i wykryć snajperów zajmujących pozycje na wzgórzach.

Czołgi ciężkie

 • Trasa dla czołgów ciężkich w El Halluf może się ograniczać do obszaru wokół A1/B2, ale mimo to jest bardzo istotna. Północno-zachodni narożnik mapy jest kluczowy dla przebicia się i zajęcia bazy przeciwnika.

 • Wykorzystajcie taktyki ukrytego kadłuba i drapania boków, aby skutecznie przedzierać się między formacjami skalnymi i zatrzymać natarcia przeciwnika.

Niszczyciele czołgów

 • Niszczyciele czołgów posiadające pancerz i potężne działa powinny zapewniać wsparcie z drugiej linii w pobliżu A3 i C1.

 • Zwinne niszczyciele o wysokiej celności i kamuflażu znajdą mnóstwo pozycji snajperskich wzdłuż całej linii grzbietu nad doliną w pobliżu G9 i H6.

Działa samobieżne

 • Dowódcy dział samobieżnych nie muszą daleko szukać, by znaleźć dobre początkowe pozycje. Zajmijcie wygodne miejsca w obszarze za bazą i zapewniajcie wsparcie w północno-zachodnim narożniku lub w centrum.

 • Obserwujcie postępy bitwy i przemieszczajcie się wzdłuż linii J i 0, jeśli przeciwnik się przedrze.

Zapamiętajcie te wskazówki i sztuczki i wspierajcie drużynę, aby podbić El Halluf.

Odkryjcie swój sposób na zwycięstwo i ruszajcie do boju!

ź: WoT

0 0 votes
Oceń wpis:
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Jisaburo Ozawa

Kolejny cykl wskazówek z dupy opracowane przez małpę która w życiu nie grała na tej mapie.

Sinecode

Mapę Prowincja wycofali z wysokich tierów z powodu tego że była za mała i się nie dało sensownie na niej grać. Szkoda że nie zrobią tego samego z tą mapą, bo tutaj są tylko 3 taktyki w kółko i nawet po minimapkach tu wstawionych widać że użyteczna wielkość mapy to jakieś 20 do 30%, a reszta to tylko przestrzeń między bazami i skały.