Przepustka bitewna 2023: Sezon XI

Sezon XI Przepustki bitewnej będzie na ustach wszystkich przez całe lato od 31 maja do 6 września.

Znajdziecie w niej nowe pojazdy podstawowe, każdy z nich w jaskrawym progresywnym stylu, a także nowi bohaterowie, których przygody wiodą do historycznej krainy położnej nad brzegiem olbrzymiego, ciepłego morza. Lista łupów została ulepszona (zajrzyjcie do pełnego przewodnika poniżej): pula nagród podstawowych powiększyła się o wyposażenie eksperymentalne, zaś nagród ulepszonych – o złoto i skorygowaną liczbę obligacji. Dodatkowo, Kolekcja jest dostępna od chwili rozpoczęcia sezonu. Na koniec możecie oczekiwać serii wyzwań z ekstra nagrodami oraz dodatkowego, limitowanego czasowo rozdziału (pojawi się gdzieś w środku sezonu), za ukończenie którego można otrzymać różne nagrody, w tym czołg premium!

Dowolna kolejność wypełniania rozdziałów

1

IAN HARMAN

Syn australijskiego oficera. Ojciec rzadko kiedy go doceniał, co spowodowało, że Ian stał się perfekcjonistą w każdym calu. Choć jest duszą towarzystwa i ma wielu przyjaciół, to rozkazy w wojsku wypełnia co do joty. Jest trochę narcystyczny, lecz nigdy się do tego nie przyzna – nawet samemu sobie.

COLETTE BUGEAUD

Colette wychowała się na wsi i nigdy nie próbowała udawać damy. Jeśli nosiła torebkę, to tylko dlatego, żeby ukryć w niej pistolet Ruby. Żyje według własnych zasad i mówi otwarcie, co leży jej na sercu – więc nadal jest tylko porucznikiem. Raczej się tym nie przejmuje, dopóki może dowodzić drużyną.

STEFAN ADASZKIEWICZ

Nie dba o sławę czy uznanie – Stefan do zadań podchodzi zawsze z wielką odpowiedzialnością. Zmuszono go do służby daleko od ojczyzny i całkiem niedawno stracił swego jedynego przyjaciela na misji, która miała trwać parę godzin. W najcięższych chwilach nuci ulubioną piosenkę o czerwonych makach.

DODATKOWY ROZDZIAŁ

Ten dodatkowy, ograniczony czasowo rozdział Przepustki bitewnej jest w większości podobny do standardowego, lecz w jego puli nagród podstawowych znajduje się pojazd premium VIII poziomu.

Mechanika postępów w XI sezonie jest dobrze znana tym, którzy uczestniczyli w poprzednim sezonie. Aktywujcie dowolny rozdział, przełączcie na inny, jeśli chcecie i powróćcie później, aby kontynuować od tego miejsca, w którym przerwaliście. Postarajcie się ukończyć wszystkie rozdziały, aby wbić maksymalny poziom stylów progresywnych, odblokować doświadczonych załogantów i wymienić swoje zdobyczne punkty Przepustki bitewnej na dodatkowe dobra. Możecie zdobywać punkty Przepustki bitewnej w bitwach losowych (grając pojazdami poziomów VI-X), jak również w Natarciu, Linii frontu i Odrodzonym Stalowym łowcy.

SZCZEGÓŁY

Zdobądźcie unikatowe style progresywne

Interaktywne grafiki na oficjalnej stronie WoT

2

„Drogi ojcze. Żywię nadzieję, że Ty i mama macie się dobrze i nie tęskno Wam za mną za bardzo. U mnie wszystko w porządku i los mi sprzyja! Dostanę prawdopodobnie awans za sukces operacji „Husky”, tak jak oczekiwałeś. Żebyś mógł widzieć tę bestię, którą dowodziłem: zdobyczny japoński czołg, ogromny i niezawodny jak kowalski młot. Przed naszą ofensywą inżynierowie dokonali w nim przeróbek, nawet Ty byłbyś zaskoczony rezultatem!

Jesteśmy teraz na kontynencie i kierujemy się na północ – choć niespiesznie. Ale damy radę! Nie mamy innego wyjścia. Zawiązałem dwie nowe przyjaźnie: ze szczerą francuską młodą kobietą o imieniu Colette i kawalerem, którego życie nie oszczędzało, Stefanem. Są to wspaniali ludzie, choć na pierwszy rzut oka nie sprawiają takiego wrażenia.

Jeśli chodzi o inne sprawy, to wszystko po staremu. Jak to powiadają: Linia frontu to linia frontu.

Z pozdrowieniami, Twój syn Ian.

P.S. Jak to wszystko się skończy, to przywiozę Ci zdobyczny Parabellum”.

3

„Pewnie sobie myślicie, że zostałam dowódcą, popijając kawkę i wcinając croissanty? Wasza dwójka ma do spółki mniej misji na koncie, niż ja sama. Teraz, mądrale, popatrzcie na ten niszczyciel czołgów. Myślicie, że rozdają takie wojenna trofea na piękne oczy? Co prawda jest dość podobny do francuskich maszyn, ale to niemiecka myśl techniczna! Tak samo jak te miotacze ognia, które – macie to jak w banku – podgrzeją trochę atmosferę podczas pierwszego natarcia. Czołgistami to będziecie się mogli nazwać, jak ogarniecie działanie sprężarki. Natomiast w tej chwili nie zaprzątajcie sobie za bardzo łepetyn i nie mówcie mi kto, kiedy i gdzie ma atakować. Je me casse”.

4

„Janka, pamiętasz, jak zgłosiliśmy się do armii na ochotnika? Jako imię podałaś Andrzej, ale nie reagowałaś na nie przez pierwsze kilka dni. Nie spodziewałem się, że wyślą nas na południe – to tak daleko od domu. Cóż, Afryka to nie Ciechocinek, ale my nie poddajemy się łatwo – i się udało!

Wygląda na to, że we Włoszech też może być gorąco, ale czy ktoś się nas pyta?

Marzę tylko o tym, żeby gdy to wszystko się skończy wrócić do ojczyzny i zbudować dom. Taki mały, nad rzeką. I żyć normalnie, chociaż nie wygląda na to, żeby kiedykolwiek znowu miało być normalnie… Cóż, wszystko będzie dobrze. Weźmiemy gorącą kąpiel, a ta babuleńka obiecała nam trochę smalcu. Uważaj na siebie i wracaj szybko, a ja zajmę się tym cudownym systemem Duplex Drive. Inwazja to poważna sprawa, więc posiedzę nad tym do rana”.

Uzupełniajcie kolekcję i odkrywajcie opowieść

Dzięki kolekcji dostępnej od samego początku, możecie od razu zanurzyć się w sam środek niezwykle klimatycznej fabuły XI sezonu. Odblokujcie elementy, osiągając wyznaczone kamienie milowe etapów i poznajcie bliżej bohaterów. Skomplementowanie kolekcji dostarczy Wam nie tylko ciekawych informacji, lecz dodatkowo nagrodzi Was trzema ekstra żetonami i specjalną naklejką.

5

Zdobywajcie podstawowe i ulepszone nagrody

Nagrody podstawowe

6

Nagrody ulepszone

7

Zdobądźcie Wyposażenie eksperymentalne

Ukończenie rozdziałów XI sezonu pozwala nie tylko na rozwijanie ich progresywnych stylów i zdobywanie unikalnych i doświadczonych członków załogi, lecz również na powiększenie Waszej puli Wyposażenia eksperymentalnego. Możecie zdobyć cztery egzemplarze każdego typu: system kontroli ognia, zestaw poprawiający mobilność, zestaw poprawiający żywotność.

PRZEWODNIK PO WYPOSAŻENIU

Przedmioty za żetony

Żetony to specjalna waluta-nagroda używana wyłącznie w Przepustce bitewnej. Zbiera się je przez cały rok we wszystkich sezonach Przepustki bitewnej, w których bierzecie udział w 2023 roku. W sezonie XI możecie zdobyć do 21 żetonów za postępy (12 jako nagrody podstawowe i 9 jako nagrody ulepszone), plus do trzech dodatkowych żetonów za zbieranie elementów kolekcji. Żetony można wydawać w dziale Przedmioty za żetony sklepu w grze, zyskując cenne dobra, takie jak wyposażenie z nagród czy dziewięć rzadkich pojazdów IX poziomu. W sezonie XI możecie zebrać wystarczającą liczbę żetonów, aby zgarnąć BZ-58-2 lub – jeśli oszczędziliście przynajmniej trzy żetony z sezonu X – KPz 3 Projekt 07 HK.

8

9

10

11

12

13

14

15

16

Wyzwania

Wyzwania w sezonie XI są dostępne przez menu gry Turnieje dla tych, którzy grają w pojazdach-nagrodach Przepustki bitewnej IX poziomu. Dotyczy to również nowych przybyszów w puli: BZ-58-2 i KPz 3 Projekt 07 HK. Śledźcie wiadomości, zapiszcie się na Wyzwania, pokonajcie konkurencję i zdobywajcie nagrody!

DODATKOWE NAGRODY DO ZDOBYCIA!17

Po ukończeniu wszystkich trzech głównych rozdziałów XI sezonu otrzymacie dostęp do działu Nagrody w sklepie w grze. Tam możecie wydać punkty Przepustki bitewnej na obligacje i style progresywne, jak również na członków załogi z poprzednich sezonów.

Sekcja Nagrody w sklepie w grze będzie dostępna do 6 września 2023 roku.

SIĘGNIJ PO ULEPSZONĄ PRZEPUSTKĘ

Ulepszoną przepustkę dla dowolnego rozdziału XI sezonu można zakupić za 2500 szt. złota na ekranie Przepustki bitewnej w Waszym garażu. Zarówno w Sklepie w grze, jak i w Sklepie Premium za prawdziwą walutę możecie zakupić zestawy z Ulepszoną przepustką na wszystkie rozdziały, jak również korzystne zestawy. Korzystne zestawy, oprócz pełnej Ulepszonej przepustki, umożliwiają Wam, przez maksymalnie 30 dni, otrzymywanie 250 szt. złota dziennie pod warunkiem rozegrania jednej bitwy losowej w tym dniu.

Dowódcy, nowa przygoda czeka!

PRZEWODNIK PO PRZEPUSTCE BITEWNEJ

ź: WoT