Przegląd VK 28.01 mit 10,5 cm L/28

Więcej, niż miła niespodzianka.

Dowódcy!

Ci z Was, którzy byli z nami od czasów sprzed aktualizacji 9.18, pamiętają zapewne, jak to VIVK 28.01 królował na polu bitwy. Mocny czołg lekki, który można było wyposażyć w potężną haubicę. Jednak wraz z nadejściem nowych wysokopoziomowych czołgów lekkich niemieckie drzewo technologiczne musiało przejść zmiany i VK 28.01 utracił swoje wyjątkowe uzbrojenie.

Jednak VK 28.01 ze swoim groźnym działem kal. 10,5 cm powraca jako czołg-nagroda! Ci z Was, którzy uśmiechają się na myśl o tym jednym przepięknym strzale – oraz ci, którzy go otrzymali i nadal nie odżałowali utraconych PW, które odebrał im czołg lekki – znajdą czołg-nagrodę VK 28.01 mit 10,5 cm L/28 w swoich garażach za darmo. Jest on częścią tegorocznego programu Zasłużona nagroda i prezentem dla graczy, którzy są z World of Tanks już przez przynajmniej cztery lata. Wszystkich szczegółów dowiecie się z poświęconego temu tematowi artykułu.

ODBIERZ SWOJĄ NAGRODĘ

Czy VK 28.01 mit 10,5 cm L/28 zachował swoją formę z czasów chwały w grze? Przekonajmy się.

Zarys

W 1943 roku Krupp AG otrzymał polecenie stworzenia nowego wielozadaniowego pojazdu, który zastąpiłby Panzer IV. Projekt VK 28.01 miał być pojazdem nieprzekraczającym 28 ton, ze zmodyfikowaną wieżą Pz. IV, dobrym pancerzem i mocnym silnikiem. Jednak rozwój projektu i produkcja zajęły zbyt dużo czasu i zostały wstrzymane, zanim zdołano wybudować prototyp.

Jak sama nazwa wskazuje, VK 28.01 mit 10,5 cm L/28 to ten sam standardowy VK 28.01 w drzewie technologicznym, ale z innym działem. Jednak, oczywiście, zazwyczaj to właśnie działo czyni czołg, co jest prawda szczególnie w przypadku ulepszonego VK 28.01 mit 10,5 cm L/28. Ten czołg lekki zachował swoją mobilność i solidną konstrukcję, ale otrzymał też większą siłę ognia.

Pancerz

VK 28.01 mit 10,5 cm L/28 jest dość zwalisty i spory jak na czołg lekki, co sprawia, że trudno mu się ukryć. Jeśli zdołacie, starajcie się ukryć za zasłoną, ponieważ nachylony przedni pancerz o grubości 50 mm odbije jedynie pociski mniejszego kalibru, jeśli będziecie dobrze kątować. Jego najlepszą obroną jest wspaniały stosunek mocy do masy. Przejdźcie do ofensywy i taranujcie słabiej opancerzone pojazdy, lub po prostu umknijcie przed zagrożeniem.

Mobilność

Prędkość VK 28.01 mit 10,5 cm L/28 to jeden z jego najważniejszych atutów, poza działem. Wykorzystajcie prędkość maksymalną 64 km/h pojazdu, aby dogonić przeciwników, strzelić i szybko się wycofać, by przeładować. Pamiętajcie, że jego silnik łatwo podpalić, więc warto mieć pod ręką gaśnicę.

Wysoka prędkość daje możliwość gry w roli aktywnego zwiadowcy. Mimo że jego wartość kamuflażu nie jest zachwycająca, jego zakres widzenia na 380 m można z łatwością ulepszyć dzięki powłoce antyrefleksyjnej, aby zbierać ważne informacje dla swojej drużyny.

Siła ognia

Jest jeden niezaprzeczalny powód, dla którego VK 28.01 mit 10,5 cm L/28 był swego czasu jednym z najpopularniejszych czołgów lekkich. Haubica zadająca 350 pkt. uszkodzeń alfa robiła uderzające wrażenie na przeciwnikach. Jednak nigdy nie gwarantowała sukcesu z powodu tragicznego prowadzenia działa. To nie zmieniło się od lat. Podczas gdy ten nowy czołg lekki VI poziomu ma jedne z najwyższych uszkodzeń na minutę wśród czołgów lekkich oraz zadaje jedne z najsroższych ciosów, w kategorii rozrzutu i przebicia znajduje się niemal na końcu listy.

Jak grać VK 28.01 mit 10,5 cm L/28

Wyświetlone parametry dotyczą pojazdu, w którym każdy członek załogi ma poziom głównej kwalifikacji wyszkolony w 100%. Niektóre charakterystyki pojazdu można ulepszyć jeszcze bardziej dzięki premii dowódcy do poziomu głównej kwalifikacji, atutom i umiejętnościom załogi, a także specjalnym przedmiotom w grze.

1

2

3

4

Powiedzieć, że ten czołg jest nieprzewidywalny to za mało. Czy zadasz potężny cios i wyślesz przeciwnika do garażu, a może spudłujesz, zrykoszetujesz i narobisz dużo hałasu? Oba scenariusze są tak samo prawdopodobne, ale, naturalnie, nie musicie całkowicie zdawać się na los. Jeśli chcecie, by Wasze strzały były celne i rozpętały zamęt na polu bitwy, zróbcie użytek ze swoich największych atutów: prędkości i działa. Przybliżcie się, taranujcie słabszych przeciwników, celujcie uważnie w ich słabe punkty, często zmieniajcie flanki, by wykrywać nieprzyjaciela i miejcie wiarę w najlepszy obrót wydarzeń, spodziewając się najgorszego. Nie chcecie przecież dać się zapędzić w kozi róg lub zostać przyłapanymi ze spuszczonymi gąsienicami.

Wyposażenie

ZALECANA KONFIGURACJA
Ulepszona wentylacja Mechanizm dosyłający Stabilizator pionowy

Konfiguracja dla maksymalizacji potencjalnych uszkodzeń i ulepszenia prowadzenia działa.

ALTERNATYWNA KONFIGURACJA
Powłoka antyrefleksyjna Ulepszona wentylacja Stabilizator pionowy

Jeśli nie macie zbyt wiele wiary w swoje działo, użyjcie drugiej opcji, aby zwiększyć swoje zdolności wykrywania.

Umiejętności załogi

DOWÓDCA
CELOWNICZY
KIEROWCA
RADIOOPERATOR
ŁADOWNICZY

„Naprawa” będzie najistotniejszą umiejętnością niezbędną do pozostania w grze na dłużej. Dodatkowe umiejętności mają za zadanie poprawienie skuteczności działa i ogólnych charakterystyk bojowych. Braterstwo broni będzie szczególnie przydatne, ponieważ polepsza wiele parametrów. Wyszkolenie załogi w zakresie Maskowania to także dobry pomysł, szczególnie, jeśli chcecie grać jako zwiadowcy.

Jak dostać VK 28.01 mit 10,5 cm L/28

Ten niemiecki czołg lekki wchodzi w skład programu Zasłużona nagroda 2021– akcji, która ma na celu wyrażenie naszej wdzięczności dla społeczności graczy World of Tanks. Każdy gracz, który dołączył do gry w zeszłym roku otrzyma darmową nagrodę. A im dłużej jesteście członkami naszej społeczności, tym większa ona będzie.

Każdy, kto jest z nami już od przynajmniej czterech lat może spodziewać się wizyty VK 28.01 mit 10,5 cm L/28 w swoim garażu. Przeczytajcie artykuł poświęcony wydarzeniu, aby dowiedzieć się więcej i zobaczyć pełną listę nagród i szczegółowe informacje o ich dostępności.

ODBIERZ SWOJĄ NAGRODĘ

ź: WoT

5 1 vote
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze