Przegląd 116-F3: Chiński bóg wojny na polu bitwy

Wydarzenie Bogowie wojny będzie trwało na mapie globalnej od 13 do 27 lutego. Jako czołg nagroda pojawi się w nim nowość: X116-F3

Ten dobrze opancerzony pojazd o mocnym uderzeniu to czołg podstawowy następnej generacji z końca lat 70., który dobrze nadaje się do ofensywnego stylu gry.

116-F3 był wzorowany na udanych projektach czołgów zachodnich, więc nie jest zaskoczeniem, że pojazd ten może pochwalić się połączeniem cech, które odróżniają go od reszty. Dysponuje robiącym wrażenie pancerzem przednim, wysokokalibrowym działem z 3-pociskowym automatem ładującym i maksymalną prędkością cofania, dzięki której zostawi za sobą tylko chmurę kurzu.

Czy jesteście gotowi dowiedzieć się więcej o pełnych możliwościach 116-F3? Czytajcie dalej, aby odkryć wszystko, co ta chińska potęga ma do zaoferowania.

Siła ognia

W ofensywie X116-F3 potrafi naprawdę mocno uderzyć, zadając 530 uszkodzeń na strzał, dzięki czemu zdecydowanie trzeba się z nim liczyć podczas szybkich, ostrych starć lub wymiany uszkodzeń. Jego siła ognia nie wyróżnia się szczególnie w przedłużających się starciach ze względu na 1908 uszkodzeń na minutę, co jest wynikiem poniżej innych czołgów tej klasy. Na szczęście gracze, którzy potrafią wykorzystać dogodną pozycję, mogą zrównoważyć dłuższy, 5-sekundowy czas przeładowania między pociskami w magazynku, by wymanewrować przeciwnika.

40 sekund przeładowania pustego magazynka to dość dużo, ale solidne 8 stopni opuszczenia lufy zapewnia pojazdowi sporą elastyczność taktyczną. 266 mm penetracji pociskami przeciwpancernymi może rywalizować z dowolnym innym czołgiem ciężkim, a 325 mm penetracji pociskami APCR o prędkości początkowej 1350 m/s sprawi, że nawet najgrubsze płyty nie będą w stanie ochronić przeciwnika.

Prowadzenie działa 116-F3 ma jednak swoje wady. Rozrzut wynoszący 0,42 m na 100 m nie jest najlepszy, a 2,9 sekundy czasu celowania też należy raczej do słabszych wyników. Ze względu na to dział sprawdza się lepiej w dobrze zaplanowanych starciach niż podczas szybkich strzałów z biodra.

Żywotność

Gdy chodzi o żywotność, 116-F3 ma swoje silne i słabe strony. Dysponuje zaledwie 2100 PW, więc nieszczególnie powinien rzucać się do walki w pierwszym szeregu, ale może pochwalić się bardzo dobrym pancerzem przednim wieży, który z łatwością odbije wrogie pociski. Świetną ochronę zapewnia również korzystnie nachylony pancerz przedni kadłuba. Jego defensywę poprawiają także małe wieżyczki, w które dość trudno trafić.

Choć niektóre części jarzma działa mogą zostać przebite, a pierścień wieży stanowi słaby punkt przy drapaniu boków, to 400 m zasięgu widzenia pozwala uniknąć kłopotów i wybierać starcia.

Mobilność

W zakresie mobilności charakterystyki tego czołgu są ciekawą mieszanką. Z jednej strony, prędkość maksymalna 35 km/h nie daje powodu do zachwytu, ale z drugiej strony, w prędkości cofania 20 km/h dorównuje mu tylko AMX 50 B. Stosunek mocy do masy jest satysfakcjonujący, jednak ogólna mobilność pojazdu sprawia, że należy ją brać pod uwagę podczas przygotowania do bitwy.

Prezentowane parametry dotyczą pojazdu z każdym załogantem wyszkolonym w 100% w swojej głównej specjalizacji. Niektóre charakterystyki pojazdu można ulepszyć dzięki premii dowódcy do głównej specjalizacji, atutom i umiejętnościom załogi, a także specjalnym przedmiotom w grze.

1

2

3

4

Wyposażenie

Wykorzystajcie poniższą konfigurację, by Wasz czołg osiągnął swój maksymalny potencjał.

ZALECANA KONFIGURACJA
Ulepszone wzmocnienie Turbosprężarka Stabilizator pionowy
ALTERNATYWNA KONFIGURACJA
Ulepszone wzmocnienie Ulepszona wentylacja Stabilizator pionowy

Umiejętności załogi

DOWÓDCA
Naprawa

Rozeznanie w sytuacji

Braterstwo broni
CELOWNICZY
Naprawa

Strzał z biodra

Braterstwo broni
KIEROWCA
Naprawa

Gładka jazda

Braterstwo broni
ŁADOWNICZY
Naprawa

Bezpieczne magazynowanie

Braterstwo broni

+5 zdjęć

Jak zdobyć ten pojazd

Na zakończenie wydarzenia Bogowie wojny trwającego od 13 lutego o 09:00 CET do 27 lutego o 09:00 CET (UTC+1) każdy z 10 000 graczy, którzy zdobędą miejsce w klasyfikacji osobistej, otrzyma pojazd. Dodatkowo 6000 pojazdów nagród zostanie wystawionych na aukcji. Jednym z pojazdów w tej puli nagród jest X116-F3. Między Wami a tym groźnym czołgiem stoją już tylko inne klany. Opracujcie więc swoje taktyki, zbierzcie i zmotywujcie klanowiczów oraz przygotujcie się do walki o możliwość pochwalenia się nowym, ekskluzywnym pojazdem!

Aby dowiedzieć się więcej o wydarzeniu, puli nagród i aukcji, sprawdźcie przewodnik po zasadach.

ZASADY BOGÓW WOJNY 

Jeśli szukacie czołgu, który jest stworzony, by przyjąć wyzwanie pola bitwy, przyjrzyjcie się 116-F3 oraz jego wyjątkowym cechom. Nie przegapcie szansy na zajęcie należnego Wam miejsca wśród Bogów wojny i zgarnijcie jedyną w swoim rodzaju potężną maszynę!

ź: WoT

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze