polskie emblematy w WoT

Parę dni temu napisał do mnie bartman000 z zapytaniem odnośnie polskich emblematów w WoT.
Tak więc pragnę Wam przekazać, iż takie emblematy są już od dawna przygotowywane.
Jeśli regularnie czytacie .coma to zapewne wiecie, że wyciekły pierwsze fotki prezentujące polską tankietkę TKS, która ma zostać umieszczona w prawdziwie polskim drzewku. Wcześniej pisałem także o innych prototypach nad którymi prace były prowadzone jakiś czas temu i jakoby miały one wejść do gry w formie czołgów premium. (Nie)stety, jak na razie polskie drzewko będą stanowiły jedynie pojazdy premium – jest to wariant minimalny i najbardziej prawdopodobny.
Czy powstanie pełne drzewko? Czas pokaże, ale wiecie jaki mamy w Polsce klimat i „Pancernik” Stanisława Lema na X tierze  jakoś mi tam nie pasuje. Zresztą możecie sobie zobaczyć jakby on miał wyglądać w World of Tanks wg Yuriego Pasholoka TUTAJ, a samo rozwinięcie koncepcji Lema TUTAJ.
Uzupełnieniem przygotowań do opracowania drzewka był konkurs na twarze polskich załogantów. Zatem podsumowując: całą otoczkę SIEMKA PL mamy już przygotowaną lub wprowadzoną do gry!

Co do emblematów to pojawi się ich kilka i niemal na pewno pojawią się emblematy 1 Dywizji Pancernej:

1 Pancerna Gen Maczka

239px-Znak Pancerny.svg

UWAGA: jeśli jesteście w posiadaniu oryginalnych zdjęć/skanów z epoki, albo opracowań na ten temat – z chęcią przekaże je wyżej. Oczywiście najlepsze byłyby zdjęcia z polskich jednostek sprzed wojny i okresu wojny.
Tylko proszę o naprawdę profesjonalne opracowania i fotografie! Nie zasypujcie mnie linkami, albo zdjęciami na których można policzyć wszystkie pixele, bo po prostu mija się to z celem.

27 Odpowiedzi do “polskie emblematy w WoT

 1. Ekhm…
  Nie będzie polskiego drzewka. Nie ma z czego zrobić. Z czego? Tiery II-V + kopie sowieckich, francuskich i przede wszystkim brytyjskich.
  Polskie czołgi będą jako sowieckie premki zdobyczne.
  A zdjęcia twarzy – mogły być do WoWs.
  —–
  Gratulacje bartman000 – świetny trolling! Prawie Ci uwierzyliśmy.

  1. Akurat wariant z premkami jest jak najbardziej realny i prawdopodobny. Jako przykład można przytoczyć drzewko Chińskie, które przez bardzo długi czas istniało z jednym przedstawicielem. Typem 59. Drzewko doczekało się potem rozbudowania masą klonów co było spowodowane naciskiem ze strony Chińskiego partnera WG, na co jednak osobiście nie narzekam zbytnio. Problem z Polskim drzewkiem jest taki, że brakuje nam nawet prototypów na wyższe poziomy. Polski przemysł zbrojeniowy nie kolaborował z Niemcami, przez co nie powstaly praktycznie żadne projekty. Po wojnie z kolei nasz przemysł od razu nastawiony był na czołgi Radzieckie, co skutecznie zabiło polski rozwój czołgów na długie lata. Jako polak uważam za bardzo przyjemny gest dodania Polskiego drzewka, nawet jeśli składałoby się tylko z pojazdów premium. Co mają powiedzieć tacy Węgrzy, których czołgi zostały niehistorycznie zresztą wcielone w barwy niemieckie? Uważam, że nie ma co na siłę tworzyć złożonego w 80% z klonów drzewka tylko po to, by wrzucić na nie Polską załogę i Polskie emblematy. Istnieją mody polonizujące pojazdy innych nacji, po które każdy może sięgnąć jeśli czuje potrzebę zobaczenia np. oryginalnego Rudego T-34-76, albo Cromwellów należących do Polskich dywizji.

   1. No niby na wyższe tiery pasują jedynie kolny rosyjskich czołgów, niemniej jednak niektóre z nich są mocno zmodyfikowane lub istniały projekty ich modyfikacji. Takim przykładem jest T-54 z turbiną gazową 850 KM, czy IS-2 z niemiecką KwK 43, gdzie w przypadku tego drugiego czołgu podobno są projekty podobnych modyfikacji innych maszyn. Sprawę wstrzymuje tylko fakt iż dane na temat tych modyfikacji są tajne.

    Osobiście chętnie bym pojeździł takim kondominium rosyjsko-niemieckim pod żydowskim zarządem powierniczym. :3

 2. Polskie jednostki pancerne walczyły na
  1.) froncie zachodnim i wschodnim podczas Kampani Wrześniowej 1939
  2.). w czasie kampani Francuskiej w maju i czerwcu 1940
  3.) na pustyni w Afryce Północnej szkolenie odbywało się między innymi na zdobycznych czołgach włoskich
  4.) na froncie włoskim duże ilości sprzętu pancernego
  5.) w 1944÷45 w północnej Francji i Holandii
  6.) od 1943 na froncie wchodnim w sojuszu z Armią Czerwoną
  Mnóstwo naszych czołgistów służyło w jednostkach pancernych III Rzeszy.

 3. Polskie drzewko może postać z jednej prostej przyczyny. Polska społeczność w WoT jest dosyć liczna, więc wyobraźcie sobie jaką kasę by zgarnęli ściągając więcej Polaków poprzez właśnie polskie drzewko. Który Polak by nie chciał pojeździć polskim czołgiem, nawet na wirtualnym polu bitwy? A po drugie w Armored Warfare będzie całkiem sporo polskich pojazdów, więc konkurencja też naciska. Polskie drzewko mogło by wyglądać trochę jak chińskie, mi osobiście by to nie przeszkadzało bo w końcu można by było pojeździć swoimi maszynami.

  1. I to jest argument, w samym niemieckim jest conajmniej 4 twory by WG wiec dla polski wystarczylyby z 2 klony i 1 by WG i gotowe… Ogolnie brakuje 7, 9 i 10. Na dziesiatke np mozna by meride-klon t 55, na 9 jakiegos 40 TP (fake) a na7 t 34 z 100mm, ktory byl faktyczna przerobka w Polsce albo cos w tym rodzaju (bo czechoslowackim jest)

   1. Otóż tiery IX i X to nie jest problem. Problemem są tiery VII i VIII. Poza tym Merida jest zbyt nowoczesna. Nawet goły T-55M, czyli czołg na którym powstała Merida byłby za mocny. T-55 miał pancerz wieży jakieś 460 mm, a przód kadłuba 240 mm. Panie, z czym do ludzi…

    1. Z kad niby masz te informacjie T-55 mial bardzo podobne opancerzenie do t-54, a polskie modernizacje opieraly sie glownie na takich pierdolach ktore w woci nie maja zastosowania, jak np nowy system kierowania ogniem, czy celownik dzienno – nocny.

    2. Weź się z schowaj z IS-ami i ty brytyjskim dziadostwem.
     No i nie moge się doszukać jak gruby, z tego co czytałem to jest to zwykły pancerz więc zależy…

 4. http://wrzucaj.net/image/GGG7F
  20 TP
  HP: 1350
  Pancerz kadłuba: 115 / 75 / 50
  Pancerz wieży: 110 / 80 / 65
  Maksymalna prędkość: 35 / 15
  Depresja: -5 / +15
  Obrażenia: 320 / 320 / 400
  Penetracja: 173 / 212 / 50 AP,APCR,HE
  Celność: 0,35
  Czas celowania: 2,52s

  25 TP
  HP: 1550
  Pancerz kadłuba: 120 / 80 / 50
  Pancerz wieży: 197 / 150 / 60
  Maksymalna prędkość: 40 / 15
  Depresja: -5 / +15
  Obrażenia: 390 / 390 / 480
  Penetracja: 211 / 245 / 50 AP,APCR,HE
  Celność: 0,38
  Czas celowania: 3,2s

  40 TP
  HP: 2100
  Pancerz kadłuba: 200 / 80 / 80
  Pancerz wieży: 200 / 200 / 200
  Maksymalna prędkość: 40 / 17
  Depresja: -6 / +13
  Obrażenia: 400 / 400 / 480
  Penetracja: 253 / 320 / 70 AP/HEAT/HE
  Celność: 0,32
  Czas celowania: 2,23s
  Czas przeładowania: 8,58s

  1. Nie rób tego więcej. Pomijam fakt tego, że jest tu mnóstwo zmyślonych maszyn, a te historyczne są na nieodpowiednich tierach. Powiedz mi kto będzie grał czymś takim? To już ten WT E-100 jest bardziej historyczny, bo a nóż widelec gdzieś taka koncepcja mogla być. W tym przypadku nie i tu nie ma nawet miejsca na wątpliwości.

Dodaj komentarz