polskie czołgi w WoT

Temat wałkowany równie długo, co istnieje WoT, ale teraz w końcu pojawiło się jakieś światełko w tunelu. Z informacji, do których dokopał się portal ekspert.ceneo.pl wynika, iż na początku przyszłego roku doczekamy się pierwszego pełnoprawnego (celowo pomijam Rudego) polskiego czołgu premium. A będzie nim tankietka TKS z działkiem 20 mm.

Według źródła polska premka pojawić się ma w jednej aktualizacji wraz z mapą „Studzianki”, o której już wiemy – KLIK.
Rodzimy akcent w WoT zawsze na propsie. Nie będzie to jedyny polski czołg premium, a tym samym prawdopodobnie nie będzie regularnych polskich czołgów (tylko premki). Pytanie tylko jak WG rozegra kwestię nacji „T-34/85 Rudy” – technicznie jest sowieckim czołgiem (a sam serial przepełniony był propagandą), więc umieszczenie go w drzewku ZSRR miało racjonalne wyjaśnienie. Jeśli jednak zrobią to samo z TKS… oj będzie gorąco. Liczę, że WG pójdzie po rozum do głowy i odpowiednio przygotuje polską nację.

źródło: ekspert ceneo


D: Potwierdzam! Nie będzie pełnego drzewka technologicznego Polski, tylko czołgi premium. Chociaż jak wiemy wszystkie założenia w WoT zmieniają się dość „dynamicznie”.

51 Odpowiedzi do “polskie czołgi w WoT

    1. A w ile zrobili to z Holandią, Danią, czy tak potężną Francją?
     Poza tym nie Niemcy, a Niemcy i sowieci. Proponuje poczytać nieco, lub pooglądać Wołoszańskiego. ;)

    2. Jak nie ubił nie licząc wojny z ZSRR z 20-lecia międzywojennego wszyscy po nas jeździli jak chcieli i tak od XVII wieku

    3. Jakby w XVII wieku po nas jeździli jak chcieli to już wtedy by nie było państwa a przypominam w tym czasie zajęliśmy Moskwę, obroniliśmy się przed potopem. Masa świetnych bitew dla nas była tylko fakt że trudno się prowadzi wojny z Turkami, Szwedami, Moskalami plus powstanie Chmielnickiego. To cud że w ogóle po tych wojnach państwo się zachowało ale co tam najlepiej srać do własnego gniazda.

 1. Premka bez drzewka też większego sensu nie ma, szczególnie premka II lub III tieru. Chciałbym na niej sobie szkolić załogę – ale do czego?

  Jak ją wstawią do drzewka bolszewików, to będzie shitstorm. Spory i zasłużony.

    1. Co ty trolujesz, jak WG chce to potrafi wystarczy kosmiczny DPM i mobilność, luzino 2 tier, a nawet 3 z ograniczonym MM…

 2. Jak dla mnie to wstawią do Niemców. Dlaczego? Bo niemcy używali zdobycznych TKS-ów. Poza tym na takiej samej zasadzie w niemieckim drzewku jest PZ S35 czy Pz B2, T-25, no i być może Turan (chociaż nagięcie straszne). Lepiej tak jak wogóle…

 3. Ale kupa… serio się cieszycie? Toż to mega jawne dojenie na kasę.
  Polacy – jedna z najliczniejszych grup w WoT ->brak możliwości stworzenia drzewka -> wrzucamy premki -> zarabiamy kaskę na uciesze naiwniaków.

  Koncepcja europejskiego drzewka była spoko, dodanie naszych pojazdów do drzewka ZSRS nawet nie byłaby złą opcją (osobne załogi, oznaczenia, sprzęt, możliwość przejścia do T-34 itd.), ale nasze czołgi tylko jako premki? To będzie mega śmieszne, jak ludzie to łykną (a niestety łykną na 100%). Analogicznie pewnie będzie z Włochami, Węgrami itd…

  Osobiście czuję się mega zawiedziony, mam nadzieję, że te „dynamiczne” zmiany szybko nadejdą.

 4. Z racji tego, że polskie czołgi wyższych tierów byłyby kopiami czołgów radzieckich, WG mogłoby zrobić najprostszy i najbardziej logiczny krok – stworzyć w drzewku radzieckim polską gałązkę, która łączyłaby się z linią czołgów średnich. Na wyższych tierach mogliby pokombinować z T-34/85M jako siódmym tierem i z różnymi wersjami T-55.

    1. Polskie projekty można wyciągnąć co najmniej na 7 tier, a z pomysłem z ruskami to nie przejdzie chyba że kacapy by w nich jeździły, a to odpada…

 5. Totalny papier, najlżejszy „czołg” w wot (jeśli wyjdzie), powodować, będzie, że tylko przy dotknięciu takiego 10t czołgu będzie padał ammo rack. Stosunek mocy do masy taki sam, jak przy jego lepszych odpowiednikach, działo 20mm nawet z automatem, nie będzie robić miazgi tak jak w MTLS czy Luchs’su. (pierwszy ma dwie armaty 20 mm więc na pewno lepsza szybkostrzelność, drugi ma 30 mm działo, z dobrą peną, już nawet 37mm automat z t1 lepszy). Do tego brak wieży, ktoś mi powie co w tym gównie będzie dobrego? Chyba nic, ale wiadomo, strumień kasy się posypie tylko dlatego bo polskie. I wy się dziwicie, że robią z was idiotów na EU jak jesteście skłonni wydać każde pieniądze na czołg, tylko dlatego, że polski.

  1. P.S.: Wole, nowe, różniące się od siebie czołgi jakoś, a nie kolejne ruskie klony, że by tylko mieć polskie czołgi, na co tam to? Nie interesuje mnie nacja, ważne, aby był czołg fajny, ciekawy i unikatowy, temu bardziej kibicuje Czechosłowacji, niż Polsce :).

    1. Te nuubki które by jeździły byle czym tylko by jeździć, czemu e 25 jest op bo dali mu camo i dpm dwukrotnie większy niż inne tenki z tym działem, więc na luzie mógł by być OP tenkiem na 2,3 tierze.
     Ps dla mnie czechoslowackie tenki ssą i mogli by inch nie wprowadzać, prawie wszystkie to papierowe projekty, a Top tiery to kopia medów typu niemieckiej lini…

    1. z tym, że pierwsze tiery losuje z trzecimi baaaardzo rzadko :/ rzadziej niż drugi z czwartymi

 6. Co już wam stoi ? spuściliście sie już co ? rozczaruje was ale tankietke na 99,9% dają do kupienia wraz ze złotem pewnie 99euro ;) więc nie macie co się spuszczać , znając wg nie dają tego czołgu za darmo , wiedzą że pajace z pl (niektórzy) się spuszczą i polecą do rodziców żeby im dali 400 zł na czczczczołga premium , a ten czołg pewnie bedzie na 2 tierze i jego gun jak z vickersa nie przebija nawet 2 tierów , bo t18 moze naskoczyć na guna , tak więc nie czekajcie bo wg żeruje na was , wie ze dużo naiwniaków z polski jest dlatego chcą czołga wypuścić , no fajnie ze jest ale pewnie nie za darmo a za grubą kase , no cóż … naiwni frajerzy kupią … znowu heh :)

    1. Nie mówię, że op, ale nadal wystarczające na większość maszyn II tieru. Poza tym będzie wspaniała szybkostrzelność.

Dodaj komentarz