polityka fair play: zaktualizowana lista zakazanych modów

Cały czas przyglądamy się Waszym opiniom, aby być na bieżąco z jednym z najpopularniejszych tematów na forum – modami. Gra Fair Play jest dla nas bardzo uważna, dlatego przeciwdziałamy używaniu tak zwanych „oszukańczych modów”. Te nieautoryzowane modyfikacje dają swoim użytkownikom nieuczciwą przewagę i psują Wam zabawę w bitwach.

Przez ostatnie trzy lata uważnie obserwowaliśmy użycie nieuczciwych modyfikacji w World of Tanks i karaliśmy oszustów w dużych falach blokad. Staramy się, aby gra Fair Play zawsze była naszym najwyższym priorytetem, a dziś jesteśmy gotowi zastosować nowe środki pozwalające utrzymać dynamikę gry tak sprawiedliwą, jak to tylko możliwe.

Aktualizacja listy zabronionego oprogramowania

Dzięki Waszym opiniom i ciągłej obserwacji, zidentyfikowaliśmy kilka nowych modyfikacji dających używającym ich graczom pewną przewagę nad innymi. Są one w oczywisty sposób nieuczciwe, więc zdecydowaliśmy się dodać następujące typy modów do listy zakazanego oprogramowania:

1. Pokazujące kierunek skierowania dział na minimapie

2. Pokazujące strzałki do najbliższych przeciwników

3. Zaznaczające przeciwników poza zasięgiem rysowania (przy użyciu czerwonych kolumn, sfer itp.)

Jak dotąd te modyfikacje nie są zakazane – nowe zasady Polityki Fair Play wejdą w życie 1 czerwca. Ale korzystamy z tej okazji, aby powiadomić Was wcześniej, więc jeśli obecnie używacie tych modów, prosimy o ich usunięcie.

Ważne: W najbliższym czasie zainicjujemy kolejną falę blokad w oparciu o aktualną (niezaktualizowaną) wersję naszej Polityki Fair Play. Ale nadchodząca fala blokad weźmie pod uwagę zaktualizowaną listę oszustw, a my z pewnością ukarzemy tych, którzy nadal używają wymienione powyżej nieuczciwe mody mimo naszych ostrzeżeń.

Które modyfikacje podlegają karze? Objaśnienia

Zdecydowaliśmy się również wyjaśnić pewne kryteria, zgodnie z którymi uznajemy mod za oszukańczy, szkodliwy lub niepożądany. W tym celu zmieniliśmy niektóre sformułowania w naszej Polityce Fair Play, aby była ona dokładniejsza i bardziej precyzyjna. Jest nam to wszystkim potrzebne, aby zapewnić, że oszuści nie będą mieli szans zepsuć Wam nastroju i spowodować, że gra będzie mniej przyjemna dla odpowiedzialnych dowódców.

A więc oto zaktualizowana lista zakazanych modyfikacji. Gracze, którzy zostaną przyłapani na ich używaniu, zostaną ukarani (zmienione sformułowania są pogrubione):

  • Wykrywające pozycje przeciwników w sposób niezawarty w standardowym kliencie. Zaznaczające zniszczone obiekty na polu gry, zmieniające sposób wyświetlania smug pocisków lub obliczające i wyświetlające pozycje artylerii przeciwnika na podstawie smug, jak również utrzymujące wyświetlanie wykrytych pojazdów nawet, kiedy gracz w nie nie celuje i nie ma ich w polu widzenia.
  • Ułatwiające blokowanie pocisków przeciwnika poprzez wskazanie dokładnego punktu, w który celuje (na przykład promieniem lasera).
  • Powiadamiające, kiedy wykryte pojazdy przeładowują, wliczając wyświetlanie licznika czasu przeładowania.
  • Zapewniające automatyczne celowanie – inaczej „boty celujące”, które zapewniają więcej funkcjonalności niż „autonamierzanie” w standardowym kliencie, wliczając te, które celują w słabe punkty przeciwnika lub w słabo opancerzone pojazdy / ogólnie w pojazdy przeciwnika, a także poprawiające widzenie celu znajdującego się za przeszkodą lub obliczające prowadzenie celu za gracza.
  • Włączające automatyczne użycie materiałów eksploatacyjnych innych niż premium tuż przed powrotem do garażu na końcu bitwy.
  • Pomagające w znajdowaniu przeciwników poprzez umożliwienie dostosowania przezroczystości obiektów na mapie
  • Umieszczające jakiekolwiek tagi czy znaczniki na polu gry w miejscach, gdzie jakiś przeciwnik został wykryty przez kogoś z drużyny gracza
  • Jakakolwiek bezpośrednia zmiana własności fizycznych, charakterystyk efektywności lub efektów jakiegokolwiek pojazdu lub obiektu w grze lub inne naruszanie zasad gry

Potraktujmy grę serio i grajmy fair! Pamiętajcie jedno: ktokolwiek zostanie pierwszy raz przyłapany na używaniu zakazanych modów, jego konto zostanie zablokowane w ramach ostrzeżenia na 7 dni. Konta graczy, którzy użyją ich po raz drugi, zostaną zablokowane na stałe.

Politykafp

UWAGA: Centrum modów jest wciąż jedynym miejscem do ściągania różnych modów bez martwienia się o naruszenie polityki Fair Play, bo jest oficjalnie zaakceptowane przez Wargaming. Zatem, jeśli macie wątpliwości, czy jakaś modyfikacja zapewnia niesprawiedliwą przewagę, po prostu odwiedźcie centrum modów, aby odkryć wszystkie zweryfikowane i najnowsze mody dla World of Tanks.

Liczymy na Wasze wsparcie w tej walce przeciwko oszustom, więc nie wahajcie się zostawić nam swoich opinii i sugestii. Bądźcie odpowiedzialni i grajcie fair!

0 0 votes
Oceń wpis:
18 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Turkina

Oszust dostał CC(którego dobrowolnie oddał). Jak WG może pisać o polityce Fair play i jednocześnie tolerować oszustów.

Óðinn

++

bananstefan2

Turkina, dlaczego tak piszesz nie mając o tym pojęcia? Uważasz, że jesteś anonimowy ? Jak siedliście na chłopaku to oddał CC bo nie chciał mieć do czynienia z ludźmi twego pokroju. Ciekaw jestem kim Ty tak naprawdę jesteś. Znam innych oszustów co to różnych ciekawych modów używają….

Jarek

A co z tym 3% blendem

Bochemix

Trochę śmieszna jest ta polityka fair play, oni strasznie się tam obijają, Tundra dalej działa. To znaczy ja nie korzystam bo antywirus od razu usuwa mi takie rzeczy z komputera a nie wiem jak to wyłączyć, ale wszyscy w klanie bezprecedensowo korzystają i nawet powiadomienia nie dostają. A myślę że jest to najważniejsza modyfikacja z wszystkich, daje największa przewagę, oprócz oczywiście aim bota.

Grytek1

Cheaty działają jak złoto. 🙂 Pozdro dla WG lamusów 😉

esenpe

Nie wiem dlaczego ludzie grają z takimi nielegalnymi modyfikacjami? Mają z tego radochę czy upewniają innych, że są upośledzeni umysłowo żeby bez pomocy modów wykręcać fajne wyniki?

Komandor Shepard

? to nie jest cod czy dota, ze satysfakcję czy spełnienie daje w grze sam wynik, prostsze badanie pierdyliona linii gdzie progresja nie byla aktualizowana chyba od czasów 3 drzewek 😀 Nie namawiam nikogo ani nie polecam używania takich modów, ale częściowo rozumiem frustrację i szukanie drogi na skróty, bo czas potrzebny na zbadanie wszystkiego jest troche zartem 😀

Natxd

Według tej logiki kradzież też jest usprawiedliwiona, bo tak łatwiej. Jak ci się nie podoba system progresji w wocie to nie graj i tyle.

Ten_warrior_

jak ci się cheaty nie podobają to nie graj… twoim tokiem rozumowania tak mógłby odpowiedzieć ci cheater

pikawka

Cziterskie mody nie są elementem gry, więc sytuacja NIE jest symetryczna i cziter powiniem raczej zamknąć jadaczkę niż komentować. Ale rozumiem cziterów – w końcu nie każdy może mieć dużego…

Komandor Shepard

no rzadko grywam, bo mi się trochę rzeczy nie podoba, w tym właśnie progresja 🙂 i można to co najwyżej porównać do aplikacji która powiadamia cię, że pani w lidlu wrzuciła terminujące się jogurty na to specjalne miejsce gdzie są takie rzeczy w niektorych lidlach, a ty bys pobiegl i kupil 😀 gra potrzebuje gruntownego przemyslenia a co robi wg? bawi sie statami medów 😀

drupol

Gram bez przekrętów. Nic nie usprawiedliwia korzystania z niedozwolonych modyfikacji. Nie ma żadnego tłumaczenia że coś za długo trwa i jest to frustrujące, jesteś dobrym graczem to sobie radzisz i masz progres w grze. Tylko ciężko być dobrym graczem grając przeciwko oszustom. Też nie mam w związku z oszustami zadowalającego progresu w grze, nie oznacza to że będę oszukiwał. Na moje szczęście gram w klanie gdzie nikt nie oszukuje bo nie ma ciśnienia na wyniki. GRAMY BO LUBIMY SWOJE TOWARZYSTWO I LUBIMY ZNISZCZYĆ PARĘ CZOŁGÓW

Grytek1

Wchodząc miedzy wrony kracz jak one 🙂 Ja tam rozumiem osoby jadące na cheatach i mam tym większą satysfakcję jadąc je na czystym kliencie 🙂

Sinecode

Jak wysłałem tym dzbanom powtórkę na której było widać że gość jeździ na aimbocie to odpisali że on musi też swoją wysłać bo nie są w stanie sprawdzić czy koleś ma cheaty czy nie. Więc walka z oszustami w WoT to tak naprawdę pojęcie względne i trzeba się naprawdę postarać żeby wpaść. Zresztą nie zdziwiło by mnie gdyby się okazało że autorami tych płatnych modów są programiści z tej firmy dorabiający na boku, bo jeśli ktoś kiedyś sprawdzał czym to pachnie (nie używał, po prostu patrzył źródło tych gówien i co oferują) to w lwiej części są to produkty ze… Czytaj więcej »

Komandor Shepard

nie wiem czy wiesz ale to ogólnie domena Rosji i Chin które przodują w cheatowaniu i tworzeniu takowych, co ma do rzeczy skąd jest WG? WG ma z premek które kupujesz tyle hajsu że pewnie nie wiedzą co z nim robić 😀

Sinecode

To, że ekipa która jest odpowiedzialna za grę siedzi w Mińsku i jak sam podkreśliłeś, cheaty to domena wschodnich nacji. Wniosek jest prosty.