pojazdy VIII tieru mogą teraz brać udział w Wielkiej Bitwie

Mamy dobre wieści dla wszystkich, którym podobają się bitwy na wielką skalę! Właśnie dodaliśmy możliwość uczestniczenia w Wielkiej bitwie pojazdom VIII poziomu, ramię w ramię z pojazdami poziomu X. To świetna okazja do podniesienia swoich umiejętności, zdobycia epickich medali i gry na dużych mapach z różnorodnym krajobrazem. Weźcie udział w bohaterskich potyczkach, zdobywajcie jeszcze więcej doświadczenia i kredytów oraz pokażcie przeciwnikom, że jesteście najlepsi na polu bitwy!

Oto krótkie przypomnienie podstawowych właściwości Wielkich bitew:

  • Kiedy: od 29 maja dla poziomu VIII i cały czas dla poziomu X!
  • Tryb: bitwy losowe (Wielkie bitwy są dostępne obok trybów standardowego, spotkaniowego i natarcia)
  • Drużyny: do 30 graczy po każdej stronie
  • Pojazdy: tylko poziomów VIII i X. Wszystkie bitwy są jednopoziomowe (maszyny VIII poziomu grają wyłącznie przeciwko przeciwnikom na VIII poziomie, a pojazdy X poziomu stają przeciwko pojazdom X poziomu)
  • Mapy: Klondike, Nebelburg oraz Zaplecze
  • Ograniczenia: limit 4 dział samobieżnych na drużynę
  • Cele: zdobyć bazę przeciwnika lub zniszczyć wszystkie jego pojazdy

Aby trafić do Wielkiej bitwy, należy zaznaczyć pole pokazane poniżej w ustawieniach klienta gry.

Aby ułatwić Wam odniesienie sukcesu na polu bitwy, przygotowaliśmy krótkie przypomnienie dla wszystkich trzech map, na których rozgrywane są Wielkie bitwy. Te wskazówki dotyczące rozgrywki pomogą Wam wybrać odpowiednią taktykę i dobrze wykorzystać teren.

Klondike

Zimowa mapa, która przenosi Was w atmosferę pokrytych śniegiem gór Kanady i Alaski. Bitwy w tej lokalizacji mają miejsce na:

  • moście w centrum mapy,
  • kopalni na północnym zachodzie,
  • wyspie na południowym wschodzie.

Dzięki wielu budynkom i sporej liczbie kryjówek na tej mapie, większość pojazdów będzie się tutaj czuła jak w domu.

Most (obszar centralny)

Ta strefa jest miejscem walki pozycyjnej. Tutaj czołgi ciężkie mogą odpierać ataki drużyny przeciwnej, a szybkie czołgi średnie będą starać się przełamać obronę przeciwnika lub go oskrzydlić. Znajdziecie tutaj również mnóstwo kryjówek dla dział samobieżnych i niszczycieli czołgów, pozwalających na prowadzenie ognia pozostając ukrytym.

Kopalnia (północny zachód)

Kluczową cechą tego obszaru jest obfitość wąskich przesmyków pomiędzy budynkami. Czołgi ciężkie będą w stanie je przejść, ale średnie i lekkie będą zmuszone poszukać możliwości ataku z flanki. Niszczyciele czołgów i działa samobieżne mogą zająć pozycje obronne na wzniesieniu wzdłuż krawędzi mapy, by wspierać swoją drużynę, potencjalnie będąc w stanie zadać spore straty pojazdom przeciwnika.

Wyspa (południowy wschód)

W tej strefie pojazdy ciężkie prowadzą natarcie, a czołgi średnie w pełni rozwijają swój potencjał. Dzięki różnorodności kryjówek i nierównościom terenu czołgi średnie mogą walczyć ramię w ramię z czołgami ciężkimi na pierwszej linii. Niszczyciele czołgów poczują się jak u siebie w drugiej linii, gdzie będą w stanie wspierać swoją drużynę, uniemożliwiając przełamania na tym kierunku.

Nebelburg

Mapa letnia oferująca szeroki wachlarz krajobrazów. Można ją podzielić na trzy główne obszary:

  • zamek w centrum,
  • miasto z wieżami wartowniczymi na wzgórzu na północnym zachodzie,
  • wyżynne równiny południowego wschodu.

Jak to bywa z większością map, utrata chociaż jednego z powyższych obszarów może prowadzić do porażki, więc Wasza drużyna powinna równomiernie rozdzielić siły, by przejąć kontrolę nad całym terenem.

Centrum (zamek)

Ta strefa jest odpowiednia dla pojazdów wszystkich klas. Czołgi lekkie i średnie mogą ją zająć już na początku bitwy, podobnie jak niektóre wszechstronne czołgi ciężkie. Niszczyciele czołgów mogą zająć dogodne punkty na wzgórzach (na balkonach) w okolicy baz i wspierać ogniem sojuszników. Jeśli drużynie uda się opanować ten obszar, pozwoli jej to na kontrolowanie otoczenia zamku i obu baz.

Miasto z wieżami strażniczymi na wzgórzu (północny zachód)

Strefa miejska Nebelburga jest odpowiednia dla ciężko opancerzonych czołgów ciężkich i niszczycieli czołgów. Budynki pozwalają na strzelanie zza osłony i wykorzystanie wież, by odbijać pociski nieprzyjaciela, a labiryntowe uliczki umożliwiają ominięcie przeciwnika i zajście go ze skrzydła.

Główna bitwa o wzgórze rozwinie się pomiędzy czołgami średnimi wspieranymi przez działa samobieżne. Przełamawszy się na tym kierunku, czołgi średnie będą w stanie kontrolować całe miasto lub prowadzić ogień do pojazdów w okolicy zamku w centrum.

Wyżynne równiny (południowy wschód)

W tej części Nebelburga jest sporo wzniesień, więc jest to świetne miejsce do gry pojazdami z dobrymi kątami elewacji i wytrzymałymi wieżami. Czołgi z przeciętnymi kątami podniesienia i opuszczenia lufy mogą zająć obszar u stóp wzgórz, gdzie jest dość krzewów i kamieni, by się schować.

Po przejęciu tej pozycji będziecie w stanie ostrzeliwać czołgi przeciwnika w centrum i w obszarach wokół baz, jak również rozpocząć ofensywę na bazę przeciwnika.

Zaplecze

Kolejna rozbudowana mapa letnia, na której można stosować różne taktyki. Jest podzielona na trzy główne strefy:

  • miasto z małą fabryką w centrum,
  • wyschnięte koryto rzeki na zachodzie,
  • las z wąwozem na wschodzie.

Na wszystkich tych obszarach znajdziecie dużo kryjówek różnego rodzaju (krzaków, kamieni itp.), co da Wam możliwość ukrycia swojej pozycji i oddawania celnych strzałów w kierunku przeciwnika.

Miasto (centrum)

To główny obszar potyczek. Właśnie tutaj czołgi ciężkie i szturmowe niszczyciele czołgów stają naprzeciw swoich oponentów. Budynki i inne rodzaje kryjówek pozwalają pojazdom efektywnie wykorzystywać swój pancerz. Duża liczba przejść w kierunku miasta pozwala czołgom średnim obu drużyn na przeprowadzanie ataków oskrzydlających, więc bądźcie czujni!

Zachód (wyschnięte koryto rzeki)

Ten kierunek charakteryzuje spora liczba wzniesień i nierówny teren. Jest odpowiedni dla czołgów lekkich zbierających informacje dla sojuszników oraz dla pojazdów z dobrymi kątami elewacji dział. Pozycje strzeleckie do gry snajperskiej na długim dystansie pozwolą pojazdom drugiej i trzeciej linii rozwinąć swój potencjał i działać jako wsparcie.

Wschód (wąwóz)

W obrębie wąwozu najlepiej dadzą sobie radę pojazdy z wytrzymałymi wieżami. Drzewa i krzewy porastające wąwóz pozwolą niszczycielom czołgów zarówno efektywnie wspierać sojuszników poniżej, jak i prowadzić ogień na długich dystansach.

Mamy nadzieję, że wykorzystacie te informacje, by odnieść sukces na polu bitwy. Do zobaczenia w Wielkiej bitwie, dowódcy!

9 Odpowiedzi do “pojazdy VIII tieru mogą teraz brać udział w Wielkiej Bitwie

  1. Ciekawi mnie jak wypadły by statystyki gdyby zrobić ankietę wśród graczy z pytaniem „Czy grasz w tryb wielkich bitew?”. Na ósemkach może to ma więcej sensu jak na dychach, ale i tak mam wrażenie że większość ludzi wyłączy ten tryb.

      1. W swoim zamyśle, tryb ten miał odciążyć randomy i upierdliwość grania ósemkami przeciwko dychom. W praktyce wielu graczy ten tryb wyłączyło, bo wychodziło się mocno stratnym po kilku bitwach, przez co na randomach nic się nie zmieniło. Ten tryb miałby sens dla dyszek jakby oferował coś więcej niż zwykły random, lepsze zarobki, ciekawe nagrody za bitwę, etc. Dla ósemek ma to więcej sensu bo ósemki to zarabiaczki. Ale jak to wyjdzie w praktyce to zobaczymy.

        Tutaj jest podobna analogia dla tych co grają niższymi niż VIII tierami. Może to odciąży losowania, a może będzie powtórka z rozrywki.

  2. Swietny pomysl, będzie mozna nafarmic premka rekord kredek na bitwe 😉

  3. Podoba mi się to, biorąc pod uwagę odciążenie randomów z VIII tierów, być może pozwoli to na lepsze losowania dla VI i VII.
    Będzie to urozmaicenie dla LF i zwykłych randomów w procesie zarabiania pieniążków na premkach 😀

  4. wg dałoby w końcu jakiś tryb gdzie klikacze nie będą mogli grać i dręczyć lub jak kto woli pastwić się i molestować zwykłe czołgi a potem jak ostatni kurczak walić gazem do dechy w wodę lub jak najszybciej strzelać w ścianę. bo się taki boi uczciwej walki morda w mordę.

Wyłączono możliwość dodawania komentarzy.