Pancerny Modelarz, cz. II

„Pancerny Modelarz” to miejsce, w którym wyróżniamy lokalne wydarzenia modelarskie w Polsce, dzielimy się z Wami cennymi wskazówkami i pomysłami, a także wyróżniamy modele stworzone przez Was!

Wydarzenia modelarskie

Mamy nowy rok, czyli także nowe wydarzenia modelarskie! Już 14 i 15 marca odbędzie się XVI Międzynarodowy Festiwal Modelarski w Hali „Na Skarpie” w Bytomiu. W zeszłym roku festiwal zgromadził aż 360 modelarzy z Polski i Europy, a wystawy liczyły ponad 1200 modeli.

Wstęp na festiwal jest wolny, więc skorzystajcie z tej okazji, by zaprezentować swoje kolekcje, bądź wyposażyć się w nowe modele!

  1. Organizator: Bytomski Festiwal Modelarski
  2. Charakter wydarzenia: konkursy, wystawy, giełda modelarska.
  3. Adres: Hala Sportowa „Na Skarpie”, ul. Frycza Modrzewskiego 5a,
    41-907 Bytom
  4. Data wydarzenia: 14–15 marca 2020

Więcej informacji dostępnych jest na stronie wydarzenia oraz na Facebooku

Wskazówka na dziś

W czasie II wojny światowej pancerze czołgów były pokrywane specjalną masą zwaną Zimmerit, której celem było uniemożliwienie przyczepienia min magnetycznych. Masa ta nadaje czołgom specyficzny wygląd i jest także stosowana wśród modelarzy.

Tiger II pokryty masą Zimmerit w muzeum w Bovington

Jednym z nich jest Rennard Fuchs, który obmyślał metodę z użyciem masy modelarskiej. Obejrzyjcie jego poradnik, by dowiedzieć się, jak pokryć powierzchnie czołgu realistycznie wyglądającym zimmeritem!

Wyróżniony model

Na stronie Galeria Modelarska możemy obejrzeć kolekcje wyjątkowo pięknych modeli czołgów zrobionych z kartonu i plastiku, które mogą być inspiracją dla innych modelarzy. Jednym z egzemplarzy zebranych przez autora galerii jest A27M Mk VIII Cromwell IV. Możemy zauważyć bardzo szczegółowe efekty, jak np. wytarcia farby, rdzawe naloty na pancerzu czy pokryte pyłem gąsienice.

Więcej zdjęć tego modelu jest dostępnych na stronie Galerii Modelarskiej!

To wszystko na dziś. Pamiętajcie, by pochwalić się Waszymi modelami czołgów na forum!

Jedna odpowiedź dla “Pancerny Modelarz, cz. II”

Wyłączono możliwość dodawania komentarzy.