Operacje świąteczne 2023: Przegląd trzech nowych pojazdów premium średnich poziomów

Oprócz pięciu pojazdów poziomów VIII–IX w dużych pudełkach Operacji świątecznych 2023 jest też dostępnych wiele nagród poziomów II–V.

Dla osób nowych w grze lub czołgistów, którzy lubią bitwy średnich i niższych poziomów te przedmioty są warte zebrania. Przyglądamy się trzem, spośród tych pięciu, nowym pojazdom: IVA25 Harry Hopkins I, VPz.Kpfw. KW I (r) i VSU-2-122, szczegółowo naświetlając ich unikalne cechy oraz polecając załogę i wyposażenie.

A25 Harry Hopkins I

Nazwany na cześć jednego z najbliższych doradców prezydenta Franklina D. Roosevelta, który był bardzo szanowany przez brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, IVA25 Harry Hopkins I jest przysadzistym i kompaktowym czołgiem lekkim obsługiwanym przez trzyosobową załogę. Używajcie tego pojazdu do ograniczonego aktywnego zwiadu i atakujcie przeciwników, którzy się tego nie spodziewają.

Siła ognia

Jako czołg lekki, A25 Harry Hopkins nie jest brawlerem. Mimo to, wnosi na pole bitwy kilka imponujących atrybutów pod względem siły ognia. 2-funtowe działo strzela niezwykle szybkimi pociskami PP i pełnokalibrowymi (oba o prędkości 1341 m/s) – ma jedną z najwyższych wartości dla tej klasy i poziomu. Penetracja to 121 mm dla pocisków PP i 145 mm dla specjalnych pocisków pełnokalibrowych, a opuszczenie lufy wynosi –10 stopni, co można uznać za cenne cechy.

A25 zadaje 55 PW uszkodzeń na strzał i 1299 punktów uszkodzeń na minutę. Nie liczcie jednak na zadawanie uszkodzeń w ruchu, bo duży rozrzut i 2-sekundowy czas ładowania prawdopodobnie zaowocują niewielką liczbą trafień. Bazowy rozrzut 0,4 m nie jest doskonały do snajperki, ale i tak jest to jedna z lepszych wartości dla tego poziomu i klasy.

Żywotność

Jak można się spodziewać, ten czołg lekki jest chroniony przez słaby pancerz. Mając 38 mm na przodzie wieży i na pochyłym kadłubie oraz 17 mm na bokach kadłuba i wieży, nie przetrwa się długo, wymieniając strzały – nawet z pulą 520 PW. Ograniczony zasięg widzenia 320 m (najniższa obecnie wartość ze wszystkich czołgów lekkich IV poziomu) wyklucza pasywne wykrywanie, a chociaż przyzwoite wartości kamuflażu działają w bezruchu, A25 ma dziwną cechę tracenia wartości kamuflażu w ruchu.

Wspierajcie swoją drużynę i oskrzydlajcie przeciwnika przy każdej okazji.

Mobilność

Współczynnik mocy do masy wynoszący 23,78 zapewnia szybkie osiągnięcie prędkości maksymalnej pojazdu 50 km/h na większości nawierzchni, a prędkość obrotu 38 st./s jest porównywalna z innymi pojazdami tego samego poziomu i klasy.

Wyposażenie

Wykorzystajcie poniższą konfigurację, by Wasz czołg osiągnął maksymalny potencjał.

ZALECANA KONFIGURACJA
Ulepszona wentylacja Powłoka antyrefleksyjna Turbosprężarka
ALTERNATYWNA KONFIGURACJA
Turbosprężarka Mechanizm dosyłający Stabilizator pionowy

Umiejętności załogi

DOWÓDCA

Naprawa

Zwiad

Maskowanie

CELOWNICZY

Naprawa

Strzał z biodra

Maskowanie

KIEROWCA

Naprawa

Gładka jazda

Maskowanie

+8 zdjęć

Pz.Kpfw. KW I (r)

Po co wystawiać do bitwy nowy czołg, skoro można wykorzystać zdobyczny? Podobnie jak niemiecki czołg Pz.Kpfw. B2 740 (f) to zdobyczny francuski B1, tak VPz.Kpfw. KW I (r) to radziecki KV-1, ale z różnymi modyfikacjami. Pz.Kpfw. KW I (r), podobnie jak KV-1 i jego odpowiednik z osłonami, jest dobrym wyborem dla graczy zaczynających przygodę z czołgami ciężkimi.

Siła ognia

Pz.Kpfw. KW I (r) zamienia działo czołgu KV-1 na niemieckie działo 7,5 cm Kw.K 40 L/48 z czołgu Pz.Kpfw. IV i innych pojazdów. Statystyki działa są na równi z innymi tej samej klasy i poziomu przy 1701 punktach uszkodzeń na minutę i 110 PW uszkodzeń na strzał oraz 115 mm penetracji pociskami PP i 162 mm pociskami pełnokalibrowymi. Dodajcie do tego mechanizm dosyłający, aby otrzymać zmniejszony czas przeładowania pocisków.

Główną zaletą pojazdu jest –10 stopni opuszczenia lufy (na V poziomie lepszy jest tylko Excelsior) – ale to jeszcze nie zapewnia Wam przepustki do klubu mistrzów ukrytego kadłuba (szczegóły w dziale Żywotność).

Żywotność

Pz.Kpfw. KW I (r) posiada cechy odróżniające go istotnie od KV-1. Najważniejsza to wieżyczka podobna do tych z czołgów Pz.Kpfw. IV i stanowiąca słaby punkt, który jest dla przeciwników łatwy do trafienia i penetracji, więc należy ostrożnie używać taktyki ukrytego kadłuba w pojedynkach! Kolejną odmienna cechą jest szerszy przód wieży, co ułatwia jego przebicie.

Natomiast zasięg widzenia pojazdu powiększono do 330 m. Chociaż wciąż daleko mu do zwiadowcy, jest to miła zaleta i wartość wyższa od większości czołgów ciężkich tego poziomu.

Ogólnie, pancerz jest dobry do techniki drapania boków i odbijania nadlatujących pocisków, ale jedyny lekko pochylony przedni pancerz rzadko kiedy powoduje rykoszet. Dysponując pulą 850 PW, Pz.Kpfw. KW I (r) ma wytrzymałość niską jak tę klasę i poziom, więc PW trzeba na bieżąco monitorować po każdym trafieniu.

Mobilność

Zdobyczny czołg radziecki VI poziomu V-2K ma silnik o mocy 500 KM i potrzebuje czasu, aby rozpędzić się do jego prędkości maksymalnej 34 km/h. Ogólna mobilność jest podobna do KV-1, który jest często polecany jako pojazd dla nowych graczy.

Wyposażenie

Wykorzystajcie poniższą konfigurację, by Wasz czołg osiągnął maksymalny potencjał.

ZALECANA KONFIGURACJA
Ulepszone wzmocnienie Mechanizm dosyłający Ulepszona wentylacja
ALTERNATYWNA KONFIGURACJA
Turbosprężarka Mechanizm dosyłający Stabilizator pionowy

Umiejętności załogi

DOWÓDCA

Naprawa

Zwiad

Braterstwo broni

CELOWNICZY

Naprawa

Strzał z biodra

Braterstwo broni

KIEROWCA

Naprawa

Gładka jazda

Braterstwo broni

RADIOOPERATOR

Naprawa

Rozeznanie w sytuacji

Braterstwo broni

ŁADOWNICZY

Naprawa

Bezpieczne magazynowanie

Braterstwo broni

+8 zdjęć

SU-2-122

Radziecka linia ograniczała swoje pojazdy z dwoma działami do czołgów ciężkich poziomów VIII-X… do teraz. Poznajcie pierwszy dwudziałowy niszczyciel czołgów VSU-2-122, który będzie siać grozę w bitwach średnich poziomów. Tym potworem kieruje sześciu członków załogi, a jest on zbudowany głównie z dwóch dział kalibru 122 mm zamontowanych na stałe na kadłubie T-34. Powstała w ten sposób hybryda to skuteczny niszczyciel i broń grozy, która potrafi zatruć życie przeciwnikom.

Siła ognia

Czołgiści zaznajomieni z innymi dwudziałowymi pojazdami będą się tu czuli jak u siebie. Można strzelać z każdego działa niezależnie lub z obu jednocześnie. W tym drugim przypadku trzeba poczekać na załadowanie obu dział. Namierzcie przeciwnika, a następnie naciśnijcie i przytrzymajcie przycisk/klawisz strzału, aby rozpocząć niepowstrzymane 3-sekundowe odliczanie do momentu wystrzału z obu dział. Każdy pojazd przeciwnika, który znajdzie się w zasięgu wybuchu, może odnieść do 900 PW uszkodzeń. Owszem, udane trafienie tym ładunkiem w cel jest niezwykle satysfakcjonujące. SU-2-122 zadaje 2608 punktów uszkodzeń na minutę, co jest aktualnie najwyższą wartością dla tej klasy i poziomu.

Działa ładują się jedno po drugim z 5-sekundową przerwą przy przełączaniu z właśnie wystrzelonego działa na załadowane. Przy strzelaniu pojedynczo mogą zabrać 450 PW, ale SU-2-122 jest najskuteczniejszy na bliskich dystansach ze względu na niską prędkość pocisków (515 m/s dla OB i 412 m/s dla kumulacyjnych) i wysoką wartość rozrzutu (0,48 m). Kąt obrotu działa ma tylko 16 stopni (8 stopni w każdą stronę), więc bądźcie przygotowani do częstego dostosowania pozycji.

Żywotność

Taka siła ma swoje wady. Pula 480 PW pozwala na mniejszą liczbę trafień, a płaska kabina daje przeciwnikom większe możliwości penetracji pancerza. Ograniczony zasięg widzenia 280 m i niska wartość kamuflażu stacjonarnego 13,68% powodują, że koniecznie trzeba doładować te wartości za pomocą wyposażenia i szkolenia załogi. Mając skuteczne maskowanie, możecie utrzymywać przeciwników w ciągłym strachu –będą się obawiać, że dwie załadowane lufy są gdzieś tam… gotowe do strzału.

Mobilność

Prędkość maksymalna 45 km/h nie stawia go wśród najszybszych odpowiedników, ale jest wystarczająco dobra, aby dotrzymać kroku większości sojuszników i wygodnie poruszać się po polu bitwy. Prędkość jazdy wstecz 14 km/h pozwala na szybki powrót za osłonę po wystrzale i nie daje przeciwnikom zbyt wiele czasu na odpowiedź ogniem.

Wyposażenie

Wykorzystajcie poniższą konfigurację, by Wasz czołg osiągnął maksymalny potencjał.

ZALECANA KONFIGURACJA
Siatka maskująca Mechanizm dosyłający Lorneta polowa
ALTERNATYWNA KONFIGURACJA
Turbosprężarka Mechanizm dosyłający Ulepszona wentylacja

Umiejętności załogi

DOWÓDCA

Naprawa

Maskowanie

Braterstwo broni

CELOWNICZY

Naprawa

Maskowanie

Braterstwo broni

KIEROWCA

Naprawa

Maskowanie

Braterstwo broni

RADIOOPERATOR

Naprawa

Maskowanie

Braterstwo broni

ŁADOWNICZY

Naprawa

Maskowanie

Braterstwo broni

ŁADOWNICZY

Naprawa

Maskowanie

Braterstwo broni

+8 zdjęć

Jak zdobyć te pojazdy

A25 Harry Hopkins IPz.Kpfw. KW I (r) i SU-2-122 to trzy z cennych przedmiotów takich jak pojazdy premium, style 3D, Kot z Redshire i inne, które można znaleźć w dużych pudełkach 2023. Oprócz gwarantowanych zasobów Operacji świątecznych i złota, każde pudełko może zawierać czołg premium poziomów II–IX. Kupujcie duże pudełka w Sklepie premium, aby zyskać szansę na zaparkowania tych nowiuteńkich maszyn w swoim garażu!

 

Sprawdźcie pełną listę wszystkich fantastycznych nagród Operacji świątecznych 2023 dostępnych w dużych pudełkach, w tym pięć ekscytujących pojazdów premium poziomów II–IX.

ź: WoT

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze