Operacje Świąteczne 2019: koniec wydarzenia

Operacje Świąteczne 2019 zostaną zakończone 14 stycznia 2020 o godzinie 06:00 UTC.
Jeśli planowaliście zakup świątecznych pudełek to macie na to ostatnią szansę. Ponadto pamiętajcie, aby po ostatniej bitwie skompletować kolekcję rozbijając pozostałe na drzewku ozdoby (maksymalnie 5.900 skorupek) i wykorzystaniu wszystkich Ładunków.


Tworzenie dekoracji
Możecie rozbijać dekoracje, których nie chcecie wykorzystać i przerabiać je na girlandy, bombki lub inne elementy, których brakuje w Waszej kolekcji. Działa to w następujący sposób.

 1. Rozbijcie dekoracje, których nie użyjecie i włóżcie skorupki do dużego Zderzacza Skorupek, aby otrzymać brakujący element do Waszej kolekcji.
 2. Ustawcie parametry (poziom, typ i kolekcję) dla dekoracji, które chcecie otrzymać.
 3. Sprawdźcie, czy macie wystarczająco skorupek i wciśnijcie przycisk Tworzenia.

Nie macie niczego konkretnego na myśli? Dajcie się zaskoczyć Zderzaczowi Skorupek – wybierzcie „losową kolekcję” i przejdźcie do tworzenia. Ta opcja wymaga mniejszej liczby skorupek niż tej potrzebnej przy tworzeniu zdefiniowanej dekoracji.

Antyduplikator
Jeśli brakuje Wam w kolekcji konkretnej dekoracji i chcielibyście ją zdobyć ze 100% szansą, możecie użyć Ładunków. To nowa waluta, którą możecie otrzymać w ramach nagrody za osiąganie nowych poziomów świątecznej atmosfery.

Ponieważ ładunki stanowią najłatwiejszy sposób na uzupełnienie swoich kolekcji, najlepiej trzymać je przy sobie do końca wydarzenia i potem wykorzystać je, aby wypełnić luki w swoich zbiorach. Pamiętajcie, że liczba ładunków jest ograniczona, więc używajcie ich z głową, tylko do tworzenia najpotrzebniejszych i rzadkich dekoracji.

Antyduplikator

Możecie też tworzyć duże dekoracje, ale musicie pamiętać o dwóch rzeczach:

 1. Duże dekoracje są zawsze unikatowe; nie możecie stworzyć dwóch takich samych.
 2. Stworzenie Waszej pierwszej dużej dekoracji będzie Was kosztować mniej, niż tworzenie wszystkich kolejnych. To pozwoli Wam otrzymać dobrą premię już na początku wydarzenia, przy użyciu mniejszej liczby skorupek.

Przedłużenie wydarzenia

Aby wykrzesać jeszcze więcej radości z tego wydarzenia, ja i moje wierne Śnieżynki postanowiliśmy przedłużyć efekt pojazdów misji świątecznych od 14 stycznia (06:00 UTC) do 28 stycznia (06:00) i zastosować do nich maksymalną premię do kredytów, jaką uda Wam się osiągnąć w czasie wydarzenia.

Jednak pamiętajcie, że:

 • przedłużenie jest aktywne tylko pod warunkiem, że osiągnęliście przynajmniej V poziom świątecznej atmosfery.
 • premia do kredytów odnosi się do pojazdów, które obecnie znajdują się w dedykowanych miejscach na pojazdy misji świątecznych.
 • możecie wymienić każdy czołg z tej grupy raz dziennie za darmo, ale wszelkie dodatkowe zmiany będą wymagały wydania kilku kredytów.

14 Odpowiedzi do “Operacje Świąteczne 2019: koniec wydarzenia

   1. U mnie jest normalna cena ;( ale za to z 75 paczek było 30000 Golda okolo 100 dni Premki i 5x 8tier (a że się powtórzyły czołgi 2 razy to razem wyszło 51tys Golda z grosikami) Jeszcze te skórki 3D były jak by nie mieli poważniejszych rzeczy do zrobienia.

 1. Ja tylko dodam, że klikając na brakującą ozdobę w albumie, zostaniemy przeniesieni do zderzacza z ustawionymi właściwymi parametrami.
  Teraz pozostaje zdecydować czy chcemy użyć antyduplikatora.
  I TU UWAGA!!!
  Jeśli dana ozdoba nie ma alternatywy w danym stylu i na danym poziomie (np. oświetlenie) nie trzeba używać antyduplikatora by otrzymać dokładnie to czego chcemy.

  Niby to oczywista oczywistość, ale może ktoś się zagapi, a szkoda by było.

  1. Ja się trochę wdupiłem bo myślałem, że mając antyduplikator można ustawić sobie losowy rodzaj i poziom ozdoby tylko wybrać kolekcję, i brakujące piątki same padną za „psie pieniądze”. Ale nie ma takiego januszowania ;)

 2. No to jak to w końcu jest z tymi ozdobami z choinki. Ściągamy, zbijamy. Poziom atmosfery się zmniejsza.
  A co będzie z tym „efektem pojazdów misji świątecznych” po zmniejszeniu atmosfery do poziomu 1? Bonusy do nich zależą od poziomu atmosfery? Przez 2 tygodnie można coś jeszcze przecież wbić na nich.

Dodaj komentarz