opanujcie Linię Frontu – czołgi lekkie

Linia frontu wkrótce powróci do gry. Można by pomyśleć, że nasz specjalny tryb nie jest przychylny czołgom lekkim lub niedawno wprowadzonym pojazdom kołowym, ale chcemy pokazać Wam, że wcale tak nie jest. Oto kilka wskazówek, które warto znać, gdy prowadzicie te pojazdy na Linii frontu!

Jakie rezerwy warto zabrać na Linię frontu?

Zanim zaczniecie czytać przewodnik, powinniśmy wspomnieć o zalecanych przez nas rezerwach dla czołgów lekkich i pojazdów kołowych:

  • Lot zwiadowczy Zwiad jest Waszym obowiązkiem, a ta rezerwa znacznie Wam go ułatwi. Jeśli stwierdzicie, że w okolicy jest zbyt niebezpiecznie, lot zwiadowczy pomoże Wam wykryć przeciwników. Zróbcie to w odpowiednim momencie, a zdobędziecie wiele punktów uszkodzeń zadanych w asyście.
  • Inżynieria: Doskonały wybór w praktycznie każdym czołgu. Nie tylko szybciej zajmujecie bazy przeciwnika, ale macie również możliwość blokowania czołgów przeciwnej drużyny podczas przechwytywania bazy – wystarczy do nich strzelać.
  • Ostrzał artyleryjski: W trudnych sytuacjach zdolność zniszczenia lub unieszkodliwienia czołgu przeciwnika może zmienić losy bitwy. Użyjcie ostrzału w odpowiednim momencie, a przechylicie szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Możecie również stosować rezerwę „Inspiracja”, aby zwiększyć efektywność swojego pojazdu. Jest jednak ona dość sytuacyjna, natomiast te powyższe przydają się częściej. A teraz zobaczmy, co można osiągnąć, grając tą klasą:

Zwiad z przynętą

Zarówno lekkie czołgi, jak i pojazdy kołowe mają te same obowiązki, główną różnicą jest podejście. Czołgi lekkie mogą wykrywać inne pojazdy z większych odległości, natomiast pojazdy kołowe mają wyższą prędkość, co ułatwia im bardziej aktywny zwiad.

Pamiętajcie o używaniu lotu zwiadowczego do wykrywania przeciwników w sytuacjach, w których odsłonięcie swojego czołgu byłoby dla Was zbyt niebezpieczne.

Czołgi lekkie są idealne do szybkich najazdów. Używając szybkostrzelności swojego pojazdu możecie ściągnąć na siebie uwagę przeciwnika. Im dłużej przeciwnik skupia uwagę na Waszym pojeździe, tym więcej czasu zyskuje Wasza drużyna. Utrzymujcie wysoką prędkość i nie spuszczajcie wzroku z drogi. W przeciwnym razie Wasza maszyna może się gdzieś zaklinować lub przewrócić. Jeśli się zatrzymacie, będzie po zawodach.

Pojazdy kołowe pozwalają Wam walczyć bardziej agresywnie, ale musicie też grać sprytnie. Ogromna mapa Linia frontu zapewnia graczom wiele możliwości flankowania. Szukajcie celów w korytarzach, strzelając w ruchu za pomocą celnego działa Lynx 6×6 lub EBR 75.

Przejmowanie i niszczenie celów (Atak)

Dzięki wysokiej prędkości i wartości kamuflażu czołgi lekkie i pojazdy kołowe mogą prześlizgiwać się za linie przeciwnika w połowie i pod koniec gry, kiedy przejmowanie bazy trwa krótko (musicie jednak posiadać rezerwę Inżynieria) lub kiedy możecie zadać celom wiele uszkodzeń. Nawet bardziej mobilne pojazdy tak łatwo Was nie dogonią.

Obejrzyjcie poniższe nagranie z gry, które stanowi doskonały przykład:

Jak widzicie, tył celu można przebić nawet pociskami odłamkowo-burzącymi, więc zalecamy załadowanie co najmniej 10 takich pocisków, co znacznie przyśpieszy cały proces. Poniżej zamieszczamy też informacje o słabych punktach, abyście wiedzieli, gdzie warto celować.

Tył: 90 mm;
Właz (żółty): 70 mm
Kanał wentylacyjny (zielony): 25 mm

Zerowanie punktów zajęcia bazy (obrona)

Gdy przeciwnik podjeżdża do Waszej bazy z zamiarem jej przejęcia, czołg lekki lub pojazd kołowy może uratować grę. Używając swojej prędkości, możecie szybko dotrzeć na miejsce akcji. Rezerwa „Inżynieria” pozwala blokować przejmowanie bazy poprzez zadawanie uszkodzeń przeciwnikom. W ten sposób zyskacie dodatkowe sekundy. Koncentrujcie się na celach, które mają najmniej PW, a jeśli nie macie pewności, czy Wasz pocisk ma wystarczającą siłę przebicia, mierzcie w gąsienice.

Możecie również wykorzystać swój kamuflaż, mobilność oraz odpowiednie rezerwy, aby rozpoznawać przeciwników bez opuszczania bezpiecznego miejsca, tak jak na filmie poniżej:

Pamiętajcie, że zerowanie licznika przejmowania bazy to doskonały sposób, aby wspiąć się na szczyty tablicy wyników i zebrać większe nagrody, więc często warto poświęcić swój czołg, aby uratować bazę.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże Wam opanować czołgi lekkie i pojazdy kołowe w trybie Linia frontu. Pokażcie im, że nawet najmniejszy ELC EVEN 90 może być groźnym przeciwnikiem!

 

6 Odpowiedzi do “opanujcie Linię Frontu – czołgi lekkie

  1. zagralem wczoraj 3 razy
    1 = 22 minuty46 sek Major
    2= 27 minut 4 sek Kapitam
    3= 20 minut 10 sec kapitan
    i juz mi sie odechcialo tak wiec odpadam z wyscigu po czolgi za zetony .

    1. Skupiaj się na capie/decapie, ja (średni gracz) skoczyłem z 19 poziomu na 25, parę generałów, majorów, i chyba dwa razy kapitan, capy dają najwięcej do rangi

  2. te gówno porady by WG, kołowcami z normalnych odległości ciężko trafiać na pełnym gazie. a jak RNG polosuje przeciwnikom to spływasz na salwę.

Wyłączono możliwość dodawania komentarzy.