o ESL słów kilka, cz.II

Dla tych z was, którzy zaczynają przygodę z ESL i jeszcze się nie rozmyślili (szczegóły TU i TU) FuSsyEater przygotował drugą część poradnika:

Od środy (20.05.15) nasza polska sekcja została przeniesiona na nową stronę: KLIK

Jakie turnieje możemy grać? Otóż mamy dostęp do turniejów w polskiej (chyba że mieszkamy w innym kraju/posiadamy inną narodowość), oraz europejskiej sekcji. Gdy posiadam narodowość polską a mieszkam np. w Niemczech to możemy grać turnieje w niemieckiej+polskiej sekcji i w europejskiej. Surowo zakazane jest fałszowanie narodowości, nie polecam już dużo takich osób widziałem z banem.

Oto rozpiska regularnych turniejów

Odnośnie ligi WGL to jest to temat na kolejną część poradnika. Na granatowym tle są zaznaczone turnieje EU , a na różowym PL. Po lewej stronie jest czas rozpoczęcia danego turnieju, który może się z nieznanych przyczyn przedłużyć. Czas na rozegranie 1 rundy trwa w 1vs1/3vs3 30 minut.

Dla osób, które nie miały styczności ze stroną ESL to może być “czarna magia”, ale opiszę tutaj co i jak:

Odnośnie polskiej sekcji:

Strzałka 1. to odnośnik do naszego profilu

Strzałka 2. to odnośniki do nadchodzących turniejów, ale tylko w polskiej sekcji

Strzałka 3. to po prostu wiadomości z naszej sekcji – polecam regularnie tam zaglądać, ponieważ możemy dowiedzieć się o zmianach

Strzałka 4. zawiera aktualne rankingi 7vs7 i 3vs3

 

Sekcja europejska:

W zasadzie jest bardzo podobna do polskiej, ale:

Strzałka 1. ukazuje nadchodzące turnieje każdej sekcji + eu (podkreśliłem polskie turnieje)

Strzałka 2 ważne newsy

Strzałka 3 Specjalne turnieje

Na początek zalecam spróbowanie swoich sił w 1 on 1. Turnieje te występują regularnie na polskiej sekcji i tylko na tierach 10, jednak co tydzień zmienia się typ pojazdów. Tam gdzie jest nieparzysta liczba turnieju (#1, #3, #5, #7 itd.) gramy na czołgach ciężkich, a gdy jest parzysta to na średnich.

Pierwsza rzeczą, którą należy zrobić to zapisać siebie do danego turnieju. Klikamy w nadchodzących turniejach na polskie 1vs1. Następnie po lewej stronie mamy taki przycisk jak Sign Up

Następnie Admin musi nas dodać do listy uczestników. Kolejnym krokiem jest zrobienie “check-in’u”, który występuje zawsze 45 minut przed każdym turniejem.

Czyli “check-in” do polskiego 1vs1 zaczyna się o 18:15 do 18:45. Jeżeli nie zdążymy/zapomnimy o tym to jeszcze możemy się zapisać “na nowo” od 18:45 do 19:00

Gdy administracja wygeneruje drzewko już jest “po frytkach” i nie możemy się dopisać. Gdy na głównej stronie klikamy w jakikolwiek turniej, zostajemy przeniesieni do strony danego turnieju, gdzie możemy się zapisać oraz występuje menu w którym możemy:

1. Główne informacje na temat nagród, czy bazowych zasad

2. Drzewko turnieju

3. Lista uczestników (na górze potwierdzeni – Ci co zrobili “check-in, a na dole nie potwierdzeni)

4. Zasady turnieju z którymi należy się zapoznać !

W czerwonej ramce jest napisane z jakim przeciwnikiem gramy i o której godzinie, ale nie polecam tego. Lepsze według mnie jest bieżące sprawdzanie drzewka turniejowego. Tego typu menu występuje w każdym turnieju tylko jest zmieniona treść.

Nagrody do tego turnieju prezentują się następująco:

Czym są te punkty? Otóż są to punkty do rankingu (na tej podstawie są określane rankingi na stronie). Po co jest ranking? Służy on do rozstawienia drużyn/graczy w tych turniejach, dzięki temu nie ma mowy o ustawionych drzewkach przez administrację.

Te numerki zaznaczone w czerwonych kółkach służą do rozstawienia. Potocznie ten numerek, z którego startujemy to “seeding”. Gdy gramy po raz pierwszy jesteśmy traktowani jako osoba z dorobkiem 0 pkt i jesteśmy rozstawieni na ostatnich miejscach. Jeżeli dwie osoby posiadają taką samą ilość punktów to wtedy losowo któraś z nich będzie wyżej.
Obecny ranking 1vs1 znajdziecie tutaj:

W następnej części głównie skupię się na przebiegu gry, wprowadzaniu wyniku, tworzeniu protestów itp.

FuSsyEater

27 Odpowiedzi do “o ESL słów kilka, cz.II

 1. chciałem w klanie zorganizować ale jak sie dowiedziałem że konieczny jest esl wire który jest kompatybilny tylko z windows 7 to zwątpiłem ,jak wiadomo nie każdy korzysta z tego oprogramowania ,a mało kto będzie zmieniał system tylko w tym celu
  ogólnie straszna klapa że taki program działa tylko na jednym systemie

    1. Nie pier@##@# głupot i nie siej fermentu. windows 8 i windows 8.1 wszystko bez najmniejszego problemu działa.

  1. To jest seeding przyznany na podstawie rankingu danej ligi, seed 1 ma osoba najwyżej w rankingu, następnie 2,3, itd.
   Drzewko zrobione jest tak, że seed 1 i 2 spotkają się dopiero w finale, natomiast 1 i 3 lub 2 i 4 w półfinałach.

   Często osoby lub drużyny, które są najlepsze dzięki temu ile osób/druzyn bierze udział w turnieju dostają w pierwszej rundzie ‘wolny los’ – np. turniej 128 osób, zarejestrowanych 125. Gracze z seedem 1,2 i 3 mają brak przeciwnika w pierwszej rundzie i przejście do kolejnej rundy za to, że grali już wcześniej w danej lidze.

   “Jeżeli dwie osoby posiadają taką samą ilość punktów to wtedy losowo któraś z nich będzie wyżej.” – Wydaje mi się, przynajmniej kiedyś tak było, że w takim wypadku seed przyznawany jest alfabetycznie, czyli drużyna z nazwą na ‘a’ będzie miała lepszy seed niż ta z nazwą na inna literę :/
   Chyba, że to już zmienili.

 2. Mam pytanie – czy po zainstalowaniu ESL Wire, jeśli gram na randomie z różnymi modami ( i nie chodzi mi wcale o Warpacgk itp ) mogę zostać zbanowany na ESL pomimo, że nie grałem tam?
  Mam plan taki, aby na czas gry na ESL po prostu czyścić folder res_mods/

  Drugie pytanie – jak to jest? Czy muszę grać w każdy możliwy termin, żeby mieć szanse na dobry wynik, czy też bardziej się liczy zajmowane miejsce, kiedy jestem online? Ile można opuścić “zebrań”, aby mieć szanse na dobry wynik?

  1. Hmmm ESL wire jest aktywny tylko wtedy kiedy będziesz musiał rozegrać mecz.i go aktywować.

   Nie nie musisz, za każdy turniej jest gold, możesz grać jaki turniej chcesz, to nie jest żadna liga tylko osobne turnieje co tydzień.

Dodaj komentarz