nowe chińskie czołgi ciężkie: informacje historyczne

Krótkie uzupełnienie informacji o nowej gałęzi chińskich czołgów ciężkich.

W tej gałęzi, biorącej początek od czołgu średniego Type 58, znajdą się cztery pojazdy:

  • Poziom VII: BZ-58
  • Poziom VIII: BZ-166
  • Poziom IX: BZ-68
  • Poziom X: BZ-75

Po szeroko zakrojonych i rygorystycznych testach mamy nadzieję, że te nowo wprowadzane pojazdy będą interesujące i niezwykłe, a jednocześnie zbalansowane.

Krótki opis idei

Ta gałąź składa się z szturmowych czołgów ciężkich z mocnymi kadłubami i dobrze pochylonym pancerzem wieży. W zależności od poziomu, pojazdy będą miały do wyboru dwa działa: wysokokalibrowe: 122-152 mm i super-wysokokalibrowe 160-180 mm.

Każde działo wymaga innego stylu rozgrywki i wykorzystania bojowego, więc wyboru dokonujcie na podstawie preferowanego sposobu gry. Oprócz tego każdy z czołgów będzie miał wygodne kąty opuszczenia lufy.

Mimo że mobilność tych pojazdów będzie dość niska ze względu na ich mocny pancerz, z pomocą przyjdzie tu nowa mechanika dopalaczy odrzutowych. W rzeczywistości z urządzeń tych korzystano przy forsowaniu nierównego terenu. Dzięki nim pojazdy bojowe mogły szybko przebyć niebezpieczny obszar lub opuścić linię ostrzału.

Informacje historyczne

Bardzo często pojazdy muszą przeprawiać się przez ciężki teren. Charakterystyka terenu na północy i południu kraju wymagała specjalnych rozwiązań, które poprawiłyby zdolność forsowania terenu w zalewanych wodą polach ryżowych, pokrytych śniegiem przesmykach, błotnistych nabrzeżach rzek itp.

Ostatecznie projektanci zaproponowali wykorzystanie dopalaczy odrzutowych bazujących na silnikach rakietowych na paliwo stałe. Badano kilka rozwiązań, ale tylko takie silniki rakietowe całkowicie spełniały założenia i cele. Bazowano je na głównych silnikach wykorzystywanych w niekierowanych pociskach lotniczych i rakietach do przenaszalnych systemów obrony powietrznej (MPADS).

Pakiety z paliwem stałym zaprojektowano w formie wyjmowalnych kaset, wkładanych do bloków dopalaczy odrzutowych wzorowanych na silnikach MPADS. Rozwiązanie pozwoliło na bieżące kontrolowanie mocy silnika przez uruchamianie jednego lub kilku silników rakiet na paliwo stałe jednocześnie. Oprócz tego liczba ładunków była taka sama, jak liczba samonapędzających się silników rakietowych w pakietach. System sterowania zainstalowano przy fotelu kierowcy tak, by mógł uruchamiać dopalacze w liczbie i w kolejności, jaka była potrzebna.

Ostatecznie wykazano, że takie silniki mogły tymczasowo podnieść prędkość pojazdu.-Uruchomienie silnika na krótki okres pozwalało pojazdom przejeżdżać trudny teren i zmniejszyć czas do osiągnięcia celu jazdy, a budowa dopalaczy pozwalała na ewakuację załogi w przypadku zagrożenia.

Oto garść danych statystycznych: dopalacze odrzutowe na paliwo stałe pozwalają poprawić przyspieszenie pojazdu i zdolność przekraczania trudnego terenu, a także dopasowywać nacisk na podłoże dzięki odpowiedniemu ukierunkowaniu strumienia odrzutowego. Tak więc silnik oddziałuje bezpośrednio z terenem, co w rezultacie podnosi ciąg silnika.

Oto przykład: trzy pojazdy znalazły się w trudnej sytuacji i uruchomiły swoje dopalacze odrzutowe. Łączny ciąg wszystkich dopalaczy wynosił 200 kiloniutonów (≈20 ton). Pierwszy pojazd z łatwością przejechał bagnisty teren (20–25 metrów), drugi wspiął się na piaszczysty stok (22 stopnie), a trzeci przebył strefę głębokiego śniegu. Dopalacze odrzutowe wykazały swoją skuteczność.

Pierwszy pojazd w nowej chińskiej gałęzi, który pojawił się w superteście to czołg premium VIII poziomu BZ-176:

0 0 votes
Oceń wpis:
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Piootr1981

Krótki opis idei – dajmy nerfa Type 5 heavy bo burzaki za dużo zamieszania tobią, dajmy nową linie z grubymi działami żeby dobrze postrzelać z HE

Pan Pumbelix

Nie widzę tutaj danych historycznych. Tylko jakiś zbędny opis samych silników odrzutowych.