Neubaufahrzeug / NbFz

Niemiecki prem tier III, do kompletu z Grosstraktorem.

Neubaufahrzeug

Neubaufahrzeug

NbFz

Czego możemy się spodziewać?

waga: 23,4 t
załoga: 6
pancerz: 13-20mm
uzbrojenie: 7.5cm L/24 (lub 10.5cm), 3.7cm L/46,5
silnik: 290/300hp
prędkość maksymalna: 25/30 km/h

cena: 850g

NbFz

18 Odpowiedzi do “Neubaufahrzeug / NbFz

  1. Zwróć proszę uwagę, że pojazdy premium są zawsze koło a nie bezpośrednio w łańcuchu drzewka rozwojowego. Czołg ten nie jest bezpośrednio powiązany z żadnym pojazdem. Poza tym, jak już wielokrotnie mówiłem, WG wręcz kocha pojazdy prototypowe, ponieważ może pobawić się w stwórcę. Często jest mało rzetelnych informacji dotyczących pojazdu, więc ciężko sprawdzić jego odwzorowanie w grze. W tym przypadku w opisie mamy podane działa „7.5cm L/24 (or 10.5cm), 3.7cm L/46,5” zaś w szkicu projektu są „17,5 cm KwK L/23,5 i 13,7 cm KwK L/45”. Przy czym widzę, że są zamontowane oba na raz. Powstaje więc pytanie, czy był inny projekt przewidujący inne działa, czy może po prostu WG go ztuningowało na potrzeby konkretnego tieru.
   Poza tym, to w niemieckich siłach pancernych rzeczywiście były pojazdy czechosłowackie. Przyjęte do służby wraz z wcieleniem Czechosłowacji do rzeszy. Dobrym przykładem jest Lehky Tank vz. 38 znany w armii niemieckiej jako PZ.38 (t). Na jego podstawie stworzono pojazdy takie jak Pz.38 (t) n.A., Hetzer, Marder 38T, Grille. Niemcy (i nie tylko oni) chętnie korzystali z innych projektów. Nawet Polska mimowolnie podzieliła się tankietkami TKS, które swego czasu lały szwabów jak chciały. Poza tym, błędne jest przyjęcie, że pojazdy w wojsku powstają po kolei na bazie poprzednich, tak jak ma to miejsce w drzewkach WoT’owskich. Często powstawało po kilka projektów na raz. Jedne bazowały na sukcesach konstrukcyjnych poprzedników, inne posiadały zupełnie nowe rozwiązania konstrukcyjne. Tak jak Grille powstało w oparciu o podwozie czechosłowackiego Lehky Tank vz. 38 i nie miało nic wspólnego z ST. PZ. II, który powstał na podwoziu PZ. II. Dalej w WoT po Grille mamy Hummela, który to jest działem polowym zamontowanym na podwoziu PZ. IV z mieszanką elementów oz PZ. III. W zasadzie można przyjąć, że dopiero w połowie WW II kraje zaczęły ujednolicać poszczególne konstrukcje dla potrzeb szybszej i tańszej budowy.

    1. Poczytaj te szkice. Zakładka „Armament”.

     Edyta- Chyba ze to znaczy 1 x 7,5
     1x 3,7

    2. Rzeczywiście, ja również nie zauważyłem przerwy po „1” i wziąłem to za wymiar armaty. Mój błąd.

   1. A gdzie ty tu widzisz potrzebe systemu wielowieżowego dla dwóch dział? Ten czołg ma 3 wieże, z czego 2 posiadają karabin maszynowy. Główna wieża ma dwa działa. A czołgi z dwoma działami już w grze są, chociażby MTLS.

    1. chodzi mu o to że są to 2 działa o rożnych kalibrach więc i czas ładowania byłby różny ,w MTLS oba maja ten sam
     ale mogą przecież zrównać czas i tyle ,było by to w formie magazynka dwustrzałowego (ładujesz oba ale jedno kliknięcie to strzał z jednego działa)

    2. Tyle, że w MTLS’ie obydwa działa są tego samego kalibru i strzelają naprzemiennie. Tu mamy do czynienia z dwoma osobnymi działkami umieszczonymi w głównej wieży. A co za tym idzie potrzeba dwóch trybów prowadzenia ognia. Czyli mówiąc na chłopski rozum, potrzeba dwóch klawiszy strzału. No chyba, że będzie loteria i raz walnie z większego raz z mniejszego.

 1. Jeśli działo będzie przebijało to biorąc pod uwage fakt, że mieści 6 załogantów będzie zajebistym czołgiem do ekspienia załogi i do tego tanim w zakupie oraz w eksploatacji:)

  Co więcej działo 3,7 to działo z Pz Kpfw. III a
  3,7 cm Kw.K. 36 L/46.5 36/36/42 – 40/74/18 26.09

  1. Nie chwaląc się, posiadam jeden z programów do sprawdzania zawartości gry (Tank Inspektor, był temat na Dom1n’ie). Są tam wszystkie pojazdy premium, w tym niedostępny III tier japoński Ke-Ni Otsu, a nawet mało znana ruska X Ob. 907. Jednakże żadnego z nowo przedstawionych prem tanków nie ma. Także albo WG jeszcze nie skończyło jego wirtualnego wyglądu, albo jest on dostępny tylko dla klienta super testów.

Dodaj komentarz