lista zakazanych modów na serwerze EU

Co prawda regulamin został już spisany i możecie go przeczytać TUTAJ, ale jest na tyle ogólny że w zasadzie możemy nawet nieświadomie korzystać z nielegalnego moda.
Myślicie, że licznik podający rzeczywisty czas przeładowania przeciwnika jest nielegalny, nieprawdaż? Jest i w pełni się tutaj zgadzam, ale…
Licznik podający domyślny czas przeładowania w formie statycznej, nie dynamicznej, informacji na ekranie (takiej jak np. grubość pancerza) po najechaniu kursorem na dany czołg jest też nielegalny? Ano jest! WTF?!
Nie wiem czy chodzi tutaj po prostu o nadinterpretację zapisów w regulaminie, czy też nieznajomość gry. Community musi w końcu rozwiązać ten problem, bo granica między legalnością a nielegalnością określonych modów staje się zbyt cienka. Postulowanie o stworzenie ogólnej listy nielegalnych modów robi już się nudne, a mój wpis na forum CC wisi nieruszony od 9 maja 2014. Ostatnio nawet Faja dostał bana za używanie Tank View Extended z paczki Aslaina, a nad serwerami EU powoli zbierają się chmury gównoburzy. Dodam tylko, że mod ten na serwerze NA jest legalny, a na EU już niekoniecznie.
Jak działa ten mod? Pokazuje na minimapie kierunek w który dany czołg ma skierowaną lufę.
Interpretacja community NA:
„If the enemy tank is OUTSIDE of your view-range, then turret detection mod is illegal. If the enemy tank is INSIDE your view-range, then the turret detection is legal.”
„Jeśli wrogi czołg znajduje się poza zasięgiem widzenia/renderowania, to wykrywanie kierunku w którym skierowana jest wieża jest nielegalne. Natomiast jeśli czołg znajduje się w zasięgu widzenia, mod jest legalny.”

„Zabronione są wszelkie modyfikacje dające nam przewagę nad przeciwnikiem”, czyli:
– przeźroczyste tekstury obiektów w grze, które są penetrowane przez uzbrojenie pojazdów
– zastępowanie modeli pojazdów modelami kolizyjnymi
– oznaczanie obiektów, które mogą wydawać się niebezpieczne, jako bezpieczne – białe tekstury na zniszczonych czołgach
– zmiany w auto-aimie – automatyczne śledzenie celu, czy też celowanie w weakspoty
– oznaczanie lokalizacji innych graczy, którzy nie są widzialni z powodu zasad obowiązujących w grze (np. wyświetlanie tracerów na minimapie)
– aktywne oznaczanie obiektów ulegających zniszczeniu na minimapie (powalone drzewa, rozbite płoty/budynki)
– free-camera (podczas gry na serwerze) – uwolniona kamera poruszająca się bez ograniczeń w 3D, pozwalająca ominąć ograniczenia w grze oraz widok satelitarny dla pojazdów nie będących artylerią
– używanie makr, np. dla automatycznego odpalenia ręcznej gaśnicy w trakcie pożaru, oprócz zautomatyzowanego strzału po załadowaniu pocisku
– oznaczanie miejsc w które celują pozostali gracze (np. celowniki laserowe)
– częściowa lub pełna zautomatyzowana walka pojazdów w grze, ich obsługa oraz strzelanie (czyli po prostu boty)

Chyba czas wziąć sprawy we własne ręce i stworzyć taką listę, jak np. ___NeVeR__GiVe_Up na oficjalnym forum:

1. ZJ Reload
2. Tundra DrWebber
3. Scripted Fire Extingusher
4. Something Was Hit
5. Aimbot SHAYTAN
6. AutoAim by SAE
7. Destroyed Objects on Minimap
8. Minimap Gun Direction
9. Białe wraki
10. Free cam w bitwie
11. Białe uszkodzone gąsienice
12. RedBall
13. Arty Intuition Mod
14. Chameleon Mod
15. Pro AutoAimBOT by Mackt
16. Direction Box
17. Zoom in (opcjonalnie)
18. Zoom out
19. Kolorowe/wyraźniejsze smugi pocisków
20. Lasery z dział
21. Zaznaczanie autoaima przez skały/przeszkody

LINK: forum World of Tanks


Temat jest trudny, a zakazanie wszelkich modyfikacji niestety nie rozwiąże problemu.
O większości nielegalnych wspomagaczy możecie poczytać TUTAJ.

Jakieś propozycje i komentarze?


EDIT:
1. Usunąć „res_mods”! – lol, zawsze bawi mnie to stwierdzenie. Kiedyś res_mods nie było, a same mody np. podmieniały pliki gry i wszystko działało. Jak można być tak naiwnym i myśleć, że zabronienie/zablokowanie cokolwiek da? Zawsze będzie istniało „podziemie”, które stworzy coś nadmiernie ułatwiającego rozgrywkę.
2. „W Armored Warfare nie ma i nigdy tego gówna nie będzie.” – double lol, życie w nieświadomości tak bardzo na propsie. Nie da się złamać gry i zaimplementować funkcjonalności, które będą „pomagały” graczom cheaterom? Serio, można być tak naiwnym i wierzyć w takie coś?! To tylko kwestia czasu i popularności danej gry, pierwszy lepszy przykład z brzegu – paczka do Armored Warfare.

155 Odpowiedzi do “lista zakazanych modów na serwerze EU

 1. „Scripted Fire Extingusher” – i tak nie przestanę korzystać, zwykła oszczędność kredytów w stosunku do automatycznej (której i tak nigdy nie używałem, ale ćśśś…) :F
  Mod na pewno bardzo często używany przez graczy, bo prawie zawsze podpalonemu zdąży hp ucieć tylko 1 raz, nawet jak specjalnie dobrych statów nie ma (a wręcz słabe…).

  1. 1.WG niewiele może zrobić z modami bo musiało by zbanować 50-70% swoich klientów…
   2.Nawet gdyby usunąć folder res_mods aby zablokować możliwość używania modów to wówczas spory procent populacji WoT przestałoby grać…Po każdym nowym patchu przez 1-2 dni na 9 -10 tierze najlepiej widać, że ludzie bez modów nie potrafią już grać…
   3.Pierwszą słynną paczką modów był płatny Warpack i używali/używają go z reguły b.dobrzy gracze…To Warpack zaczął cały proces upowszechniania cheatów w grze. Brak reakcji WG doprowadził do powszechnego używania wielu innych paczek modów…

    1. Dlaczego trolle piszą z alt kont??? „…prawdziwa twarz tego jegomościa ___NeVeR__GiVe_Up AKA NewerSlowDown (WHYOU) AKA K4milos (PVS) dodam jeszcze że pan (nie wiem jaki nick użyc:P ) za czasów jak rozstawiał w PVS-ach jechał na „modach” aż miło:)

    2. Kochany trollu. Spytaj się zlego_ on na pewno pamięta mój dawny Nick i nie pierdol głupot na temat o którym nie masz bladego pojęcia.

    3. NeVeR_GiVe_Up jesteś znany jako jeden z największych trolli na forum WoT. Nie wyzywaj normalnych forumowiczów od trolli bo ośmieszasz się.
     Boisz się przedstawić swoim prawdziwym nickiem aby więcej dawnych klanowych kolegów pokazało twoje „nieskalane” cheatami oblicze???

    1. @Leviano
     Na pewno to „pasożyty” i nikt nie wsadza ani grosza w grę tylko teraz często ponad połowę składu drużyn potrafią stanowić czołgi premium dostępne tylko za kasę…
     Po za tym Jakie pasożyty???Jak byś nie wiedział to gra jest reklamowana jako DARMOWA i nikt nie ma żadnego moralnego obowiązku wydawać nawet złotówki na WoT.

    2. @NeVeR_GiVe_Up byłeś w G2G? to gratulacje doborowe towarzystwo. Klanie który na tsie miał kanał „misje osobiste ustawki” :)

    3. Ja bardzo cenie swój czas więc to mi powinni płacić… teraz to już gram dla nich charytatywnie… chociaż tym razem mam przestój.

    1. Własnie spotkałem się z tym, ze niektórzy myslą, ze jestem NGU z fame/nt/tnt czy jakos tak, nie to nie ja :)

   1. @SERB

    Ile procent graczy uzywa modow? Ja mam dane ze 30%. Ile przestalo by grac jakby wrpowadzic DRM’y i zablokowac mody? Pewnie wszyscy, bowiem przecietny gracz gra w tanki dla modow. Taka to logika. Jezusik, widzisz taki kretynizm i nie chcesz spuscic komety na kraj…

 2. 1. Ktoś mi wytłumaczy w jaki sposób białe wraki dają przewagę?
  2. ZJ reload zdaje się nie pokazuje aktualnego przeładowania tylko minimalny reload ze wszystkimi dodatkami.
  A co do Faji, to od dawna wiadomo, że jest kretynem. W jego filmikach można było zauważyć sporo modów z lisy powyżej.

  1. Białe wraki mogą dawać przewagę w określonych sytuacjach, po prostu jeśli przeciwnik chowa się za wrakiem to łatwiej odróżnić jego czołg od wraku, przez co łatwiej go trafić. Nie przydaje się aż tak często, ale kilka razy miałem okazję tego używać i faktycznie mogło trochę pomóc.

    1. Ja tam nie widzę żadnej przewagi. To nie jest cholerne DayZ czy coś w tym stylu. Jak najedziesz na czołg i celujesz w niego to i tak podświetla ci go na czerwono…

    2. Zainstaluj tego moda, poproś kilka osób na treningówkę, zobacz jak działa i przestań udawać wszechwiedzącego eksperta na temat wota…

    3. Gram na tym ;)
     Parę razy nawet udało mi się zagrać z tymi modami na ESL i bana nie dostałem, więc…

    4. Jak nie daje przewagi, to znow dlaczego używasz?
     Przewaga jest w tym, że jak strzelisz we wrak, to zgarnies zmarnujesz stał strzał, a przeciwnik, który moda nie używa strzału nie zmarnuje.
     W pojedynkach to jest prze przewaga.

  2. A moim zdaniem nie dają żadnej przewagi jedynie żeby niechcący nie strzelić w trupa, bo to że ktoś stoi za nim nie daje żadnej przewagi bo i tak strzelasz w element który Ci się podświetli, a za milionami krzaków i tak nie widać czy trup jest biały czy nie.

   1. Automatyk (po 3 strzale pokazuje kropkę), po pierwszym duży okrąg, po 2 mniejszy i po 3 kropkę i to tylko jeśli cały czas stoisz w miejscu tylko tam artyleria jest dużo bardziej mobilna (w stylu francuskich BC) ale fakt zawsze po wystrzale pojawiają się na mapie na chyba 3 sek więc w tym czasie masz szanse ją zobaczyć a nawet jak się porusza. No i tam arty nie zdejmuje na strzał ale kąsa i to szybko :)

    1. Gdyby wprowadzili ten sam system co w AW to kupuje z miejsca premke na 3 lata :D

  1. Za każdym razem jak odpalisz grę i wejdziesz do pierwszego randomka do WG wysyła się mały pliczek (python.log czy jakoś tak) zawierający między innymi mody.
   Skąd masz informacje, że większość tego używa?
   Po ikonkach widać, że XVM używa jakoś 25% graczy. Więc jeśli ktoś nie używa XVM, to raczej jest małe prawdopodobieństwo że używa autoaima oraz innych modów.

    1. 25% używa XVM-a? Stary 25% chyba nie używa…Na 30 graczy w randomie minimum 20-25 osób ma ikonkę aktywnego xvm-a …nawet boty po 100-300WN8

    2. zależy od tierow na jakich gracie jak grasz na tierach 1-3 to nie dziwie się że twierdzisz że 25% używa tego ale na 10 tierach będzie z 90%…

    3. do Fenko “Fenkos”
     większej głupoty dawno nie czytałem, od kiedy to statystyki sesji usuwają plik python.log?
     co ja pacze

 3. Wydaje mi się że gdyby zebrać sporą grupkę europejskich CC, którzy zaczęliby grupowo na tn temat nalegać, to myślę że opublicznienie czarnej listy na serwerze EU zostałoby przyspieszone :)

  A co do moderów, to mody które są szczególnie wątpliwe nie powinny pojawiać się w najczęściej wykorzystywanych paczkach jak np. ta od Aslaina.

 4. Wywalić gimbaze !!! wtedy żadne lasery,aimboty mi nie straszne :) a na serio wali mnie ta lista………….najwyżej wlepią bana i będę miał więcej wolnego czasu.
  Po drugiego dlaczego miałbym czegoś nie używać na cw/twierdzy skoro klany pokroju GE-PL i tym podobnej elity użytkują co się tylko uda.

    1. Chciałem tak napisać ale obawiałem się pana Janusza prawa polskiego

  1. hah. Nie wiem Panowie co do nich macie ale biorąc pod uwagę ich staty robią dobrą robotę. Czyżby Was poddenerwowali wygranymi z Waszymi klanami ?? :D
   Btw. nie jestem z ge-pl. tak sobię z boku obserwuje co się dzieje :P

    1. Pan Lamasztu jest z DEFU, który ostatnio chyba na twierdzy albo coś z ge-pl przejebał :P także jego narzekanie jest zrozumiałe ale co do Was to nie wiem. Może odpowiecie ? :P

    2. Hmmm… Niesamowity fakt…
     Jakiś klan celowo raportuje graczy topowych klanów w celu wybanowania ich. Ciekawe dlaczego wszyscy się tak na nich uwzięli?
     Na pewno przegrali z nimi jakąś bitwę…
     Brak słów.

 5. Niech se będą zaznaczane na mini mapie rozwalane obiekty, niech se będą białe czołgi i nawet może czerwone. Ale żeby do jasnej ciasnej wywalili z tej gry boty! Bo to przecież jest jakaś porażka jak ma się w teamie gościa (a czasem i pół teamu) na topowym czołgu, który ma 40k bitew i 500wn8. Ja rozumiem że ktoś może mieć 40k bitew i coś w okolicach 1000wn, bo zazwyczaj na takich kontach grają np tata z synem, albo coś. Rozumiem, chociaż i tak, jak można mieć po tylu bitwach taki wn? No ale cóż. Ok. Ale 40k bitew i 500wn8?! Albo i niżej czasami? No przecież to woła o pomstę do nieba (Tym bardziej że jak taki bot zdobywa sobie taką X, to przecież wystarczy wyjechać z bazy i strzelić kogoś dwa razy i już ma się te nieszczęsne 1000wn’a). Najgorsze jest to, że często przeciwnicy nie chcą reportować takich gamoni, bo to przecież darmowy dmg dla nich -.- Czy jest tu ktoś kto nie jest botem, a ma powyżej około 15k bitew i mniej wn’a niż 800? I czy może mi ta osoba powiedzieć jak ona to zrobiła?!
  Pozdrawiam

  1. Takie osoby to:
   1. Dzieci do lat 12
   2. Dorośli 40+, którzy: komputer kupili po raz pierwszy w życiu miesiąc temu/mają zero koordynacji/grają na touchpadzie/grają po pijaku/…
   3. Zwykli idioci, którzy mają problem ze zrobieniem sobie herbaty, dodaniem dwóch cyfr, a o graniu na czymkolwiek w cokolwiek nie wspomnę
   4. Ludzie, którzy odpalają czołgi dla samej przyjemności pojeżdżenia tankiem, podziwiania krajobrazu itp.
   5. Ludzie traktujący tą grę jako Need for Speed z przeszkodami (meta na capie przeciwnika, a przeszkodami są inne czołgi i latające pociski)
   6. Boty

  2. Say My Name, 1+5=6

   A tak wgl to Grzybek_35, to, że ktoś ma ogólne wn8 na poziomie 500 po 40k bitew, to nie znaczy, że teraz nie gra lepiej, bo to jest tylko średnia z wszystkich bitew. Takie osoby mogą mieć nawet po 3k recent wnki, zawsze powtarzam, że xvm to zło..

   1. checkM8 chyba nie zrozumiałeś o co chodziło w mojej wypowiedzi
    1+5 to jest 6 ale tylko wtedy gdy są to liczby
    ja chciałem sprostować że da się dodać do siebie 2 cyfry
    cyfry to znaki graficzne 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9
    je można do siebie dodać lub jeżeli wolisz połączyć co zrobiłem
    1 i 5 razem tworzy 15, chodzi o postawienie obok siebie dwóch znaków graficznych, tyle
    pozdrawiam

   1. Hahaha taki z ciebie software developer jak z koziej dupy trąba. Nawet takie potęgi jak EA czy blizzard nie są sobie w stanie poradzić z cheatami bo wprowadzają oprogramowanie je blokująca a za miesiąc już te same chceaty omijają to oprogramowanie

    1. burkoslaw_ To nie chodzi o ich blokowanie (modów ma się rozumieć) tylko o wykrywanie, kto takich modów używa. Mody zakazane są „na papierze” i pewnie nie zostaną zablokowane. I każdy dalej będzie mógł ich używać ryzykując bana. O tym pisał kolega Roman. Zapewne EA i inni też mają jakies pliki informujące ich, że ktoś używa modów. I skutecznie (chociaż tylko czasowo) eliminuje możliwość korzystania z modów. WG zrobi to w drugą stronę – „Mody sobie miejcie drodzy gracze, a my postaramy się, abyście przypomnieli sobie jak wygląda wasze osiedle na żywo” :)

    2. EA i inni PRÓBUJĄ raz na jakiś czas wprowadzić coś takiego sypie się wtedy po paręset może tysięcy banów na parę dni a po miesiącu lub nawet o wiele szybciej cheaty już omijają ten plik sprawdzający i wygląda jakbyś grał na czystej wersji

   2. @Roman

    Jako software developer wiesz ze nie jest to trudne? To powienies wiedziec ze nie powstal zaden DRM ktorego nie zlamano, a takie tuzy jak Google od lat pokazuje ze wszelkie tego typu rozwiazania maja na zadanie nie zwalczyc piractwo ale wymusic platnosci za licencje (np. licencja placona przez producentow dvd player’ow by puszczac legalne filmy z DRM’em).

    Taki eksperyment myslowy dla Ciebie:.

    Zeby wykryc moda musisz:
    – uruchomic program analizujacy klienta na tymze kliencie
    – zebrane dane wyslac na serwer

    Widzisz problem?

    a) program analizujacy mozna zlamac
    b) wysylke danych mozna zlamac

    Jak chcesz wykryc zlamanie tych zabezpieczen.

    c) dodajac kolejny program ktory sprawdza czy poprzednie dwa sa nie zlamane?

    Jak chcesz wykryc zlamanie tego programu? :D

    A moze chcesz uruchamiac program na serwerze, ktory bedzie skanowal lokalny komputer. Jak chcesz zabezpieczyc ten program zeby skanowac realna gre a nie jakas wirtualna maszyne? I jak chcesz zatkac ten security breach, ktore moze w skrajnym przypadku oddac kontrole nad Twoim os’em. No i jak to bedzie sie skalowac?

    Dla przypomnienia, swiat widzial i widzi pirackie serwery WoW, ktore byly reversed engineered a co dopiero soft ktory lata lokalnie.

    Jedyne rozwiazanie jest analiza statystyczna ktora moze dawac false positive’y i false negative’y + cimmunity support. Takie podejscie ma WG jakkolwiek nieco nie udolne.

    Konczac zdanie. Jako osoba ktora czasem odpowiada ze rekrutowanie devow do pracy, ty raczej bys u mnie roboty nie dostal za gadanie takich glupot. ;-)

 6. Po pierwsze, zacznijmy od tego jak oni chcą te ów mody wykrywać, bo jeśli mają możliwość grzebania nam w plikach na dysku to co to za problem zablokować te mody z automatu przy uruchamianiu gry… a jeśli chcą tak po prostu po łebkach polować na ludzi którzy akurat wrzucą jakiś filmik lub fotkę z nielegalnym modem na swoim koncie… to równie dobrze może nie być żadnej listy zakazanych modów.

  Po drugie, widzieliście w ogóle działanie większości tych modów? np. taki aimbot, przecież to jest dobre dla totalnego tomatosa ale nie dla zielonego i wyżej który ogarnia, od pewnego pułapu ten mod zwyczajnie więcej szkodzi niż pomaga i jak dla mnie to sobie mogą tomatosy go używać.

 7. Sorry ale taka dyskusja jest dla mnie trochę kretyńska. Gra ma już parę lat a tu „nagle” sie dowaiduję o nielegalnych modyfikacjach, jak by to była alfa, albo wczesna beta na testach. I się ktoś jurnoł, że są jakieś mody co dają przewagę w grze, no bez jaj, mamy 2016 r. a WG z głową głęboko w dupie siedzi jak zwykle i tylko kasę z frajerów (jak ja sam) wyciąga. I ci tzw. CC, no żenada oni też nic nie wiedzieli, podobno mają dobry kontakt z TĄ firmą i jakiegoś maila wysłać czy co nie mogli? Tylko filmiki na YT robić to szczyt ich możliwości.

  PS – a co do Faji to jest faja i tyle.

  A co, zeiloni i wyżej tego nie używają? Grałem parę plutonów na różnych TSach i słyszałem co kto mówił i jakie info miał. Cheaty są bez względu na kolory i tyle, jedyna rada to uninstall.

 8. Porywanie się z motyką na słońce. Temat poruszany wielokrotnie jeszcze pamiętam, że ludzie bardzo o to naciskali Overlorda(nie wiem, czy na chwilę obecną ma on jeszcze w ogóle jakikolwiek rozgłos wśród biura/ekipy WG) i wspominał „że zobaczy, co da się z tym zrobić”(mowa o jakichkolwiek konkretnych ustaleniach dla klastra EU). Podejrzewam, że temat poruszali ale cały dział EU raz, że jest bagatelizowany od samego początu, a dwa, nikt nigdy nie brał graczy z EU na poważnie i to się już raczej nie zmieni. CM’owie nie mają odpowiedniej siły przebicia ani podejrzewam dostatecznej nawet chęci, aby naciskać na temat. Przykra prawda jest taka, że prawdopodobnie dopiero się tym zajmą, kiedy będzie za późno(lub wcale).

  Chcecie mieć aktualną listę cheatów? Spójrzcie na blog PlazmaKeks :) Listy można spisywać tygodniami, a nawet miesiącami ale jeśli nikt nie ma ochoty egzekwować nieregulaminowego użytkowania, to jest to po prostu strata czasu. „Branie sprawy w swoje ręce” miałoby sens, gdyby faktycznie developerzy, czy po prostu ktokolwiek „z góry” słuchałby, co ma przeciętny gracz do powiedzenia. Przykro mi ale WG to nie jest firma, która ściśle współpracuje z graczami, kto siedzi przy wocie i zna temat, to wie, że nawet na taką pierdołę jak licznik czasu przeładowania działa trzeba było czekać NAPRAWDĘ sporo. To tylko jeden z przykładów, jest ich naprawdę sporo i jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami „wtop”, to wystarczy, że przejrzy sobie archiwum bloga Dom1na :)

 9. I tak to nic nie da na serwerze EU nigdy nie powstanie taka lista choć by mogła nie powiem. WG czerpie większość zysków z serwera EU
  I jakby zaczęli banować ludzi to ze spokojem 70% ludzi by bany dostałą bo taka prawda że choć jednego moda z tej listy każdy używa.
  A WG nie pozwoli sobie na to by zniszczyć sobie skarbonkę więc raczej nie zrobi takiej listy. Jak widać w ESL-u już o tym pomyśleli a WG nadal ma na to wywalone. Kasa leci i tak ma być. Więc o takiej liście możemy pomarzyć. WG i tak zrobiło największy błąd w życiu jak w którejś łatce dodali folder red_mods.

  p.s tak naprawdę sam możesz się tylko wkopać że używasz nie legali wysyłając replay do wg lub SC i tyle w temacie
  i z bólem te mody są były i będą jeszcze długo

 10. Wywalić wszystkie mody, które odpowiadają za bitwę, te garażowe mogą zostać. Nie bawić się w co jest legalne, a co nie, bo to nie ma sensu. Tak samo mogę powiedzieć, że XVM jest nielegalny, bo arciarz celowo polował całą bitwę na dobrego gracza, aż tak mu przydzwonił, że w znacznym stopniu przyczynił się do wygranej. WOT niech wprowadzi licznik obrażeń tak jak w AW, może jeszcze dmg panel i to na tyle AMEN.

 11. Skoro gracze mogą zrobić mody które zmieniają ogólne ustawienia gry takie jak celowanie po weakspotach, Tank View Extended, mod na gaśnicę, lasery, drzewka i inne gówna to to tylko pokazuje jak ta gra jest dziurawa i pisana w kiblu na kolanie.

 12. Prawda jest taka że dopóki nie będziesz streamował ani dawał filmów na YT to w pompkę mogą cie cmoknąć bo taka jest prawda. Nie ma opcji jak na razie wykrycia haxów w inny sposób poza wymienionymi. Wiec tyle w temacie dziękuję dobranoc

   1. Hmm ciekawe ze jest taki proces ja od 1.5 roku jadę na full cheaterskiej paczce zainstalowałem do nabicia statów (niebieskie) i jeszcze bana nie dostałem. Wiec skończ gadać głupoty że są jakieś procesy wykrywające nielegalne programy bo czegoś takiego nie ma to bajka wypuszczona przez wg żeby ludzie się niby bali

  1. Zielonym MM jakoś nie przeszkada (mnie zresztą też). A RNG to podstawa bardzo wielu gier, zastępuje po prostu wpływ wszystkich drobnych czynników , występujących w świecie rzeczywistym, których w grze nie da się zasymulować . Chciałbyś być trafiany za KAŻDYM razem z dowolnego działa z każdego dystansu ? Nie ? No to masz RNG i podziękuj :)

   1. Lol. RNG to zło, pomoc dla noobów i przeciwieństwo sportowej, sprawiedliwej rywalizacji. Poza tym twoje ostatnie zdanie jest bez sensu… RNG to nie celność, to tylko rozrzut pocisków w celowniku, rzecz która pozwala trafić kV-2 podczas jazdy w ten sam cel co Leo na maksymalnym nacelowaniu nie trafi. Wystarczy mieć dobre losowanie, a to dla mnie jest nienormalne. Poza tym nawet teoretycznie wolałbym juz być trafianym i trafiać, a nie liczyć, że przeciwnikowi nie wylosuje lepiej w krytycznym momencie.

    1. DO WARRIORA: Po pierwsze nie zrozumiałeś końcówki mojego posta – objaśniam, że gdyby nie uwzględnianio RNG, to każdy strzał by wchodził, o ile tylko wyceluje się w sylwetkę. RNG to ani celność, ani niecelność, to po prostu random number generator włączany przy obliczaniu trajektorii i penetracji. Z tego co piszesz, to coś takiego jak brak losowości podobałoby Ci się: ” wolałbym juz być trafianym i trafiać”. Zatem masz problem, bo to nie jest gra dla Ciebie.

    2. Chyba trafiał, a nie wchodził, bo bez RNG raczej z loltraktora w e100 by nie weszło. Wiec nie ogarniam o co ci chodzi?? Że co, pociski zawsze by w środek leciały? A poza tym Poczucie sprawiedliwości jest naturalne i dla tego w sporcie np siatkówce czy teraz piłce nożnej są technologie aby wyeliminować losowość (np błąd sędziego). Naturalne jest dążenie do ideału w którym powiedzenie „niech wygra lepszy” będzie w 100% spełnione. A w wocie jest na odwrót losowość jest dużo większa (bo, żeby działo miało -25% to chyba ładowniczy musiał by pomylić pocisk z kartoflem.) Nigdy nie mówiłem o całkowitym zlikwidowaniu RNG, ale rzeczą logiczną było by zminimalizowanie tego czynnika, tym bardziej ze to arcade. Jedynym wytłumaczeniem takie postaci rzeczy jest pomoc nubkom. I apropo twojego ostatniego zdania, ciężko powiedzieć bo niby gra jest dobra, ale RNG (w każdej postaci np arty) niszczy całą przyjemność.

 13. Zoom in i Zoom out zablokowany? WG zaprzecza samemu sobie, przecież w XVM’ie (coverowanym przez WG poprzez logowanie kontem WG do XVM’a itp) w pliku camera.xc zoom in jest bajecznie prosto ustawić a na zoom out wystarczy wiedza jakie wartości na co zamienić i też masz zoom outa…

  1. Tu chodzi o to jak bardzo powiększasz i oddalasz, chociaż ja nie widzę sensu powiększać do x30+ (sam chyba max x16 używałem, raz chyba próbowałem więcej) tak samo jak oddalać do takiego stopnia by mieć widok niemal jak arta.. ;)

  2. Primo… Powiedz mi, gdzie WG niby wyraża swoje poparcie względem XVM? Najlepiej jak to znajdziesz na oficjalnej stronie, wynikające od pracownika WG, a nie wynikające z wypowiedzi jakiegoś CC.

   Secundo… To, że jest to w XVM, który nie jest na czarnej liście, nie znaczy, że zawarte w nim elementy są 100% legalne. Myślisz, że WG przegląda każdy mod linijka po linijce? Wątpię.

   Tertio… Teraz sam pomyśl, bo nie każdy za ciebie będzie to robić. Sam chyba też potrafisz ocenić, czy dany mod daje przewagę na polu bitwy, czy nie. Pomyśl co daje standardowe oddalenie, a co zwiększone o 200%. Podpowiem: przewagę. To samo tyczy się samego XVM. Wiedza jakim kto jest graczem to, jak dla mnie, również przewaga. Ktoś kto tego badziewia nie używa liczy się z każdym przeciwnikiem. Użytkownik tego moda z aktywowanymi statami widzi kto jest botem, słabym graczem, przeciętnym, etc. Może się dostosować pod danego przeciwnika prościej niż ten kto nie wie przeciw komu walczy.

   No i każdy użytkownik jakiegokolwiek moda dającego przewagę na polu bitwy, wg mnie, to zwyczajny oszust. Nawet tacy wspaniali CC jak QB (XVM z aktywnymi statystykami), czy NMS (dmg panel – kto w nas strzelił).

   1. @Czafik
    Z XVM korzystają setki tysięcy a może nawet ponad milion graczy na świecie. Wymaga to mocnych serwerów i bez wsparcia z zewnątrz serwis taki nie mógłby funkcjonować…
    XVM jest na rękę WG ponieważ przekłada się na przyrost euro i dolarów na konto firmy. Tylko w WoT mamy doczynienia z resetami kont pod staty, eNtymi kontami zakładanymi pod statystyki…..bez konta premium trudno szybko expić czołgi bez pogarszania WN-ki…kasa kasa kasa.
    Bez XMV gra wyglądałaby jak AW lub WT…czyli full siemka rajdy debili a po śmierci do garażu po następny czołg i tak do znudzenia…szybkiego znudzenia…
    XMV sprawia że przynajmniej część społeczności stara się rozwijać, dbać o staty i kupuje konta premium aby walić z golda itp itd…

    1. do 20 slotów grałem po śmierci kolejny czołg i nie nudziło mnie to teraz mając ich 60 (slotów) 70% czołgów nie jest odpalana częściej niż raz w miesiącu, a gra nudzi nie miłosiernie, nie dlatego ze gram super ale dlatego ze nie mam czasu przejechać wszystkich czołgów każdego dnia i niektóre 9 grinduje już 2 rok bo nie mam ochoty odpalać każdego czołgu teraz. Chciałbym żeby WG wprowadziło opcje odkupywania slotów. I proszę nie dreć japy, że zawsze mogę zostawić je puste. Nie mogę, jak coś odkryje i mam możliwość to kupuje, tak już mam i koniec

    2. To niestety tylko domysły, bo WG nigdy oficjalnie nigdzie nie oświadczyło, że „instalujcie XVM i grajcie pod niego”. No i to, że WG jest to na rękę, to by się nawet zgadzało. Większość rerolli, czy statpaderów zaczyna (ponownie) grę od kupna premki 8 tieru do zarabiania i masy golda. Zwłaszcza to widać u gości gdzie najniższe tiery to 8, a najwyższe to parę dych (bez 7 i niższych). Oczywiście nie bronię płacić, czy coś, ale dla mnie taka osoba jest nic niewartym graczem. Idiota/debil/co kto tam woli z niego zaczyna się, gdy chełpi się jaki to z niego unicum (choć może jest unicumem, ale dna mentalnego).

 14. moim zdaniem to najbardziej przeciwni modom i chitom są gracze którzy dzięki nim osiągneli swe zielone i fioletowe kolory;a teraz gdy tzw.pomidory dzieki tym modom zaczynają im dorównywać to uważają i chcieliby aby były zakazane a tak naprawde dobremu graczowi cieniasy którzy nie umieją ogarnąć gry i jakich modów by nie używali zostaną cieniasami i żadne chiterskie triki których używają zbytnio nie przeszkadzają im w grze

  1. Polecam wstawiać znaki interpunkcyjne, np.: przecinki. Nie wiem o czym nawet piszesz, bo taki to bełkot, że głowa mała. Serio. Czytanie jednego ciągu tekstu jest nieprzyjemne. A brak interpunkcji świadczy o niskim rozwoju intelektualnym. Nawet jeśli jesteś z 1970, to nie za późno, by się nauczyć czegoś nowego, co sprawi, że innymi łatwiej będzie Ciebie odebrać.

 15. ja tam z modów korzystam tylko kilku: mapa w HD ( ta duża na cały ekran), zegar, mod na 3 rzędy czołgów w garażu oraz rysowanie na minimapie zasięgu spotu i renderowania a skoro teraz ostatni jest dostępny z poziomu wota to odpadł po instalacji ( a gram dla przyjemności nie dla stat i XVM nigdy do szczęścia nie instalowałem.

 16. Niechże mi ktoś z łaski swojej wytłumaczy, dlaczego nie można zakazać wszystkich modów? Dlaczego to nie rozwiązuje sytuacji .. w kliencie gry są już prawie wszystkie udogodnienia. Jeśli nie da się uniknąć czy też wyłapać graczy którzy oszukują to czemu nie wyłączyć na jakiś czas możliwości modowania? Jak już ktoś wyżej napisał, całkiem inaczej gra się zaraz po wyjściu patcha. Co jednoznacznie pokazuje jak bardzo modowanie psuje tą gre. Tak psuje bo grając bez modowania jesteś w gorszej sytuacji, a takie coś nie powinno mieć miejsca. Pozdrawiam

   1. Gram na padzie i zdążyłem się przyzwyczaić, na pewno gra na myszce i klawie daje ogromną przewagę ale przeczytaj dokładnie o czym piszę w czym leży sens mojej wypowiedzi bo Twoja odpowiedź jest ni z gruszki ni z pietruszki.., chyba że chciałeś się pochwalić :P

 17. Za niedługo też do tej listy dodadzą xvm’a. Widzisz, że gracz ma 400 wn8 przy 22k bitew to wiesz, że możesz wyjechać i wygrać to starcie.
  Wczoraj na ten przykład grałem AT-2. Podjechał KV-1 (388 wn8) to wyjechałem po prostu i go wydoiłem. Strzelił do mnie chyba z 7 razy ani razu nie zadając mi obrażeń.
  Przewaga jest? JEST :D

 18. Prawda jest taka ze wot bez jakichkolwiek modow jest zwyklym crapem, gra jest normalnie nie grywalna bo udaje symalator ktorym nigdy nie bedzie a to zwykla arkadowka.Bez wiekszosci modow jestem w stanie grac ale kilka fundamentalnych musi byc wlacznie z xvm ktory daje mi jakies pojecie o poziomie przeciwnika itd.Druga prawda jest taka ze gdyby rzeczywiscie wg chcialo walczyc z czitami i modami moze to zrobic bardzo latwo i bardzo szybko ale nie ma tam takiej ochoty, caly ten regulamin prawdopodobnie sluzyc ma tylko kolejnemu „darmowemu” napakowaniu sobie kabzy za odblokowanie zbanowanych kont za niektore mody tak samo jak to mialo miejsce z lipna akcja wyludzania pieniedzy za zakup zlota nie przez sklep ktory i tak kase za ow zloto zebral.Wiadomo ze nie sa oni w stanie wykryc wiekszosci modow wiec nie sa w stanie udowodnic rzezywiscie czy ich uzywasz czy nie.

  1. Dlaczego uważasz moda, który pokazuje umiejętności gracza za fundamentalne? W csie pokazuje ci jakieś statystyki w trakcie gry? W lolu? Grasz i widzisz jak zachowuje się przeciwnik. W ten sposób możesz ocenić czy jest dobry czy nie, a zrzucanie całego ciężaru na moda i uważanie go za „fundamentalny” to totalne kalafiorstwo. Na wojnie też każdy żołnierz ma nad głową punkty umiejętności? hydraulik też ma większy i świecący klucz, bo jest dobry w swoim fachu? W AW też brakuje ci fundamentalnego moda, który pokazuje ci statystyki przeciwnika w trakcie bitwy?

  1. Prawda jest taka że _Patrol czyli ja zrobiłem temat na forum wota o czitach zanim faja dostał banem w twarz, niestety temat został skasowany przez moderatora forum.
   Postanowiliśmy zrobić drugi temat :)

   Więc śmiem twierdzić że pospolite ruszenie to zasługa moja i ngu ;)
   ban dla faja77 też jest oczywiście pomocny bo pięknie zbiegł się w czasie

    1. Teraz oboje możecie sobie tam spokojnie trollować.
     Dzięki temu inne strony skutecznie się od was uwolniły.
     Dziękuję.

 19. @DoM1N

  Na początku trochę posłodzę:
  Czytam Twój blog – czy jakbyś chciał to nazwać – już od bardzo dawna, ponieważ znajduję tu sporo ciekawych artykułów.
  Można powiedzieć, że „jak znalazł do porannej kawki”. Widać, że robisz to, co lubisz! Za to Ci dziękuję.
  Doceniam ludzi, którzy potrafią połączyć pasję z pracą, znajdują się w tym, i to, co robią, stanowi jakąś pomoc, punkt odniesienia, czy wskazówkę do postępowania / zastanowienia się nad własnym podejściem do tematów ich nurtujących.
  (Przepraszam za zdanie wielokrotnie złożone, ale chyba jest składnie ;) )

  Teraz muszę posolić:
  1. Twój LOL Usunąć „res_mods”! nie do końca jest trafiony.
  Dlaczego?
  Z prostej przyczyny: Jak jednemu albo drugiemu podmiana oryginalnych plików gry poza res_mods skasztani grę tak, że nie będzie mógł jej uruchomić, to na drugi raz (co najmniej) się zastanowi nad podmianą tych plików jakąkolwiek modyfikacją. Nie każdy jest orłem informatyki i ma np. na tyle rozumu, żeby sobie zrobić kopię bezpieczeństwa (nawet całego) katalogu z grą…
  2. Promujesz trolla NGU, który – nie przeczę – pomysł ma chwalebny, ale nie do końca przemyślany. Idiotyczne dopisywanie kolejnych nazw modyfikacji do regulaminu ma sens? A co w sytuacji, kiedy zmienimy nazwę z „Warpack” na „Warpack_fy_WG”. Już nie będzie zakazany?
  3. Co do ingerencji w oprogramowanie gry, to (prawie) wszystko się da. Python jest przemiłym językiem oprogramowania, bardzo rozwojowym i – co najważniejsze – dającym (jak widać na podstawie mnogości powstających modyfikacji) potężne narzędzia tworzenia.
  Tak samo, jak można pewne dane czy informacje z serwera pobrać, tak samo można je zablokować. Czemu WG nad tym nie popracuje? Nie potrafią? Nie wierzę…
  Jest wiele modyfikacji, które z czystego klienta gry, który jest marny (nie ma co ukrywać), tworzą obraz co najmniej akceptowalny. Co stoi na przeszkodzie w tym, żeby pewne modyfikacje wprowadzić do gry jako standard / dodatek? Nawet płacąc moderom za ich pracę! Fakt, robią to sami, ale w tym tempie, to jeszcze długo będziemy mieć to, co mamy, czyli takiego sobie klienta gry. I nadal będziemy instalować modyfikacje…

  I na koniec prośba do Ciebie:
  Jako dość znany bloger, pewnie masz możliwości, żeby do dyskusji wciągnąć nawet międzynarodowe CC.
  Zrób to!

  1. Dzięki za miłe słowa :)

   „Postulowanie o stworzenie ogólnej listy nielegalnych modów” – nie chodzi o stworzenie listy modów wymienionych z nazwy, bardziej chodzi o wyklarowanie co się pod nią łapie.
   Dlatego też na liście od NGU jest np. zoom out i zoom in, aby wciągnąć w dyskusję co powoduje nadmierną przewagę i jednoznacznie stwierdzić, czy jest to legalne, czy też nie.

   1. Myślę ,że nie chodzi o samo wykrywanie nielegalnych modyfikacji, prosto dało by się to zrobić. Nie chodzi też o chyba o listę tego co jest zabronione a co nie. Bardziej chodzi o egzekwowanie tego. Jak by WG jednego dnia zablokowało konta graczy którzy używają AimBota na powiedzmy miesiąc. Poszło by powiedzmy 10000 graczy na urlop, kolejnego dnia za tundrę, kolejnego za coś tam jeszcze… Pomijając czy słusznie czy nie . Chodzi o samą nieuchronność tego ,że gracz zostanie zbanowany. A teraz „hulaj dusza..”. WG ogłasza – co oznacza ,że WG ogłasza i będzie jak jest bo kolejnym czynnikiem jest aspekt finansowy – zbanowane konto nie przynosi dochodu.
    Sam używałem różnych modyfikacji, wiem jak działa to w klanach, mam nie jedno konto na WoT, raz nawet wyłapałem opiernicz od rozstawiającego bo nie używałem Autoaima i nie trafiłem T37 na pełnym gazie. Jak tak ma to wyglądać to pozostanę nadal na AW. Bez „dobrej woli” ze strony WG możemy rozpisywać się kolejny rok.

    PS. Tak kupuję konto premium, kolekcjonuje czołgi premium tak wspieram produkt z którego korzystam.

   2. „Postulowanie o stworzenie ogólnej listy nielegalnych modów” – nie chodzi o stworzenie listy modów wymienionych z nazwy, bardziej chodzi o wyklarowanie co się pod nią łapie.
    Nieprawda.
    Cyt. z pierwszej strony jego topicu:

    Wypisujcie mody, które waszym zdaniem powinne być zablokowane i ich używanie powinno być karane.

    Sam, jako pierwszy w tym topicu zaproponowałem to, co napisałeś

    Wcześniej i później jest tylko jedno wielkie obrzucanie się g^wnem i wzajemne wspieranie trolli, co chwila najeżdżających na Aslaina, jakby to on był winien tego, że idiota jest idiotą, i instaluje coś, co może przekraczać cienką granicę modów i cheatów. A jak widać WG interpretuje tą granicę jak chce wg. swojego regulaminu…

 20. Never_Give_Up podziwiam twoja prace nad wykonaniem tej listy szkoda ze WG jej nie zrobi. Popieram moich przedmówców, że gdyby wot zaczalby banowac zbanowalby 50% swoich graczy a reszta by odeszła. Ja osobiście gram na „czystym” kliencie, ale mam w drużynie osobę która przegrała nawet turniej przez mody, ESL wire mu nie działa nwm czemu ale i tak nie chce i odinstalować to pokazuje jedynie przywiązanie do modow i ze bez nich juz prawie grać nie umie. Właśnie dlatego WoT nigdy nie opublikuje tej listy i nie poleca bany na prawdę. A PS mam pytanie ponieważ mój kolega z teamu będzie cos nagrywal wiesz gdzie ściągnąć ObserverMod ten co używa WG?

  1. Więcej ludzi odeszło od wota przez mody niż odejdzie gdyby ich zakazano. Był by płacz i lament ale głównie resetów grających pod staty. Ale random to random. Mody najbardziej niszczą twierdze i cw na niektórych mapach spoter jest już nie potrzebny gdy ma się mody na minimape. Wiesz gdzie co jedzie i możesz reagować. To właśnie zniechęca ludzi do gry. Albo auto aimie który celuje w weakspoty. To co za frajda z gry ? Jeśli wg będzie chciało utrzymać graczy to musi pozbyć się takich modów. Z patcha na patch są coraz lepsze. Na ESL widać doskonale kto gra na modach. Niebieskie ekipy dostają w dupę od zielonych, a czasem nawet od żółtych.

 21. Post napisany przez nevera a dokładniej mody wypisywane w tej liście znajdą więcej użytkowników tego, ludzie mają jak na tacy wypisanie nazwy danych modów i wiedzą co szukać. Wiem że zaraz ktoś napisze ze i tak łatwo je dostać ale jak by nie mówić i tak jest latwiej

  1. Marna paczka niedorastająca paczkom Aslaina i DJ Virusa do pięt.
   Nie ma tam modów cheatów?
   Proszę bardzo (przecież dają przewagę):
   – XVM
   – Accurate Damage Indicator
   – Battle Assistant (Warpack dla arciarzy)
   – Max Farplane
   – Paintball Mod
   – ProArty
   – Safe Shot
   … mało?

 22. Ale macie rozterki te mody były są i będą i WG nigdy nie wprowadzi zakazu ze względu na to że by musiała z 70% graczy bana dać bo większość używa chociaż 1 moda z listy a serwer EU dla WG to skarbonka i raczej nie oderwą swojej papy od koryta co ich karmi :)
  Jedynie sam się możesz wkopać że używasz cheatów wysyłając replay lub SC do WG a tak to mają na to wywalone co używasz taka prawda.

  I możecie dyskutować do woli jakie mody są zakazane a i tak ludzie będą dluuuuugo na nich grać bo wątpię by kiedykolwiek WG się za to zabrało ta gra jest już zepsuta od kiedy dodali folder res_mods i nic na to nie poradzimy czy się komuś to podoba czy nie
  a po 2 tyle co wiem to niektóre cheaty płaten wg wypuszcza bo pieniądz to pieniądz

    1. Ty masz na pewno w kuchni nóż. Można powiedzieć, że tyle co wiem, to że zamordowałeś jakichś ludzi nożem. Dokładnie to nie wiadomo, ale całkiem możliwe

    2. No nie ma dowodów za ani przeciw, tak jak z WG. Oczywiście najlepiej założyć że nie, w końcu jest domniemanie niewinności, ale jest to możliwe :D

 23. Najlepiej jak by można było dodawać mody w kliencie gry które wcześniej zweryfikowali i dopuszczali do listy a kto ich sobie nie załączył to sam traci.

  Zoom-in nie daję przewagi przy tym poziomie RNG i niby piękne przy celowanie najczęściej kończy się „kartoflem” . A znowu zoom dla nooba często kończy się źle po patrzy przed siebie a obok go klepią ;)
  z kolei Zoom-out przydaje się może raz na 20 bitew

  Białe wraki są przydatne…

  Tundry i elementy zniszczone na minimapie powinny być usunięte bo to daje przewagę ;)

Dodaj komentarz