Linia Frontu powraca!

W pierwszym kwartale 2019 roku, Linia frontu w końcu powróci do World of Tanks. Tym razem Wasz ulubiony tryb gry będzie działać nieco inaczej, dzięki czemu przyniesie Wam tyle radości, co nigdy dotąd.

Staraliśmy się zachować przyjacielską i luźną atmosferę, w której możecie grać po prostu dla zabawy, ale jednocześnie dać Wam możliwość osiągnięcia większej liczby celów. Jesteśmy pewni, że Wam się spodoba!

Zanim oficjalnie uruchomimy Linię frontu, chcielibyśmy się upewnić, że poprawki i korekty, które zaproponowaliśmy, są jak najlepsze, jak to tylko możliwe. Chcemy też zobaczyć, jak uaktualniony system postępów będzie działać poza warunkami testowymi. Dlatego też Linia frontu będzie dostępna dla wszystkich w nadchodzącym trzecim teście publicznym.

Linia frontu jest dostępna w teście publicznym wersji 1.4 tylko po to, byście się z nią zapoznali i wstępnie przetestowali. Obecne testy Linii frontu nie oznaczają, że uruchomimy ten tryb od razu w wersji 1.4.Linia frontu zostanie uruchomiona niezależnie od tej aktualizacji.

Wartości i różne charakterystyki, które będą sprawdzane w teście publicznym, zostały zmienione i nie odpowiadają wartościom z ostatecznej wersji tego trybu!

Odcinki Linii frontu

Małą różnicą w porównaniu z zeszłym rokiem jest to, że Linia frontu w 2019 roku nie będzie krótkotrwałym wydarzeniem. Zamiast tego będzie się składać z całej serii wydarzeń w ciągu całego roku. W każdym miesiącu kalendarzowym rozpocznie się wydarzenie Linia frontu, które będzie dostępne przez jeden tydzień. Zatem Wasza podróż przez Linię frontu 2019 potrwa w sumie 10 tygodni. Tygodnie, w których Linia frontu będzie dostępna, będą nazywane „odcinkami”, a pomiędzy odcinkami Linia frontu będzie niedostępna.

Aktualizacja mechaniki prestiżu

Główna koncepcja rozgrywki Linii frontu pozostanie bez zmian. Ale mając na uwadze gorączkowy okres świąteczny od ostatniego zetknięcia z Linią frontu, zacznijmy od krótkiego odświeżenia. Na Linii frontu możecie:

 • Piąć się w górę drabiny stopni, od szeregowca do generała zależnie od Waszych wyników w bitwach.
 • Zdobywać specjalne „doświadczenie Linii frontu”, aby osiągać nowe stopnie.
 • Używać doświadczenia linii frontu, aby zwiększyć swój poziom Linii frontu.
 • Zdobywać nagrody za osiągnięcie określonych poziomów Linii frontu—jest ich w sumie 30!
 • Aktywować specjalną mechanikę prestiżu po osiągnięciu 30. poziomu, aby rozpocząć cały proces od początku i zdobyć jeszcze więcej nagród.

Niektóre ze zmian powinny sprawić, że Linia frontu będzie sprawiać jeszcze więcej radości. Oto, co się zmieniło:

 • Możecie aktywować mechanikę prestiżu do dziesięciu razy (zamiast do trzech, jak było wcześniej) — raz na każdy odcinek Linii frontu!
 • Osiągnięcie stopni prestiżu jest ograniczone do +2 stopni prestiżu od aktualnego odcinka Linii frontu.

Na przykład, w drugim tygodniu gry możecie osiągnąć 4. stopień prestiżu, a w trzecim 5. stopień. W ten sposób, zaczynając grę w dowolnym momencie, możecie nadrobić brakujące stopnie.

Tym bardziej, że nie ma ścisłych ram czasowych na nadrobienie brakujących stopni prestiżu. Na przykład, jeśli pierwszy raz zaczniecie grę w 5. odcinku, możecie nadrobić postępy w prestiżu i osiągnąć wszystkie brakujące stopnie prestiżu (od 1. do 5.) w dowolnym momencie, rozpoczynając od pierwszego stopnia prestiżu.

Nagrody

Po osiągnięciu dowolnego z poziomów Linii frontu otrzymujecie ustaloną nagrodę: kredyty, materiały eksploatacyjne standardowe i premium, dyrektywy i rezerwy osobiste.

Za zdobycie każdego z poziomów prestiżu, w nagrodę otrzymacie również dodatkowe nagrody takie jak obligacje, złoto, odznaki i medale.

Pojazdy-nagrody

Oprócz standardowych nagród za osiągnięcie danego poziomu prestiżu, możecie zdobywać specjalne punkty prestiżu. Można je wykorzystać do wymiany na pojazdy-nagrody.

Im wyższy poziom prestiżu, tym więcej punktów prestiżu zdobywacie za jego osiągnięcie. A im więcej punktów macie, tym bardziej wartościowe i atrakcyjne czołgi możecie wybrać na wymianę.

 • Pierwszy pojazd dostępny do wymiany to  VIIISTA-2 , japoński czołg średni premium VIII poziomu, którego można również kupić za złoto w sklepie w grze.
 • Drugi czołg to  VIIIWZ-111 , chiński czołg ciężki premium VIII poziomu. Można go często spotkać w bitwach losowych.
 • Trzecim czołgiem jest rzadki szwedzki czołg ciężki VIII poziomu, Emil 1951.Ten pojazd występuje wyłącznie w Linii frontu i poza testami nie doświadczył jeszcze prawdziwej walki. Emil 1951 przeszedł już pewne ograniczone testy, które wpłyną na zmianę jego charakterystyk w trakcie jednego z etapów Linii frontu.
 • Czwarty pojazd to tajemniczy czołg IX poziomu . Jego nazwa, klasa, narodowość i charakterystyki są ściśle tajne i zostaną opublikowane w późniejszym okresie sezonu. Można go zdobyć wyłącznie poprzez osiągnięcie 10. poziomu prestiżu.
Wybierajcie mądrze. Punkty prestiżu, które zdobędziecie, pozwolą Wam na wybranie maksymalnie dwóch pojazdów.

Równoważenie mapy

Ostatnim razem drużyna broniąca miała pewną przewagę nad drużyną atakującą. Aby naprawić tę kwestię i wyrównać szanse w bitwie, wprowadziliśmy następujące poprawki:

 • Zmniejszono odporność głównych celów.
 • Usunięto szereg pozycji obronnych dających nadmierną przewagę.
 • Zablokowano kilka szlaków dających bezpieczny dostęp na tyły przeciwnika.
 • W niektórych strefach teren wokół baz został zmieniony na korzyść drużyny atakującej.
 • Usunięto szereg pozycji do ataku, które prowokowały grę pasywną.

Na podstawie zdobytych statystyk wprowadziliśmy również inne nieznaczne zmiany:

 • Zmieniono rozmieszczenie niektórych punktów uzupełnień.
 • Zablokowano szereg niezrównoważonych pozycji ogniowych, wykorzystywanych jako punkty ataku na pojazdy wracające do bitwy.
 • Znacząco zwiększono uszkodzenia zadawane pojazdom, które nie opuściły strefy nieaktywnej.
 • Rozszerzono możliwości bojowe „zasłony dymnej” i „inspiracji”.
 • Nieznacznie zmniejszono uszkodzenia powodowane przez nalot i ostrzał artyleryjski.

Mapa Liniafrontu

W nowym sezonie mapa będzie również zoptymalizowana, by zapewnić stabilną grę. Doświadczycie znaczącego wzrostu liczby klatek na sekundę na komputerach w niemal każdej konfiguracji. Nadal jednak Linia frontu będzie wymagać większych zasobów, niż zwykłe bitwy losowe. Jest to związane z kilkoma elementami właściwymi dla Linii frontu, między innymi dużym rozmiarem mapy, sporą liczbą obiektów i pojazdów, które się na niej znajdują , oraz z aktywacją rezerw bojowych.

Wypożyczanie czołgów

W tym sezonie będziecie mieli możliwość wypożyczenia czołgów specjalnie do gry w Linii frontu. Wszystkie wypożyczane pojazdy będą replikami istniejących czołgów i będą dostępne wyłącznie w trybie Linia frontu.

 • Podstawowy pojazd będzie do wypożyczenia za kredyty przez cały sezon 2019.
 • Dwa pojazdy premium będą dostępne do wypożyczenia za złoto w każdym odcinku. W sumie pojawi się dziesięć pojazdów premium. W każdym odcinku para pojazdów do wypożyczenia będzie inna.
System wypożyczania czołgów będzie dostępny tylko w Linii frontu!

Całe złoto wydane na wypożyczenie będzie zebrane w specjalnym funduszu, który będzie można wykorzystać, by zdobyć zniżki na zakup oryginalnych wersji każdego z wypożyczonych czołgów premium.

Szczegółowe informacje, w tym dotyczące nagród i podające konkretne specyfikacje, zostaną podane później w specjalnym artykule „Linia frontu: zasady”. Bądźcie czujni!

0 0 votes
Oceń wpis:
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Przemek2095

Wstępnie wygląda to interesująco. Ciekawe tylko czy wspomniane pojazdy nagrody będą łatwe do zdobycia 😉 Mam jednak obawę, że trzeba będzie sporo nolifć, aby zaklepać je na swoim koncie.

123tomek

Czyli teraz cały rok będzie Front Line? Po kilka dni w miesiącu? FL całkowicie zaburzał MM dla tierów, gdzie losowane są ósemki a do tego skutecznie odciągał klanowiczów od gier klanowych. Teraz takie coś w każdym miesiącu? No nie wiem czy to dobry pomysł.

Karczek Wieprzowy

Dobry, w końcu jakieś odbicie od ciągłych randomów i klanówek

95semi

Masz mape?Masz kampanie z czołgami do zdobycia? Masz! Należy się coś graczom bezklanowym..i mówię to jako aktywny klanowicz 😛