Linia Frontu: jakie rezerwy bojowe wybrać

Kiedy mówimy o intensywnych bitwach 30 na 30 graczy w pojazdach VIII poziomu, zawsze przyda się jakaś pomoc. Dlatego też powinniście znać i używać rezerw bojowych Linii frontu. W tej publikacji przyjrzymy się ich efektom i doskonałym połączeniom.

Oto trochę ogólnych informacji, które należy mieć na uwadze przed zagłębieniem się w rezerwy bojowe Linii frontu: jest dostępnych sześć różnych rezerw bojowych. Można je odblokować za pomocą żetonów, które otrzymujecie, kiedy zwiększa się Wasz poziom Linii frontu i ulepszyć maksymalnie do piątego poziomu. Co więcej, można je dodać osobno do każdego pojazdu w garażu, zanim wejdziecie do bitwy na Linii frontu.

Rezerwy bojowe

Wszystkie efekty podane poniżej są określone dla maksymalnego (5) poziomu ulepszenia.

Nalot
Aktywujcie tę rezerwę, aby zrzucić 60 bomb na duży prostokątny obszar wielkości 50 x 30 metrów. Pojazdy w strefie uderzenia otrzymają uszkodzenia i zostaną ogłuszone na do 26 sekund. Otrzymacie kredyty i PD za zadanie uszkodzeń za pomocą tej rezerwy.

Przy dużej strefie rażenia, ale niewielkich zadawanych uszkodzeniach, Nalot jest zalecany do atakowania szybkich celów lub dużych formacji przeciwnika. Możecie go używać, aby przeszkodzić pojazdom przeciwnika w zajęciu bazy, opóźnić ich atak lub osłabić go przed zaatakowaniem jego linii obronnych.


Ostrzał artyleryjski
Aktywujcie tę rezerwę, aby wezwać jednostkę artylerii, która wystrzeli 20 pocisków w ciągu 5 sekund w kolistym obszarze o promieniu 10 metrów. Pojazdy złapane w tym obszarze otrzymają mnóstwo uszkodzeń. Otrzymacie kredyty i PD za zadanie uszkodzeń za pomocą tej rezerwy.

Ostrzał artyleryjski jest mniej więcej przeciwieństwem Nalotu. Jego strefa rażenia jest dosyć mała, ale zadaje mnóstwo uszkodzeń. Celujcie w jednego przeciwnika, na którego likwidacji bardzo Wam zależy. Bardzo przydatne, jeśli jest on na umocnionej pozycji, a Wy nie jesteście w stanie go z niej przepędzić np. w momencie, kiedy zajmuje bazę.


Inżynieria
Ta rezerwa jest pasywna i zapewnia mnóstwo bonusów: o 50% większą prędkość przygotowania punktów odnawiania zapasów oraz o 100% szybsze zajmowanie bazy. Opóźnia postępy zajmowania przez uszkodzonych przeciwników o 10 sekund. Co więcej, blokuje zajmowanie bazy, jeśli znajdujecie się w jej okręgu.

Inżynieria jest prawdopodobnie najbardziej uniwersalną rezerwą bojową dzięki wielu bonusom, które zapewnia: odświeżenie w punktach odnawiania zapasów i przyspieszenie zajmowania oraz obrony baz! Szybkie czołgi oraz szybkostrzelne pojazdy skorzystają najbardziej.


Inspiracja
Aktywujcie tę rezerwę, aby zwiększyć efektywność załogi Waszej i pojazdów sojuszników w promieniu 40 metrów o 15% (ich głównych kwalifikacji). Ten bonus trwa przez 60 sekund oraz dodatkowe 10 sekund, jeśli pojazd opuści bonusowy obszar. Otrzymacie kredyty i PD za każdy punkt zdobyty przez Wasze zainspirowane pojazdy.

Inspiracja jest szczególnie przydatna, jeśli gracie z grupą przyjaciół lub w bardzo mocnym oddziale czołgistów. Ze względu na to, że ta rezerwa jest dzielona z wszystkimi wokół Was, powinniście jej zawsze używać blisko sojuszników. Działanie Inspiracji sumuje się również z wszystkimi innymi bonusami dotyczącymi załogi, co zapewnia bardzo skuteczne połączenia.


Lot zwiadowczy 
Aktywujcie tę rezerwę, aby wysłać samolot zwiadowczy, który wykryje przeciwników w prostokątnym obszarze wielkości 300 x 750m. Lot zwiadowczy trwa 15 sekund, a przeciwnicy wykryci przez samolot pozostają widoczni przez 30 sekund. Otrzymacie kredyty i PD za każdy punkt zdobyty przeciwko wykrytym przeciwnikom.

W rozgrywce na Linii frontu możecie stracić swoich specjalistów od zwiadu lub zostać odcięci od czołgów lekkich i pojazdów kołowych. Jeśli tak się stanie, pomoże Wam Lot zwiadowczy: samolot będzie dla Was wykrywać. Jest to więc doskonały wybór dla pojazdów skupiających się na dalekim zasięgu takich jak czołgi lekkie, niszczyciele czołgów, a nawet działa samobieżne.


Zasłona dymna
Aktywujcie tę rezerwę, aby odpalić pięć granatów dymnych w podanym obszarze wielkości 200 x 50 metrów. Zasłona dymna będzie się utrzymywać przez 50 sekund, w czasie których będzie blokować widoczność pojazdom przeciwnika, ale również zmniejszać zasięg widzenia sojuszników.

Mówiąc prościej, Zasłona dymna to jeden wielki krzak, który możecie posadzić w odpowiednim momencie, aby pomóc w zajęciu bazy lub uniemożliwić przeciwnikom odkrycie Waszych pozycji. W istocie, Zasłona dymna może zmniejszyć Wasz zasięg widzenia do 2/3 jego wartości, ale sygnał radiowy pozostanie taki sam. Najlepiej nadaje się dla niszczycieli czołgów wspieranych przez oddziały zwiadowcze i oddziały chcące zaatakować lub obronić jakiś cel.

Co wybrać w skrócie

  • Czołgi lekkie (3 miejsca): Inżynieria + Ostrzał artyleryjski/Nalot + Lot zwiadowczy
  • Czołgi średnie (1 miejsce): Inspiracja lub Inżynieria
  • Czołgi ciężkie (1 miejsce): Wszystko poza Lotem zwiadowczym
  • Niszczyciele czołgów (2 miejsca): Lot zwiadowczy/Zasłona dymna + Nalot/Ostrzał artyleryjski
  • Działa samobieżne (3 miejsca): Inżynieria + Ostrzał artyleryjski/Nalot + Lot zwiadowczy

 

6 Odpowiedzi do “Linia Frontu: jakie rezerwy bojowe wybrać

  1. Szkoda tylko że w większości przypadków i tak wszyscy mają albo ostrzał albo nalot, a potem zdziwienie bo albo kapowanie bazy zajmuje wieczność, albo nie można zablokować kapa…

    1. Mnie irytuje fakt że obecnie najbardziej wku*wiające klasy (arty i kołówki) mają po 3 miejsca, podczas gdy średnie i ciężkie muszą męczyć się z jedną dostając HEkami w dupę i od góry

  2. -Inżynier
    -Inżynier
    -Inżynier
    -Inżynier
    -Inżynier
    -Inżynier
    -Inżynier
    -Inżynier
    -Inżynier
    -Inżynier
    -Inżynier
    -Inżynier
    -Inżynier
    -Inżynier
    -Inżynier
    -Inżynier
    -Inżynier
    -ewentualnie Inżynier

  3. Świadczy to tylko o tym, że atakujący też nie ogarniają LF. Obu stronom powinno zależeć na maksymalnym czasie gry. Jeśli obrońcy są słabi – odłożyć atakowanie dział. Jeśli atakujący są słabi – odpuścić obronę i dać im zająć strefę. Po co? Po to, aby zadawać dmg jak najwięcej czasu. W tym trybie awans jest ważny, a on nie jest przyznawany za wygraną bądź przegraną.

Wyłączono możliwość dodawania komentarzy.