Linia Frontu 2020

Linia frontu, najbardziej epicki tryb w World of Tanks, powróci do gry w pierwszym kwartale 2020 w odświeżonym formacie zawierającym współdzielony system postępów ze Stalowym łowcą. Podstawowa rozgrywka i ekonomia definiujące Linię frontu pozostały bez zmian, ale wprowadzono pewne korekty, by uczynić tryb przyjemniejszym. Przyjrzyjmy się im z bliska.

Etapy Lini frontu

W tym roku, odcinki zostaną zastąpione etapami. Trwająca tydzień Linia frontu będzie ruszać każdego miesiąca kalendarzowego w okresie od marca do czerwca. Będą cztery etapy, pomiędzy którymi Linia frontu nie będzie dostępna.

Pierwszy etap Linii frontu 2020 rozpocznie się 9 marca 2020 (04:00 UTC) i będzie dostępny do 16 marca 2020 (01:00 UTC).

System postępów

Podstawowa mechanika Linii frontu 2020 pozostała niezmieniona względem tej z roku poprzedniego, ale na wszelki wypadek przypominamy skrótowo najważniejsze kwestie:

 1. Bitwy prowadzone są pomiędzy dwoma drużynami, w skład których wchodzi po 30 graczy.
 2. Wyłącznie pojazdy VIII poziomu są dozwolone w tym trybie.
 3. Będziecie się wspinali w górę stopni, od Szeregowego począwszy, a na Generale skończywszy, w oparciu o Wasze wyniki w bitwach.
 4. Zdobywajcie specjalne Doświadczenie Lini frontu, by osiągnąć nowe stopnie i użyć ich do przyspieszania poziomu Linii frontu.
 5. Zdobywajcie nagrody za osiągniecie poszczególnych poziomów Linii frontu — łącznie będzie ich 15!

Jedną z głównych zmian wprowadzonych w tym sezonie jest zmniejszenie liczby poziomów Lini frontu z 30 do 15. Ukończenie ich będzie wymagało mniejszego doświadczenia Linii frontu niż w zeszłym roku, ale nie o połowę mniejszego,  mimo że mogłoby się tak wydawać.

Jeżeli udało się Wam osiągnąć maksymalny poziom w ubiegłorocznej edycji Linii frontu i czuliście się na siłach zdobyć jeszcze więcej nagród, pewnie ucieszycie się na wiadomość, że specjalne misje codzienne z nawet większą ilością cennych nagród będą dostępne w tegorocznej edycji. Ich odblokowanie następuje po dotarciu na poziom 15 Linii frontu. Im szybciej osiągniecie poziom 15, tym więcej misji będziecie mogli wypełnić na bieżącym etapie, a w rezultacie wygrać więcej nagród!

Rób…
Warunki:
• Rozegrać 3 bitwy i zadać przynajmniej 5000 PW uszkodzeń pojazdom nieprzyjaciela w każdej bitwie strzelając, taranując lub używając rezerw bojowych.
Ograniczenia:
• Raz na dzień
• Wyłącznie w Linii frontu
• Tylko dla graczy posiadających maksymalny poziom Linii frontu
• Postępy zerowane są codziennie
Nagrody:
• 25 obligacji
• 1 rezerwa osobista: + 300% do doświadczenia załogi przez godzinę

…albo nie rób…
Warunek:
• Zdobyć stopień kapitana 3 razy.
Ograniczenia:
• Raz na dzień
• Wyłącznie w Linii frontu
• Tylko dla graczy posiadających maksymalny poziom Linii frontu
• Postępy zerowane są codziennie
Nagrody:
• 25 obligacji
• 1 rezerwa osobista: + 300% do wolnego doświadczenia przez godzinę

…nie ma próbowania!
Warunki:
• Rozegrać 3 bitwy i zablokować przynajmniej 2000 PW uszkodzeń w każdej bitwie. Rykoszety i trafienia nie penetrujące są wliczane.
Ograniczenia:
• Raz na dzień
• Wyłącznie w Linii frontu
• Tylko dla graczy posiadających maksymalny poziom Linii frontu
• Postępy zerowane są codziennie
Nagrody:
• 25 obligacji
• 1 rezerwa osobista: + 50% do doświadczenia bojowego przez godzinę

Warunki misji będą się od siebie różniły, ale ogólnie nie będą zbyt skomplikowane. Za ich wypełnienie możecie zdobyć pokaźną liczbę obligacji.

Po ukończeniu każdego z etapów, postępy są zerowane i kolejnego miesiąca będziecie rozpoczynać kolejny etap od poziomu 1. Pamiętajcie, że nie będziecie mogli rozegrać etapów, które przegapicie.

W końcu rozstaniemy się też z punktami prestiżu. W zamian zdobywać będziecie żetony, walutę wydarzenia, którą również będzie można zdobyć za grę w Stalowym łowcy. Używajcie tych żetonów by odebrać dowolny z trzech pojazdów prezentowanych poniżej.

Nagrody i wyjątkowe pojazdy

Na Linię frontu składa się łącznie 15 poziomów. Osiągniecie każdego z nich przyniesie określone nagrody: kredyty, materiały eksploatacyjne standardowe i premium, dyrektywy oraz rezerwy osobiste. Sprawdźcie sami.

Za każdy etap Linii frontu w 2020 roku możecie zdobyć maksymalnie 3 żetony – jeden na 5. poziomie Linii frontu, jeden na 10. poziomie oraz jeden na 15. poziomie. Łącznie możecie zyskać 12 żetonów za grę na wszystkich 4 poziomach. Najbardziej efektywni gracze, którzy zbiorą wszystkie 12 żetonów będą w stanie wymienić je na jeden z poniższych czołgów-nagród IX poziomu:

 • The Object 777 Variant II, nowy radziecki czołg ciężki
 • The Char Futur 4, unikatowy, nowy francuski czołg średni
 • The AE Phase I, amerykański czołg ciężki z czterema dzielonymi gąsienicami

Możecie uzyskać drugi czołg-nagrodę (lub zebrać brakujące żetony na pierwszy z nich) grając i zdobywając żetony w wydarzeniu Stalowy łowca, które ruszy w drugiej połowie tego roku.

Nie musicie grać w obu trybach – 12 żetonów, których potrzebujecie by otrzymać jeden czołg, może być uzyskanych poprzez ukończenie wszystkich etapów jednego trybu lub kombinacji etapów z obu trybów.

Wypożyczenie czołgu 2020

W poprzednim sezonie tylko jeden czołg bazowy, T-44FL, był dostępny w zamian za kredyty. W tej edycji budzący grozę T-32FL dołączył do listy pojazdów bazowych, które dostępne będą na wszystkich etapach Lini frontu. Dodatkowo, czołgi te posiadają status pojazdów specjalnych, co oznacza, że możecie przemieszczać do nich członków załogi z innego czołgu tego samego narodu i klasy bez narażania się na karę.

Obecnie wszystkie pojazdy dostępne do wypożyczenia w zamian za złoto będą dostępne podczas wszystkich etapów. Ich lista będzie stała na cały czas trwania sezonu. Każdy z nich jest repliką istniejących czołgów premium.

Tak jak w poprzednich latach, całe złoto wydane na pojazdy do wypożyczenia będzie gromadzone w specjalnym funduszu. Można go używać, by uzyskać zniżkę na zakup oryginalnej wersji każdego z wypożyczonych czołgów.

Lista pojazdów objętych obniżką zostanie opublikowana w późniejszym etapie sezonu. Będzie je można nabyć wyłącznie za złoto w kliencie gry.

Przeprojektowanie nalotu

Rezerwy bojowe będą skuteczniejsze przeciwko mobilnym i kiepsko chronionym pojazdom, ale ich skuteczność nie będzie już tak duża w przypadku czołgów ciężkich. Również wykorzystanie nalotu zabierze mniej czasu, co pozwoli na zadanie większej liczby uszkodzeń.

Na przykład: jeśli gracie powolnym zawadiaką i zostaniecie otoczeni czołgami lekkimi, lub kołowy zwiadowca będzie zataczał wokół Was koła, możecie aktywować przeprojektowany nalot i mieć pewność, że Wasi przeciwnicy oberwą mocniej niż Wy. Również, rezerwy bojowe umożliwią wykurzenie niszczycieli czołgów z trudno dostępnych schronów.

Zmieniony system wyboru miejsca odradzania

W poprzednim sezonie mogliście jedynie zadecydować o kierunku, w którym ma odbyć się odrodzenie, a dokładne miejsce wejścia do gry podlegało losowemu wyborowi. Tym razem gracze drużyny atakującej będą mieli do 4 dynamicznych punktów odrodzenia do wyboru, a drużyna broniących do 6, włączając w to te za liniami frontu. Drużyna broniąca posiada więcej punktów odrodzenia, ponieważ musi mieć możliwość wycofania się i odparcia wrogiego ataku, jeśli ten przedrze się przez bunkry.

Atakowane punkty odrodzenia zostaną oznaczone na czerwono.

Rebalansowanie map

Obie istniejące mapy Linii frontu – Normandia i Kraftwerk – zostaną poddane drobnym rebalansującym poprawkom. Kraftwerk dostanie nowe budynki, a jej ukształtowanie ulegnie zmianom, które, jak sądzimy, stworzą nowe możliwości drużynie atakującej.

Na mapie Normandia strefy B i C ulegną zrebalansowaniu. Zmiany w strefie B pozwolą broniącym na skuteczniejsze odpieranie ataków przeciwnika, podczas gdy strefa C będzie łatwiejsza w przejęciu. Wprowadzone poprawki w zamierzeniu mają zapewnić bardziej zrównoważoną i dynamiczną rozgrywkę.

Więcej szczegółów ujawnimy w późniejszym terminie. Bądźcie czujni!

20 Odpowiedzi do “Linia Frontu 2020

 1. T32 budzący grozę? Chyba w WG opili się denaturatu. Mój T32 wyposażony jak cadillac do niczego się tam nie nadawał. Tylko w obronie bazy C na full goldzie można było coś zrobić. Chyba że to jest nowy ruski czołg T-32?

 2. Czy tylko ja nienawidzę linii frontu? (Nikt nie każe mi grać i tego nie robię. W poprzedniej edycji osiągnąłem oszołamiający 22 poziom tylko raz). Btw właśnie zauważyłem, że WG zajebało mi z garażu 30 rezerw osobistych przyspieszających coś tam do linii frontu. Nie wiem co tam się może podobać. Przez 5 minut jeździsz i szukasz przeciwnika albo 3 minuty czekasz na możliwość grania, bo właśnie wszystkie twoje pojazdy złapały oklep. Do tego wysyp „generałów” (graczy, którzy całą bitwę piszą innym jak mają grać), którzy zamiast klepać dmg gnają ile wlezie do dział i w końcu wygrywasz po 15 minutach ze stopniem jakiegoś porucznika.

  1. Wszystkie zeszłoroczne rezerwy dla LF zostały już dawno usunięte. Na LF nikogo nie szukam bo cele same podjeżdżają pod lufę. Rozumiem że jestes jednym z tych graczy którzy robią maksymalnie 1000 hp uszkodzeń zmieniając 8 razy czołg? Ja robię generała przy zdobywaniu drugiej linii baz a porucznika to mam już po minucie. Wystarczy tylko dobrze celować i strzelać.

   1. Robię nieco więcej, średnio 3 (czyli czasem 1,5 a czasem 4,5). Nie mam szczęścia i przy drugiej bazie okazuje się, że muszę zmieniać strefę, bo w mojej nie ma zupełnie przeciwnika. Pewnie jeszcze wyjeżdżają Ci bokiem jak pewnemu znanemu jutuberowi ? ;-)

    1. Wczoraj na forum WOTa jeden gracz pochwalił się że jeden prestiż robi w 6 godzin. Nie wiem czy z rezerwami czy nie ale to jest możliwe, chociaż mi to zajmuje 18 godzin.

    2. Czolg E100

     Na pewno nie przeze mnie. Jak pisałem w poprzednim trybie rozegrałem może 10-20 bitew, bo dla mnie to jest piekielnie nudne. 5 minut jeździć i szukać przeciwnika w środkowych strefach. Za to w 3,5 dnia zrobiłem 25 poziom Stalowych Łowów.

   1. ALe dlaczego tak smętnie, bez humoru i zawsze z pretensjami ? Swoimi smętami zatruwasz innych. Ja nawet nie muszę czytać Twioch komentarzy, wystarczy, że zobaczę to japskie słoneczko i już czuję się gorzej … A przecież wystarczy odstawić alkohol… sry, przepraszam, wota, i już psychika wraca na właściwe tory.

    1. Cysorz OZAWA rzekł. O wielki i potężny!!!! ( tak naprawdę to przegrany marny admirał)

 3. Wszystko fajnie pięknie. Dobrze ze nie będzie trzeba aż tyle farmić do 30 poziomu na LF. W 2019 potrzeba było coś około 30k expa na 30 poz. o ile dobrze pamiętam, jest juz jakieś info co do liczby tegorocznego expa potrzebnego do wbicia 15 poz ?
  #Jisaburo Ozawa Dzban

Dodaj komentarz