jak wykorzystać MM na swoją korzyść

JudasHonor na forum polskiego wortalu stworzył ciekawy wpis, a właściwie poradnik jak wykorzystać MM na własną korzyść aby żyło nam się lepiej…

A zatem, miłej lektury:

Chyba każdy napotyka ten problem kiedy musi stanąć twarzą w twarz w bitwie z przeciwnikami o wyższych tierach. Jednak jest sposób aby tego unikać lub zminimalizować prawdopodobieństwo takiego losowania.
Wpierw informuję, że jeśli grasz artylerią bądź skautem samemu bądź w plutonie, to poniższe rady mogą wiele nie pomóc. Dlatego poniższe informacje kieruję przede wszystkim grającym czołgami ciężkimi, średnimi i TD-kami osobno jak i w plutonie.

Po wciśnięciu przycisku Bitwa Losowa ukazuje się ekran w którym zobaczysz liczbę aktualnych graczy, ich podział na typy czołgów i poszczególne tiery. Ważne jest to aby liczba aktualnych graczy była co najmniej 300 osób ponieważ przy mniejszych wartościach typu 150 gra i tak będzie wrzucać na wysokie tiery z prostej przyczyny, z pustego i Salomon nie naleje. Mało graczy jest zwykle w godzinach wczesno rannych i późna nocą. Gdy jest mało graczy (<300/<200) staraj się grać czołgami o wysokich tierach, VIII, IX, X. Ponieważ w tej garstce 300/200 osób jest najmniej czołgów wysoko tierowych, przez co będziesz wpadał na przeciwników o niskich tierach, bo ich jest zwykle najwięcej i to oni będą dopchani do drużyn. Teraz konkrety. Jeśli grasz samemu bitwę losową to po wciśnięciu przycisku Bitwa czekaj TYLKO 1 sekundę (słownie: jedną sekundę), po czym wyjdź z bitwy i wciskaj ponownie przycisk Bitwa, aż do skutku. Najlepiej wpadniesz gdy od razu po wciśnięciu przycisku Bitwa rzuci Cię do gry (dotyczy to również gry w plutonach). Ale grając samemu możesz czekać do jednej sekundy. Czekając dłużej zwiększasz prawdopodobieństwo spotkania z czołgami o dwa tiery wyżej. Jeśli grasz pluton dwu osobowy to czekasz maksymalnie 2-3 sekundy. Czekając cztery sekundy i dłużej znacznie podwyższasz spotkanie wyższych tierów. Grając pełny, trzy osobowy pluton czekaj od 6 do 10 sekund. Z reguła taką, że im mniej grających tym krócej. Możesz sobie ustalić granicę powiedzmy 6 sekund jeśli jest około 500 osób, 8 sekund gdy jest około 800 i 10 sekund gdy jest 1000 i więcej. Teraz kilka słów podsumowania. ------------------------------------- Z tą metodą ja rzadko wpadam na wyższe tiery. Najbardziej skuteczna, ta metoda jest dla plutonów 3 osobowych, średnio skuteczna dla grania w pojedynkę i najmniej dla plutonu 2-osobowego. (Pod warunkiem, że NIE macie piździków i arty w plutonie !!! wtedy rzuca gdzie popadnie) Prawie zawsze gdy od razu wpadasz do bitwy, oznacza to dobre losowanie dla Ciebie. Co jakies 10 bitew i tak zdarzy Ci się wpaść na wysokie tiery ale są to incydenty, które urozmaicą rozgrywkę. Grając czołgami X tieru uwolnisz się od bolączek losowania, bo na wyższe czołgi od swojego nie wpadniesz. Gdy nie może rzucić Waszego plutonu w określonym czasie po 15 próbie to niech ktoś zmieni czołg na inny, zmieńcie czołgi na inne tiery, itp. Jeśli oczekiwanie na bitwę i ciągłe wciskanie Bitwa <-> wyjdź z bitwy wydaje Ci się frustrujące to pomyśl o ty tak: Gra ma problem by znaleźć Ci/Wam odpowiednią bitwę, więc poczekaj chwilkę dłużej niż moje zalecenia a gra znajdzie Ci/Wam bitwę, oczywiście będą tam grasować stada czołgów o dwa tiery wyżej, ale w końcu chciałeś koniecznie zagrać. Teraz poczekasz kilka minut na planszy chowając się przed innymi i modląc by Cię nie odnalazł jakiś dwa tiery wyższy potwór, który skasuje Cię po wystrzale i dobije z tarana by nie marnować drogiej amunicji na Ciebie.

Więc albo sam wpłyniesz na mm albo pozwolisz by gra znalazła Ci szybkie rozwiązanie doboru przeciwników.

źródło: TUTAJ.

9 Odpowiedzi do “jak wykorzystać MM na swoją korzyść

 1. Ja tam wole robic tak pierw gram czolgiem ktorym chce miec dobry MM az do skutku (dopoki nie rzuci mnie jako topowego tanka) i gdy juz to sie stanie to moze jeszcze jedna a jak nie to biore typa-62 zeby mi ten mm zbil (rzuca mnie czesto na VIII i laduje na dole i mm uwaza to jako slaby mm trololo) i potem znow ten czolg i w 60% sie sprawdza :D

 2. Dzieki :) Jednak gogle bylo szybsze :)
  “Wortal, portal wertykalny (ang. vertical portal) – portal wyspecjalizowany, publikujący informacje z jednej dziedziny, tematycznie do siebie zbliżone, np. dotyczące muzyki, filmu, programów komputerowych, motoryzacji.”Wiki :)
  Ale dziekuje i pozdrawiam :P

 3. Z moich spostrzeżeń ale chyba nie działających na obecnej łacie wynikała inna prawidłowość.
  Sporo zależało od lufki jaką miała się założoną. Pojazd posiadający gąski,najlepszy silnik i radio,wierzę ale z działem stockowym lub 2 w kolejności miał topowe losowania lub team noobów głównie w drużynie przeciwnej.
  Po założeniu topowego zauważalny gorszy MM i więcej przegranych.
  Drugie wniosek
  Obecne moje dość częste kiepskie losowania upatruję że gra sprawdza rating i liczbę rozegranych bitew i stara się równoważyć. Krótko mówiąc kiedyś częściej walczyłem z “nieogaramia/pomidorami”

Dodaj komentarz