jak wykorzystać MM na swoją korzyść

JudasHonor na forum polskiego wortalu stworzył ciekawy wpis, a właściwie poradnik jak wykorzystać MM na własną korzyść aby żyło nam się lepiej…

A zatem, miłej lektury:

Chyba każdy napotyka ten problem kiedy musi stanąć twarzą w twarz w bitwie z przeciwnikami o wyższych tierach. Jednak jest sposób aby tego unikać lub zminimalizować prawdopodobieństwo takiego losowania.
Wpierw informuję, że jeśli grasz artylerią bądź skautem samemu bądź w plutonie, to poniższe rady mogą wiele nie pomóc. Dlatego poniższe informacje kieruję przede wszystkim grającym czołgami ciężkimi, średnimi i TD-kami osobno jak i w plutonie.

Po wciśnięciu przycisku Bitwa Losowa ukazuje się ekran w którym zobaczysz liczbę aktualnych graczy, ich podział na typy czołgów i poszczególne tiery. Ważne jest to aby liczba aktualnych graczy była co najmniej 300 osób ponieważ przy mniejszych wartościach typu 150 gra i tak będzie wrzucać na wysokie tiery z prostej przyczyny, z pustego i Salomon nie naleje. Mało graczy jest zwykle w godzinach wczesno rannych i późna nocą. Gdy jest mało graczy (<300/<200) staraj się grać czołgami o wysokich tierach, VIII, IX, X. Ponieważ w tej garstce 300/200 osób jest najmniej czołgów wysoko tierowych, przez co będziesz wpadał na przeciwników o niskich tierach, bo ich jest zwykle najwięcej i to oni będą dopchani do drużyn. Teraz konkrety. Jeśli grasz samemu bitwę losową to po wciśnięciu przycisku Bitwa czekaj TYLKO 1 sekundę (słownie: jedną sekundę), po czym wyjdź z bitwy i wciskaj ponownie przycisk Bitwa, aż do skutku. Najlepiej wpadniesz gdy od razu po wciśnięciu przycisku Bitwa rzuci Cię do gry (dotyczy to również gry w plutonach). Ale grając samemu możesz czekać do jednej sekundy. Czekając dłużej zwiększasz prawdopodobieństwo spotkania z czołgami o dwa tiery wyżej. Jeśli grasz pluton dwu osobowy to czekasz maksymalnie 2-3 sekundy. Czekając cztery sekundy i dłużej znacznie podwyższasz spotkanie wyższych tierów. Grając pełny, trzy osobowy pluton czekaj od 6 do 10 sekund. Z reguła taką, że im mniej grających tym krócej. Możesz sobie ustalić granicę powiedzmy 6 sekund jeśli jest około 500 osób, 8 sekund gdy jest około 800 i 10 sekund gdy jest 1000 i więcej. Teraz kilka słów podsumowania. ------------------------------------- Z tą metodą ja rzadko wpadam na wyższe tiery. Najbardziej skuteczna, ta metoda jest dla plutonów 3 osobowych, średnio skuteczna dla grania w pojedynkę i najmniej dla plutonu 2-osobowego. (Pod warunkiem, że NIE macie piździków i arty w plutonie !!! wtedy rzuca gdzie popadnie) Prawie zawsze gdy od razu wpadasz do bitwy, oznacza to dobre losowanie dla Ciebie. Co jakies 10 bitew i tak zdarzy Ci się wpaść na wysokie tiery ale są to incydenty, które urozmaicą rozgrywkę. Grając czołgami X tieru uwolnisz się od bolączek losowania, bo na wyższe czołgi od swojego nie wpadniesz. Gdy nie może rzucić Waszego plutonu w określonym czasie po 15 próbie to niech ktoś zmieni czołg na inny, zmieńcie czołgi na inne tiery, itp. Jeśli oczekiwanie na bitwę i ciągłe wciskanie Bitwa <-> wyjdź z bitwy wydaje Ci się frustrujące to pomyśl o ty tak: Gra ma problem by znaleźć Ci/Wam odpowiednią bitwę, więc poczekaj chwilkę dłużej niż moje zalecenia a gra znajdzie Ci/Wam bitwę, oczywiście będą tam grasować stada czołgów o dwa tiery wyżej, ale w końcu chciałeś koniecznie zagrać. Teraz poczekasz kilka minut na planszy chowając się przed innymi i modląc by Cię nie odnalazł jakiś dwa tiery wyższy potwór, który skasuje Cię po wystrzale i dobije z tarana by nie marnować drogiej amunicji na Ciebie.

Więc albo sam wpłyniesz na mm albo pozwolisz by gra znalazła Ci szybkie rozwiązanie doboru przeciwników.

źródło: TUTAJ.

1 1 vote
Oceń wpis:
9 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Fighting Cookie

sprawdziłem tą metodę.. w dzień ją obaliłem… niestety – albo stety metoda.. nie działa .. nie daje gwarancji ani nie zmienia niczego w losowaniu tierowym…

Kentaczmi

Ja tam wole robic tak pierw gram czolgiem ktorym chce miec dobry MM az do skutku (dopoki nie rzuci mnie jako topowego tanka) i gdy juz to sie stanie to moze jeszcze jedna a jak nie to biore typa-62 zeby mi ten mm zbil (rzuca mnie czesto na VIII i laduje na dole i mm uwaza to jako slaby mm trololo) i potem znow ten czolg i w 60% sie sprawdza 😀

Anonimowo

sprawdziłem to teraz…troche czasu wciskałem ten klawisz „Do bitwy” a gdy w koncu wszedłem po 1 sekundzie jak zalecał to dostałem najgorsze losowanie jakie dzisiaj miałem:)

JaroSima

JudasHonor na forum polskiego wortalu stworzył ciekawy wpis…

Co to jest „wortalu” ? Bo nie kumam wtf 😛

Drachenfels

Wrotal to z angielskiego vortal a to sie wzielo z vertical portal, portal nastawiony na jedno zagadnienie w odroznieniu od powiedzmy gazeta.pl ktory pisze o wszystkim.

Anonimowo

Portalu o wocie d;

JaroSima

Dzieki 🙂 Jednak gogle bylo szybsze 🙂
„Wortal, portal wertykalny (ang. vertical portal) – portal wyspecjalizowany, publikujący informacje z jednej dziedziny, tematycznie do siebie zbliżone, np. dotyczące muzyki, filmu, programów komputerowych, motoryzacji.”Wiki 🙂
Ale dziekuje i pozdrawiam 😛

Upiornny

Z moich spostrzeżeń ale chyba nie działających na obecnej łacie wynikała inna prawidłowość.
Sporo zależało od lufki jaką miała się założoną. Pojazd posiadający gąski,najlepszy silnik i radio,wierzę ale z działem stockowym lub 2 w kolejności miał topowe losowania lub team noobów głównie w drużynie przeciwnej.
Po założeniu topowego zauważalny gorszy MM i więcej przegranych.
Drugie wniosek
Obecne moje dość częste kiepskie losowania upatruję że gra sprawdza rating i liczbę rozegranych bitew i stara się równoważyć. Krótko mówiąc kiedyś częściej walczyłem z „nieogaramia/pomidorami”