GSOR 1008: penetracja pociskiem APCR w zależności od dystansu

Nowy niszczyciel premium ma pewną interesującą cechę, której nigdy wcześniej nie zauważono.

Mowa o penetracji pancerza przy pomocy amunicji specjalnej APCR (APDS Kl/14). Prawie wszystkie pociski w grze, z wyjątkiem HEAT i OB, mają zmniejszoną penetrację pancerza w zależności od odległości przebytej przez pocisk. W grze dystans ten liczony jest od 50 do 500 metrów. Maksymalna penetracja pancerza, nawet dla pocisków podkalibrowych, nie spada o więcej niż 60 mm pośród wszystkich czołgów w grze. W przypadku GSOR 1008 penetracja pocisku APCR może spaść o 101 mm w zależności od odległości.

  • Średnia penetracja pancerza pociskiem PP (podstawowy): 226-211 mm.
  • Średnia penetracja pancerza pociskiem APCR (specjalny): 321-220 mm (zależy od odległości: 50-500 m).

Oddając strzał z odległości do 250 metrów od przeciwnika, penetracja pancerza może spaść do ~270 mm. Należy jeszcze wziąć pod uwagę RNG, które wpływa na szansę penetracji +/- 25%. Ostatecznie znacząco to wszystko wpływa na możliwość przebicia przeciwnika i warto to wziąć pod uwagę strzelając do odleglejszych celów.

Amunicja

AXfGveQfHMg

ź: WoT Express

0 0 votes
Oceń wpis:
11 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
vroo

No też zauważyłem to grając Gsorem, przy odległościach na granicy 400-500m nie opłaca się wciskać dwójki, bo penetracja podobna jak standardowo. Tyle że szybsze pociski.

BananaMedi

APDS – pełnokalibrowy z rdzeniem
Kuriozum xD

widmoxxx

Jeśli mnie pamięć nie myli
APDS to pociski podkalibrowe ze stabilizacją i odrzucanym sabotem. jednym słowem pocisk wyglada jak lotka do darta. I jest to amunicja rozdzielnego ładowania. Pierw pocisk następnie ładunek miotający. Mowa oczywiście o amunicji o dużym kalibrze. Amunicja te występuje ze smugaczem lub bez. Obecne oznaczenie APFSDS-(T), Armour-piercing, fin stabilised, discarding sabot, (with tracer)

Pocisk pełno kalibrowy z rdzeniem to nic innego jak APCR, Armour Piercing, Composite Rigid
Wynaleziony i stosowany dużo wcześnie niż APFSDS-(T)

ferreus_eques

APDS a APFSDS to nie to samo. APDS przede wszystkim nie ma lotek. APDS były stosowane już w czasie II WŚ, a APFSDS weszły do użycia razem z MBT wyposażonymi w działa gładkolufowe w latach 70. XX wieku. Co do oddzielnego ładowania, to występuje ono tam, gdzie problemem była całkowita długość naboju – czyli w karuzelowych systemach automatycznego ładowania czołgów radzieckich i rosyjskich.

Y_YSiemka

Zawsze wszystkim powtarzam, jak coś nie pasuje to przecież nikt nikogo nie trzyma na siłę. Zmusza Cię ktoś do grania? Mnie nie. Zmusza Cię ktoś do czytania komentarzy? Noo, tu też nie. Ciebie to nie interesuje, ale kogoś może tak. Ciężko to zrozumieć? Nie musisz grać, ale też nie musisz tego czytać.
Ps. Czytając nawet wstęp wiadomo o czym jest xD i kurde faktycznie rozmiar tekstu przeraża

Niezgadniesz43PT

To samo jest w przypadku Progetto 65, mam na myśli inna nazwę pocisków.
Pociski pod 3 trójką są nazwane OB czy HE (nie pamiętam) a gdy wchodzimy w szczegóły pocisków to pocisk jest nazwany HESH-em tak jak w „lodówce” dlatego też mają penetrację dośc wysoką jak na zwykłego HE-ka i te działo- 105mm penetracji i kaliber 105mm. Taka ciekawostka 🙂

PS. Podstawowe też są niby APCR a tak naprawdę są opisane jako APDS.

Sinecode

Przeciętnego gracza tak naprawdę frugo obchodzi czy HE/OB którym strzela z Godzilli/Lodówki to tak naprawdę pocisk typu HESH czy nie. Ważne żeby zabolało przeciwnika i żeby robiło wyniki. Dlatego WG nie rozdziela jeszcze bardziej typów amunicji bo to nie ma sensu. Poza tym wyobraź sobie że przychodzi typ na forum i płacze „Dlaczego Centurion 7/1 ma pociski HESH a ja na moim T-54 nie? Ja też takie chce!”. Mnie taka akcja wcale by nie zdziwiła…

SPGSoulja

ob i he to to samo jakby co, tylko w innym języku

Sinecode

Dlatego napisałem HE łamane przez OB bo jedni mówiął „HaEki” a drudzy „OBeki” więc żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony. 😉

Ten_warrior_

jak zawsze ból dupy o nic

Sinecode

Posty typowo o grze- źle.
Rozkminy w komentarzach o amunicji czołgowej- też źle.

Temu to nie dogodzi… 🙁