czołgiem przeciwko koronawirusowi

Wargaming przekazuje 10 milionów dolarów na walkę z koronawirusem w Chinach, podobnie jak zrobił to wcześniej chociażby Bill Gates, przekazując podobną kwotę.

1
Dziś rano Zhou Hongyi (周鸿祎 / Zhou Hongyi, chiński przedsiębiorca, miliarder, współzałożyciel, prezes i dyrektor generalnym firmy zajmującej się bezpieczeństwem Internetu Qihoo 360) opublikował wiadomość na swoim blogu Weibo (Sina Weibo – chińska usługa mikroblogowania), że prezes Wargaming przekazał dziś 10 milionów dolarów na walkę z epidemią koronawirusa w Chinach.

Zhou powiedział, że dyrektor generalny Wargaming skontaktował się z nim o drugiej nocy nowego roku i wyraził głębokie zaniepokojenie epidemią w Chinach.

2
Zarząd WG uważnie śledzi wybuch epidemii w Chinach i postanowił pomóc. Victor Kisly, CEO Wargaming, powiedział:

Sytuacja z epidemią jest trudna i pilnie potrzebna jest pomoc z zewnątrz. W tej chwili każda godzina i każdy dzień jest bardzo ważny, a świat musi podjąć natychmiastowe działania w celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego grupa 360 (360 集团) została wybrana jako jedyny partner ze względu na skuteczną współpracę w przeszłości.

Pieniądze przeznaczone są na zwalczanie nowego zapalenia płuc koronawirusa w Chinach. Darowizna zostanie w pełni zrealizowana przez jego chińskiego partnera strategicznego 360 Group (360 集团). W przypadku braku krajowych środków medycznych pierwszeństwo otrzyma 10 mln USD na zakup medycznych materiałów ochronnych za granicą.

W tym samym czasie Wargaming natychmiast rozpoczął globalną operację zaopatrzenia, aby znaleźć producentów sprzętu medycznego, w tym między innymi maski medyczne, rękawiczki medyczne, środki dezynfekujące, odzież ochronną, okulary ochronne itp. Zakup środków za granicą zostanie przeprowadzony bezpośrednio przez grupę roboczą. Po przybyciu materiałów do portu granicznego wszystkie procedury zgłoszenia celnego, a następnie weryfikacji, kontroli jakości, transportu i dystrybucji zostaną przeprowadzone przez 360 Group, która jest w pełni zmobilizowana by całą akcję przeprowadzić szybkość i sprawnie.

**360 Security Technology Co., Ltd. (zwane dalej „firmą 360”, „360 公司”) jest największym chińskim dostawcą produktów i usług zapewniających bezpieczeństwo w Internecie i na urządzeniach mobilnych. Firma została założona w 2005 roku i jest pionierem w dziedzinie bezpieczeństwa w Internecie. Produkowała produkty dla bezpieczeństwa narodowego. Produkty bezpieczeństwa PC mają ponad 500 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. 360 zapewnia kompleksowe usługi zabezpieczeń, w tym doradztwo w zakresie bezpieczeństwa, operacje i konserwację oraz szkolenia dla milionów agencji rządowych i przedsiębiorstw.

3

Spoiler

Spoiler

ź: WoT Express

14 Odpowiedzi do “czołgiem przeciwko koronawirusowi

  1. Ten wirus to samoróbka, wyciek z własnej placówki. Starają się jak mogą by tuszować ten fakt, pacjentem zero był jeden z techników, który po pracy udał się na targ.

   https://nczas.com/2020/01/26/koronawirus-powstal-w-laboratorium-wojskowym-w-wuhan-na-jaw-wychodza-szokujace-informacje/

   Fajna jest też informacja, chociaż nie wiem czy prawdziwa, że logo tej placówki przypomina logo Umbrella Corp. tylko ze zmienionymi kolorami.

   rslw-umbrella-corporation-logo

   Ciekawy jest też film „pielęgniarki” jednego ze szpitali, chociaż duże szanse że jest to fake, która twierdzi że rząd ukrywa skalę, bo ponoć jest już 90k zarażonych.
   Jedno jest pewne i to mnie martwi, Chiny nigdy nie proszą o pomoc, załatwiają swoje sprawy we własnym zakresie. Skoro proszą w tej chwili o pomoc, znaczy że jest źle.

   1. moim zdaniem jest to bardzo prawdopodobne i pewnie masz rację, ale tak naprawdę nie jest ważne kto jest winny, ważne aby to opanować i możliwie szybko wynaleźć szczepionkę. Nie do końca koniecznie musiał też być to przypadek od pewnego czasu mówi się o przeludnieniu i są na pewno rządowe tajne rozmowy na ten temat, takie moje LUŹNE przemyślenia, zaznaczam równie dobrze mógł być to akurat przypadek, sytuacja z przeludnieniem nie jest jeszcze na tyle poważna aby działać tak radykalnie. Co do przekazania pieniędzy przez wg działanie czysto PR-owe pod kampanie polityczną „zbawcy ludzkości”

  1. Oczywiście że nie. Sporo wirusów jest pochodzenia odzwierzęcego, po kilku mutacjach adaptuje się do organizmu człowieka, jednak najbardziej „zjadliwe” formy hodowane są w labolatoriach, taka prawda. Nawet przy najlepszych zabezpieczeniach istnieje minimalna, ale jednak szansa, że coś się wydostanie. Zwłaszcza w takich Chinach, które są znane z niedoróbek i wpadek, oraz bylejakości.
   Ogólnie ta sytuacja to koszmar. Wyobraź sobie osobę, która wróciła z Chin i czuje się źle. Na lekarza nie ma co czekać, tylko idzie na SOR i siedzi tam parę godzin, kaszląc i kichając. Zaraża tam kilkadziesiąt osób, które wracają do domu i zarażają swoje rodziny. Osoby te idą następnego dnia do pracy i kaszlą w najlepsze.
   Po kilku dniach masz zarażone pół miasta. Koszmar.

 1. Przypominam, że na pewno wszyscy umrzemy, tylko nie wiadomo kiedy. Może lepiej teraz, z myszką w dłoni i pięciozłotówką w drugiej, niż na starość, kiedy człowiek nie odróżnia monitora od lustra ?

  PS. A propos WOTa – ciekawe, czy taka małpa mogłaby się zarazić koronawirusem ?

 2. czemu jeszcze nie widzę postów naszej zjebane społeczności w stylu:

  „JAK TO 10MIL JAK MM LEŻY, NIE MA BALANSU, E 100 DALEJ KUPA I WOGÓLE JEBAĆ WG, NACHAPAŁY SIĘ SKURWYSYN* Z PACZEK I TERAZ SZASTAJĄ KASĄ NA LEWO I PRAWO ZAMIAST USPRAWNIĆ GRĘ, ZŁAMANEGO GROSZA ODEMNIE NIE ZOBACZO”

  1. JAK TO 10MIL JAK MM LEŻY, NIE MA BALANSU, E 100 DALEJ KUPA I WOGÓLE JEBAĆ WG, NACHAPAŁY SIĘ SKURWYSYN* Z PACZEK I TERAZ SZASTAJĄ KASĄ NA LEWO I PRAWO ZAMIAST USPRAWNIĆ GRĘ, ZŁAMANEGO GROSZA ODEMNIE NIE ZOBACZO

   A tak na serio nawet jeśli to mikro część moich pieniędzy wydanych na tą grę to miło mi że mogłem się nawet w takim stopniu przyczynić do pomocy ludziom 😊

Dodaj komentarz