Concept 1B: przegląd

Amerykański brawler, który odnajdzie się w każdym terenie.

Lubicie czołgi ciężkie, które sprawdzą się na zboczach i przejmą kluczowe pozycje w bitwie?

Być może jego projekt nigdy nie opuścił desek kreślarskich, ale ten wszechstronny brawler posiadający solidną wieżę, przedni pancerz o grubości 250 mm i dobre kąty opuszczania działa (–10/+20) na górzystym terenie czuje się jak w domu. Jego doskonała manewrowość pozwala mu umknąć oskrzydlającym przeciwnikom i odpowiedzieć ogniem zadającym średnio 400 PW uszkodzeń zarówno pociskami standardowymi (AP) jak i specjalnymi (HEAT).

Dowiedzcie się, jak dowodzić dynamicznym amerykańskim ciężarkiem IX poziomu. Do zobaczenia na polu bitwy!

Jak grać Concept 1B

Cchp

+3 charakterystyki

Cso

Cz

Cm

Przy grze tym czołgiem najlepiej skupić się na wykorzystaniu ukształtowania terenu, szczególnie jego nierówności. Gdy już to opanujecie, wystarczy, abyście przewidzieli rozwój sytuacji i obrali taktyczną pozycję, by pobić przeciwników.

Dobra mobilność czołgu Concept 1B, w połączeniu z jego niezłymi uszkodzeniami na minutę, pozwala na sporą elastyczność w stylu gry. Możecie wybierać pomiędzy rozgrywką w stylu „ciężko-średnim”, ponieważ przedni pancerz wieży nadaje się też do starć z użyciem taktyki schowanego kadłuba.

Na początku bitwy poświęćcie chwilę na dokładne przeanalizowanie rozkładu obu drużyn, aby ocenić, jakie podejście będzie najskuteczniejsze.

Siła ognia

Czas na coś bardziej wystrzałowego! Concept 1B szczyci się wspaniałymi standardowymi pociskami, przy sile przebicia APCR wynoszącej 258 mm i niezłej szybkości pocisku równej 1478 m/s, co wystarczy, by sprawić przeciwnikom różnego rodzaju problemy na polu bitwy. Jednak mimo że uszkodzenia na minutę mają wartość plasującą się wysoko na liście, w porównaniu z ciężarkami tego samego poziomu, pociski HEAT już nie wypadają tak dobrze.

Zróbcie rozgrzewkę i wykorzystajcie jego niespotykaną elastyczność. Opuszczenie działa wynoszące 10°, a podniesienie równe 20° dadzą Wam znaczną przewagę nad przeciwnikami.

Wyposażcie go w pociski OB, aby zwiększyć siłę rażenia i zadawać średnio 515 pkt. uszkodzeń lekko opancerzonym celom.

Żywotność

Concept 1B najlepiej poczuje się, pracując z terenem. Wykorzystajcie wzniesienia i grzbiety wzgórz, aby trudno było trafić Waszą wieżyczkę, a świetnie chroniony przód wieży oraz korzystnie nachylona górna część kadłuba i luk kierowcy odbiją większość pocisków od nawet najgroźniejszych łowców.

Opuszczenie działa także Wam pomoże, a 120mm bocznego pancerza pozwoli na efektywne drapanie boków przeciwnika. Jednak nie wystawiajcie zbytnio obszaru z podniesionym silnikiem w tylnej części zbiornika i zawsze miejcie mocny przód wieży skierowany ku przeciwnikowi, chowając jednocześnie słabsze boki.

Podatny dach kadłuba czyni z tego pojazdu kuszący cel dla dział samobieżnych, więc trzymajcie się blisko budynków i innych przeszkód, takich jak duże skały.

Mobilność

Asem w rękawie czołgu Concept 1B są fantastyczny stosunek mocy do masy oraz prędkość cofania . Ten ciężarek bez problemu przemieszcza się po polu bitwy i wymyka z najtrudniejszych sytuacji.

Będziecie mogli zmienić pozycję na zaawansowanym etapie gry i z łatwością manewrować w górzystym terenie dzięki Waszemu krzepkiemu silnikowi o mocy 900 KM i prędkości cofania 18 km/h.

Macie raczej słabe szanse na wykrycie, dogonienie, czy ukrycie się przed każdym przeciwnikiem, więc w grze skupcie się na swoich mocnych stronach i użyjcie swojej imponującej mocy, by wykaraskać się z trudnego położenia.

Wyposażenie

Sprawdźcie poniższą konfigurację, by Wasz czołg osiągnął maksymalny potencjał. Polecamy zamontowanie mechanizmu dosyłającego do dział i stabilizatora pionowego, a następnie zapełnienie trzeciego miejsca zależnie od Waszego stylu gry.

ZALECANA KONFIGURACJA

Dodajcie ulepszoną wentylację, aby podnieść maksymalną skuteczność działa. Zwiększona szybkostrzelność, lepsze wartości rozrzutu i ogólne wzmocnienie wielu parametrów maksymalnie podniesie Wasze średnie wartości uszkodzeń, by zdejmować przeciwników z mapy jeszcze szybciej.

Dodanie Turbosprężarki podniesie Wasz, już i tak znakomity, stosunek mocy do masy bliski temu u średniaków, i przybliży Was do maksymalnej prędkości 50 km/h. To pozwoli Wam na zajmowanie pozycji, w których wykorzystacie Wasz typowy dla czołgu ciężkiego pancerz i siłę ognia przeciwko średniakom.

Ulepszone wzmocnienie jest nieco bardziej defensywną opcją. Przyspieszy ono naprawę gąsienic, co bardzo się przyda w wielu sytuacjach bojowych. Powiększcie swoje PW, aby podnieść swoje szanse podczas wymiany strzałów lub zminimalizować uszkodzenia modułów.

Umiejętności załogi

DOWÓDCA
CELOWNICZY
KIEROWCA
ŁADOWNICZY

Naprawa będzie bezwzględnie najistotniejszą umiejętnością niezbędną do pozostanie w grze na dłużej, a Szósty zmysł jest obowiązkowy dla każdego czołgu ciężkiego. Dodatkowe umiejętności, a w szczególności Braterstwo broni, podnoszą charakterystyki działa i ogólne osiągi w bitwie.

Z podstawowym zasięgiem widzenia wynoszącym 400 m, nie możecie polegać na optyce, aby zwiększyć tę wartość, ale koniecznie użyjcie umiejętności Rozeznanie w sytuacji. Zalecamy umiejętności takie jak: Strzał z biodra dla celowniczego, Gładka jazda dla kierowcy i Bezpieczne magazynowanie dla ładowniczego.


Gdzie znaleźć

Drugi sezon Bitew rankingowych 2020-2021 przynosi góry nagród za skuteczną walkę, w tym interesujące style 2D, obligacje, złoto, kredyty i wiele więcej. Waszą ostateczną nagrodą jest Concept 1B. Otrzymają ją jedynie gracze, którzy kwalifikują się do Zaawansowanej lub Maksymalnej Nagrody rocznej pod koniec wszystkich trzech sezonów.

Dowódcy! Organizujcie sprzęt, by walczyć z przeciwnikami godnymi X poziomu!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ 

ź: WoT