CoH2, RU płacze

Oj jacy oni biedni… W zagranicznej produkcji, jaką jest Company of Heroes 2, już nie mają wpływu na subiektywne przedstawienie swojej historii.

Serwis gameplay.pl opublikował ciekawy artykuł:

W ostatnim miesiącu strona Metacritic została zalana przez rzesze Rosjan, którzy poczuli się obrażeni przez twórców Company of Heroes. W ich mniemaniu Związek Radziecki nie był wcale taki zły, a „niewłaściwe” przedstawienie rosyjskiego komunizmu to objaw nazistowskiej propagandy. Absurd? Jeszcze jaki!

Stalinem w twarz
Komentarze wystawione przez oceniających nie pozostawiają żadnych wątpliwości – Rosyjscy gracze potraktowali sprawę bardzo osobiście. Część z nich powołuje się na dramatyczne losy swoich dziadków, inni krytykują rzekomą ahistoryczność gry i plują na jej „nazistowskie przesłanie”.

więcej TUTAJ.

15 Odpowiedzi do “CoH2, RU płacze

 1. ZSRR był krajem miłującym pokój. Najpierw 17 września 1939r. wkroczyli do Polski – oczywiście w obronie pokoju. Potem zajęli kraje bałtyckie – oczywiście by uratować tam pokój. Potem ruszyli w obronie pokoju na Finlandię. Potem bronili pokoju na Węgrzech w 1956., w Czechosłowacji 1968r. i w Afganistanie w 1979r. I jak im się świat odwdzięcza? Nazistowską propagandą (skąd ci naziści skoro niezwyciężona Armia Czerwona miała ich tak ładnie pojechać w 1945r. – nie wiadomo, pewnie źli kapitaliści wyhodowali ich w RFN). A najlepsze że te tłuki w to szczerze wierzą, bo system szkolnictwa do dziś im ładuje te bzdury do głów.

 2. Prawda leży gdzieś po środku, a raczej każdy ma inną prawdę… Także my Polacy nie pamiętamy bo się nas tego w szkołach nie uczy że tacy dobrzy to my też nie byliśmy. Oczywiście teraz to się uważamy za super pokrzywdzonych, jedynych sprawiedliwych…
  Ilu z nas wie po naukach w szkole że w 1933 po dojściu Hitlera do władzy, Piłsudski zwrócił się do francuzów z propozycją wojny prewencyjnej przeciw Niemcom (wcześniej plecy zabezpieczył sobie paktem z Sowietami w 1932), kiedy to nie wyszło 26 stycznia 1934 podpisał pakt z Niemcami (Niemcy uznali go za zerwany w momencie jak Polska w 1939 podpisała pakty z Anglią i Francją)
  Do końca stycznia 1939 ze strony Niemiec padały propozycje wspólnej wyprawy na Sowietów.
  Kiedy zachód “sprzedał” Hitlerowi Czechosłowację, kto temuż Hitlerowi dał gwarancję że nie przepuści przez własne terytorium wojsk Sowieckich które miały by przyjść Czechom i Słowakom z pomocą – Polska oczywiście przy okazji zyskując ochłapy w postaci Zaolzia (że o mieszaniu na Litwie nie wspomnę).
  Pisać można by jeszcze długo, zainteresowanych tym czego nie uczy się nas na historii polecam książkę Piotra Zychowicza “Pakt Ribbentrop – Beck, czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki” (Dom Wydawniczy Rebis, 2012), kosztuje jakieś 40 zł i jest lepszą inwestycją niż premka w WoT :)
  I jako naród przestańmy się zachowywać jak przysłowiowa baba z sąsiedztwa co to wie który sąsiad ile pije i o której sra, ale nie widzi że w jej domu syn ćpa a córka się puszcza…

  1. Ja z kolei polecam zainteresować się historią Dymitra samozwańca. Jest o tym kilka ksiażek w tym fabularnych – Komuda napisał Samozwańca. Jest historia jednej z największych wypraw zaczepnych ze strony jakże świętoszkowatej Polski i to nie na kogo innego jak na Rosję. Naprawdę warto o tym wiedzieć bo w szkole się o tym nie nauczycie.
   p.s. myślę, ze nawet matce nic do tego ile jej córka śpi i z kim ;)

 3. Polecam ten film: http://www.youtube.com/watch?v=T2_nb7mFv44
  jak chodziłem do szkoły (już III RP) to na historii o tym nie było – teraz mam nadzieje już uczą o takich faktach. Normalnie gęba opada… nie pozostawia złudzeń co do komuny i co do tego jak ważne dla komunistów jest ludzkie życie.

  77 atomówek mających spaść na Polskę w ciągu pierwszych 3 dni wojny – wliczone w koszta, jak zużycie amunicji.

  A ruscy to debile, nie rozumieją tego bo są cywilizacyjnie jakieś 20-50 lat za nami. I wciąż rozumują tak: “może i trochę zabijali, ale to w końcu nasi i jeszcze pół europy podbili.”

  Niemcy chociaż biją się w pierś.

  Warto też dodać, że komunizm jest legalny w Rosji a partia komunistyczna jest drugą siłą polityczną po Jednej Rosji Putina (mają jakieś kilkanaście % poparcia).

Dodaj komentarz