Chudy testuje: Lansen C

„Lepiej późno niż wcale” jak to powiedziało WG po tym jak naprawiło balans, MM i listę znajomych… wait, wstawaj Chudy – zes…. a tak na serio – z jednej strony spóźniony wpis dot. Lansena „bo życie”, z drugiej – chciałem poczekać na zdanie kilku szeregowych graczy, a różnym poziomie umiejętności, doświadczenia, którzy dostali możliwość przetestowania maszyny. Co się okazało? O tym poniżej!

Pierwsza sprawa – wszyscy zauważyliśmy, że szkoda jednak że pojazd ten nie posiada wyjątkowego dla nacji szwedzkiej zawieszenia. Czemu 8 tier premium powinien je mieć? Bo Strv S1 ma tą samą cechę co STRV-103B. Bo Progetto 46 ma magazynek o tej samej zasadzie działania co Progetto 65. Dlatego.

Załoga: proponuję nietypowo – gdyż oprócz standardowego „medowego” zestawu moim zdaniem warto buffnąć dość wysokie podstawowe wartości kamuflażu. Dobra mobilność + dobre kamo + 10 stopni opuszczania działa? Przy wykorzystaniu tego ostatniego, naprawdę niewielka część wieży jest widoczna zza pagórka. Nie zrozumcie mnie źle, nie zachęcam do kampienia przy TD’kach – po prostu te cechy skumulowane, w ostatniej fazie bitwy mogą zrobić robotę i odwrócić losy bitwy.

Amunicja:
208mm/242mm są idealnym kompromisem, pokazującym że nie trzeba mieć penetracji ala brytyjskie medy, z drugiej strony przy tej celności (0.38) i czasie celowania (2.5s) staty pokroju ruskich medów mogłyby sprawić że byłby niegrywalny… Ale czy na pewno? Z działa bardzo dużo wchodzi 'bioderek’. Obrót wieżą, strzał, przebicie i bierzesz udział w programie 300+. Sama alfa wielkiego wrażenia nie robi po wprowadzeniu do gry Chimery, choć DPM w okolicach 2.500 uszkodzeń na minutę – powinien być dobrze wykorzystywany.

Wyposażenie:
Wiecznie powtarzałem, że lubię na medach premium wozić optykę, bo „oczy to darmowe kredyty za spota”. No ale nie tu. Tutaj propsuję wysoki DPM i chcąc go wykorzystać idę w możliwie największe zbuffowanie atutów bojowych. Dlatego złamałem swoją zasadę – dosyłacz, skupiaczka i stabilizator.

Werdykt:
Polubiłem. Polubili też gracze, którzy dostali czołg do zabawy na 3dni (tutaj pozdro dla Squala, który potrzebował 4 bitew [edit: jedna wbił pierwszą eMkę w pierwszej w czwartej drugą lol], żeby wykręcić na nim eMkę). Bardzo fajna mobilność czołgu, dość przyjemne działo, ma paskudny zestaw stylizacyjny, który na szczęście można ściągnąć i najważniejsze – przez to że jest miękkim czołgiem – raczej nikt nie zarzuci mu bycie OP. Czekamy na linię medów, oby grało się nią na tą samą modłę, to będzie dobrze.

 

Chcecie poznać zdanie innych CC testujących pojazd? Koniecznie zerknijcie na materiał VDR’a:

0 0 votes
Oceń wpis:
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
kill_bill_Q

Pojazd bardzo ciekawy takie połączenie CDC ( mobilność ) z Revalorise ( działo). uważam jednak, że jako premka pod linie medów powinien mieć taką sama załogę jak czołgi z drzewka 8-10. Lansen ma 4 załogantów , drzewkowe medy maja mieć 3 ;(.

Squal_Leonhart

oj chyba nie grałeś tym samym pojazdem co ja 😉 czołg świetny na randomy, przyjemna zabawka 😉