Char Futur 4: muszkieter ekspedycji

Pod koniec lat 80. GIAT Industries opracowało jeden z najlepszych nowoczesnych czołgów – AMX-56 Leclerc – i nazwał go na cześć marszałka Philippe’a Marie Leclerca. Jednym z kilku prototypów pojazdów, które stworzyli podczas pracy nad AMX-56, był Projet 4 lub Char Futur.

Podobnie jak jego wybitny następca, Char Futur ma wiele wspólnego z dawnymi francuskimi królewskimi muszkieterami i prawdopodobnie mógłby służyć w osobistej straży króla. Nie wszyscy mogli się nimi stać; aby zostać wcielonym do pułku muszkieterów, szlachta musiała udowodnić swoje pochodzenie.

Char Futur 4 jest jednym z trzech czołgów-nagród IX poziomu, które możecie zdobyć za darmo, jeśli zbierzecie 12 żetonów Ekspedycji w trybach Linii frontu i Stalowego łowcy.

Grajcie w obu wydarzeniach, a będziecie mieli szansę zdobyć 2 z 3 czołgów. Nie jesteście pewni, który czołg-nagroda najlepiej będzie pasował do Waszego stylu gry? Przeczytajcie poniższy przewodnik!

Typowy Francuz

Dzięki swojej kompaktowej wieży oscylacyjnej, ten przybysz przypomina Bat.Chat. 25 t i Lorraine 40 t.

Załoga pojazdu składa się z trzech czołgistów, w której skład wchodzą: dowódca, który obsługuje radio i ładuje pociski, celowniczy, który posiada dodatkową kwalifikację jako ładowniczy oraz kierowca.

Pojazd ma całkiem dobry zasięg widzenia dla poziomu IX: 380 metry i zasięg sygnału 750 metrów. To niezłe wartości dla czołgu średniego.

Jedną z zalet pojazdu jest jego niski profil. Wartość maskowania stacjonarnego pojazdu 16.13, a w ruchu 12.08.

1

Więcej statystyk

2

3

4

Pancerz i mobilność

Char Futur 4 nie ma dużo pancerza, więc jest dość zwinny. Możesz przyspieszyć maksymalnie do 60 km/h. Jego moc 23 KM/t oraz silnik o mocy 620 koni mechanicznych nie pozwolą wygrać w drag race, ale nie można się sprzeczać co do jego manewrowości.

W końcu francuscy muszkieterowie nie nosili stalowych napierśników. Ich odzienie stanowiły raczej kamizelka i krótki lazurowy płaszcz. Char Futur też nie nosi na sobie imponującej zbroi, co jednak nie czyni go zupełnie bezbronnym. Dolna część jego przodu pokryta jest 55 mm stali, a mimo że górę kadłuba chroni jedynie 45 mm płyta, kąt jej nachylenia sprawi, że pociski większości kalibrów będą rykoszetować. Boki posiadają pancerz o grubości 40 mm, a tył – 30 mm, zatem unikajcie przeciwników wyposażonych w działa OB. Zróbcie raczej użytek z 7,5 stopniowego opuszczenia działa i zmanipulujcie przeciwników tak, by celowali w Wasz górny kadłub.

Muszkieterowie nosili kapelusze ozdobione strusimi piórami, ale w środku kryjące metalowy wsad, zintegrowany z okryciem głowy, który miał stanowić ochronę przed ciosami szabli . Na wieży Char Futur nie znajdziecie piór, ale jej przedni metalowy pancerz o grubości 140 mm to następna szansa na rykoszet.

Boki wieży to nadal 90 mm, dopiero na tyle pancerz robi się cieńszy i ma 30 mm. Jednak dosyć pokaźna ilość stali na przodzie wpływa na prędkość obrotu wieży, która wynosi 30 st./s, podobnie jak u niemieckiego E 50.

Pomimo swojego mało imponującego opancerzenia, ten pojazd może poradzić sobie z nieprzyjacielskim ostrzałem dzięki potężnej puli 1750 PW.

Siła ognia

Głównym uzbrojeniem pojazdu jest działo 105 mm, z automatycznym mechanizmem ładującym, który może zdenerwować każdego wroga na polu bitwy. Oto gdzie metafora muszkietera staje się jeszcze bardziej widoczna: w tamtych czasach muszkiet był prawdziwym koszmarem dla opancerzonych jeźdźców – jego ciężkie pociski mogły z łatwością przebić się przez zbroję.

Działo naszego francuskiego bohatera penetruje 264 mm stali standardowym pociskiem i 330 mm pociskiem HEAT. Jego 4-pociskowy mechanizm ładujący z 390 obrażeniami na strzał zapewnia taką siłę ognia, że ​​nawet niemiecki Maus pomyślałby dwa razy przed konfrontacją.

Aby wysłać wroga do garażu, nie musisz zbliżać się do celu jak podczas gry Bat. Chat. 25t. Działo 105 mm ma wartość rozrzutu 0.34, co pozwala mu grać jako snajper i strzelać z daleka w słabe punkty wroga.

Kula muszkietowa może przebić pancerz z odległości 200 m i zdjąć pojedynczy cel z odległości 50 m, czyniąc piechotę potężnym przeciwnikiem kawalerii pancernej. W tamtym czasie była to imponująca odległość! Jednak muszkiet miał swoje wady, takie jak długie przeładowanie trwające 1,5–2 minut.

Char Futur 4 także nie charakteryzuje się szybkim przeładowaniem. Czas między strzałami wynosi 4 sekundy, a pełny czas przeładowania wynosi 40 sekund. Liczby te podsuwają styl gry „strzelaj – wycofaj się – strzelaj”. Czas celowania działa wynosi 2,2 sekundy, co nie jest złym wynikiem.

Kim jesteś, rycerzu Char Futur 4?

Dzięki swojej charakterystyce Char Futur 4 jest potężnym pojazdem, który może grać na drugiej i trzeciej linii. W razie potrzeby może szybko reagować na zagrożenia, zmieniając flanki, tak jak robili to muszkieterowie działający jako dragoni – rodzaj piechoty, która jechała konno, by jak najszybciej dotrzeć do bitwy.

Działo Char Futur 4 pozwala mu na bezpośrednie uderzenie niemal każdego wroga, co oznacza, że ​​może wyeliminować niebezpieczne pojazdy prowadzące atak i nie ponieść strat przy ostrzale w rewanżu. Salwy muszkieterów mogą decydować o bitwie, eliminując opancerzonych żołnierzy z odległości 200 metrów, ale Char Futur 4 może być skuteczny nawet na większych odległościach!

Tylko 12 żetonów Ekspedycji, a staniesz się prawdziwym problemem dla swoich wrogów!

ź: Portal WoT Asia

6 Odpowiedzi do “Char Futur 4: muszkieter ekspedycji

  1. Wiem że był Leclerc w XX. oraz że walczył w II WŚ. Nie kojarzę takiego w XVIII w. A jak już to był to duchowny

        1. Zrobiłem edit, bo jednak Azjaci znowu przekombinowali (ostatnio nazwali pociski V2 „fau-2”), sprawdziłem pochodzenie nazwy czołgu i jednak chodzi o Philippe’a Marie Leclerca.

  2. W pierwszym zdaniu już jest błąd. 😀
    Leclerc nigdy nie otrzymał dezygnacji AMX-56. Jakoś się ta nazwa utarła już, i ludzie nagminnie popełniają ten błąd.

Wyłączono możliwość dodawania komentarzy.