Bitwy Rankingowe: najłatwiejsze pojazdy

Nowy sezon bitew rankingowych jest coraz bliżej, więc to dobry moment, by przyjrzeć się pojazdom, którymi w naszej opinii gra się łatwiej. Nie każdy jest urodzonym mistrzem, a jeszcze mniej ludzi lubi ciągłą presję w każdej bitwie, by zdobywać szewrony. Ten artykuł przeznaczony jest dla zwykłych graczy, którzy po prostu chcą się dobrze bawić grając w bitwach losowych, jednocześnie zdobywając jakieś nagrody.

Spójrzcie na poniższą listę. Oczywiście pięć pojazdów daje dość ograniczony wybór, więc dołożyliśmy też pojazdy o rozgrywce porównywalnej do tych z listy podstawowej.

Maus

Klasyczny czołg superciężki. Ponieważ ma największą przeżywalność, możecie być pewni, że ten grubasek da radę w ciężkim boju. Ustawienie kadłuba pod odpowiednim kątem sprawi, że pojazd stanie się trudną do ominięcia przeszkodą, w szczególności jeśli dobrze opanowaliśmy tę technikę. Jedźcie na front i zawsze trzymajcie się w centrum akcji; gdy zdecydujecie się na jakieś skrzydło, już go nigdy nie zdołacie zmienić.

Jest też Type 5 Heavy.Ten japoński czołg ciężki oferuje wybór pomiędzy dwoma działami. Jedno jest bardziej konwencjonalne, pod względem siły ognia plasuje się gdzieś między Maus a E 100. Drugi wybór to haubica kal. 15 cm, zdolna pewnie zadawać uszkodzenia nawet ciężko opancerzonym czołgom. Trzeba jednak pamiętać o słabej celności.

Object 430U

Mocna hybryda czołgu średnio-ciężkiego z dużymi uszkodzeniami na strzał za cenę mobilności. Dzięki dobremu układowi pancerza może wytrzymać ciężki ogień przeciwnika: nawet czołgi ciężkie będą miały problem z przebiciem, jeśli ukryjecie swoje najbardziej podatne punkty. By zadawać nim uszkodzenia, trzeba grać agresywnie, bo celność działa jest dość niska.

Jest też inny pojazd, którym gra się podobnie jak Object 430U, czyli 113, chiński czołg ciężki.

IS-7

IS-7 jest jednym z najbardziej popularnych pojazdów w World of Tanks, bo łączy w sobie dobrą prędkość, dobry pancerz i niezłe uszkodzenia. Od przodu jego pancerz jest wzmocniony nosem szczupaka, więc kątowanie kadłubem nie jest potrzebne. A nawet zalecamy tego nie robić, bo można zmniejszyć efektywność tych zakrzywień.

Są też dwa inne czołgi, które być może przypadną Wam do gustu. Ich podstawowy układ jest podobny do IS-7, ale posiadają swoje własne cechy:

  • WZ-111 model 5A: Jeśli macie trochę więcej doświadczenia, ten chiński czołg ciężki ma znacznie większy potencjał niż IS-7. Jego najlepszą cechą są duże uszkodzenia na minutę, jednak kosztem wytrzymałości. Możecie nim mierzyć się zarówno z czołgami średnimi, jak i ciężkimi, więc dobrze się zastanówcie nad tą maszyną.
  • Object 277: Mieści się gdzieś pośrodku pomiędzy dwoma poprzednim maszynami, ma też lepszą mobilność i dobry pancerz, ale większy nacisk położono na niezawodność działa i prędkość. To świetna alternatywa dla obu tych czołgów.

M48A5 Patton

Mocną stroną tego czołgu jest jego wszechstronność. Łączy w sobie mobilność, pancerz i siłę ognia, co pozwala na pełną elastyczność i efektywną grę w dowolnym miejscu. Dzięki jego grubej i zaokrąglonej wieży taktyka ukrywania kadłuba to idealny wybór. Jego 105 mm działo z łatwością przebija pancerz przeciwnika nawet na dużych dystansach. Pamiętajcie tylko, by najpierw zająć się jego czołgami średnimi, a dopiero potem przejść do okrążania czołgów ciężkich.

Jeśli wolicie czołgi brytyjskie, przyjrzyjcie się Centurionowi Action X, gra się nim podobnie jak Pattonem.

Jagdpanzer E 100

Lubicie duże rzeczy? W Jagdpanzer E 100 wszystko jest duże. Strach przed tym pojazdem jest dobrym czynnikiem przy powstrzymywaniu natarcia. 17 cm czystego zniszczenia potrafi przyprawić o dreszcze. Pomimo jego ogromnych uszkodzeń na strzał, działo jest całkiem stabilne, ale chybienie celu może irytować, bo czas przeładowania jest długi. Przesuńcie się na linię frontu, zamieńcie kilku wrogów w złom i nie bójcie się wziąć na siebie strzałów. Pamiętajcie, by ustawić się pod odpowiednim kątem: to pozwoli odbić większość strzałów, które przeciwnik będzie w stanie oddać.

Proponujemy dwie alternatywy dla Jagdpanzer E 100:

  • T110E3: O ile rozgrywka jest podobna do pojazdu niemieckiego, pamiętajcie, że wymieniacie tutaj uszkodzenia na strzał za lepszy pancerz. Stanie się tym lepszy, jeśli ukryjecie dolną część kadłuba, a o właz na dachu nie musicie się martwić: jest bardziej wytrzymały, niż mogłoby się to wydawać.
  • Object 268 Version 4: Jeśli Jagdpanzer E 100 jest dla Was za wolny, ten radziecki niszczyciel czołgów może być tym, czego szukacie. Ma o wiele lepszą mobilność, a jednocześnie dysponuje silnym przednim pancerzem. Pamiętajcie tylko, że jest podatny na ataki z flanki, a jego uszkodzenia na strzał są niższe.

Jak widzicie, większość pojazdów, które wybraliśmy, ma spory pancerz. Jest tak dlatego, że w grze opartej na rywalizacji, jaką są bitwy rankingowe, każda pomyłka może być surowo ukarana, a te pojazdy wybaczają ich najwięcej. Dlatego są przeznaczone dla mniej doświadczonych graczy.

Najłatwiejszy pojazd do Bitew Rankingowych to:

  • Object 430U (42% - 341)
  • inny (25% - 208)
  • IS-7 (15% - 120)
  • Maus (8% - 67)
  • M48A5 Patton (6% - 46)
  • Jagdpanzer E 100 (4% - 34)

głosujących: 816

Loading ... Loading ...
0 0 votes
Oceń wpis:
13 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Wastar

jgpz e-100? chyba zart. sconq zostal pominiety pewnie jest slaby ;D
jak dla mnie:
lt: ebr
mt: progetto, 430u
ht: sconq wz 5a
td: e3 i strv

Cebool1

Masz racje ebr progetto i strv tez powinny być brane pod uwagę

Poland_Strong

„Najłatwiejszy pojazd do Bitew Rankingowych” dlatego specjalnie wybrali coś co wytrzyma chwilę dłużej dla jakiś początkujących. Gość ten raz strzeli z przebitką i nara, 1000 wpada, a Strv mało kto wie jak się ustawić przy innej mapie niż Malinów czy Proho.

Maras1410

Chcesz grać STRV w trybie gdzie liczy się exp? Powodzenia

Komandor Shepard

strv pewnie będzie miał bonus za ponad 300 metrów w tej całej sekcji za rolę :p

WojakRodak

a gdzie churchill gc?
klasa ponad klasę na dowolnym tirze 😀

Ten_warrior_

już widzę co będzie na najwyzszych rangach cheftainy, 907 pewnie też trochę 279 będzie

Ten_warrior_

lol zerknąłem na ankietę… ciekawe ile osób z głosujących posiada 430U

Maras1410

Dorzuć jeszcze T-100lt i EBR 105, bo łatwo nimi expa nabić, ew. bat

Komandor Shepard

ja posiadam, a i tak dalem is7, od zawsze, na zawsze czołg bez żadnych „wymagań rekrutacyjnych”

Ten_warrior_

lol właśnie mówiłem o tych co na 430U głosowali

Komandor Shepard

wiem, po prostu dodałem to tak mimochodem 🙂 może z lekką nadzieją że ktos przyleci z krzykiem że 430U jest prostszy w obsłudze 😀

kindzon

Super koń i tak najlepszy na rankedy <3