amnestia dla zbanowanych graczy

Już za kilka tygodni World of Tanks osiągnie doniosły kamień milowy.

Nasza społeczność i zespół wiele razem przeszli, niezmiennie troszcząc się o zapewnienie najdogodniejszych warunków do gry i przestrzeganie zasad fair play. Te cele pozostają naszym priorytetem, dlatego nadal będziemy podejmować działania wykluczające graczy, którzy z premedytacją psują innym przyjemność z gry.

Jednak z okazji 10. rocznicy powstania gry postanowiliśmy dać drugą szansę czołgistom, którzy posunęli się za daleko i złamali zasady. Jeśli zostaliście zbanowani, to najlepszy czas, aby wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość, przemyśleć, co jest dla Was najważniejsze w grze i zacząć od nowa.

3 sierpnia World of Tanks rozpocznie kampanię amnestii, obejmującą graczy, którzy otrzymali permanentnego bana (zarówno z gry jak i z czatu) przed godziną 23:59 UTC, 24 marca 2020 r. Wybraliśmy tę datę, ponieważ w tym dniu ogłosiliśmy po raz pierwszy rozpoczęcie kampanii amnestii podczas naszego streamu.

Mamy nadzieję, że gracze, którzy otrzymali amnestię nauczą się na swoich błędach i nie będą już łamać zasad fair play. Jednak jeśli ponownie dopuszczą się niedozwolonych działań, zostaną zbanowani, ale tym razem bezpowrotnie.
Anton Pankov, Dyrektor ds. Produktu

Wykroczenia objęte amnestią:

 • Sprzedaż konta (jedynie dla graczy zbanowanych z czatu; gracze wyłączeni z gry nie kwalifikują się)
 • Niszczenie sojuszniczych pojazdów (teamkill)
 • Nazwy w grze, które łamią zasady gry
 • Flooding i publikowanie reklam na czacie gry
 • Znieważanie graczy i administratorów na czacie gry

Odblokowywanie kont rozpocznie się 3 sierpnia, a cały proces zajmie trochę czasu.

Przyjemna i sprawiedliwa rozgrywka to nadal nasz priorytet. Spędziliśmy razem wiele czasu i wysiłku, aby zapewnić grę w duchu rywalizacji fair play. Nie chcemy, aby ta amnestia zniweczyła wszystkie wysiłki, które do tej pory podjęliśmy, dlatego powyższa lista wykroczeń nie obejmuje korzystania z zakazanych modyfikacji. W tym przypadku pozostajemy niewzruszeni — ich używanie przeczy zasadom zdrowej rywalizacji i jest oszustwem. Dlatego ban nie zostanie cofnięty dla graczy, którzy używali takich modyfikacji.
Anton Pankov, Dyrektor ds. Produktu

Wykroczenia nie objęte amnestią:

 • Nielegalne działania różnego rodzaju
 • Oszustwa i spamowanie
 • Botting (tworzenie i kontrolowanie botów imitujących ludzkie zachowanie)
 • Korzystanie z zabronionych modyfikacji

Gratulujemy wszystkim czołgistom z okazji 10. jubileuszu World of Taks! Dziękujemy szczególnie tym, którzy przestrzegają zasad gry. Prosimy Was o odpowiedzialne zachowanie i rozgrywkę w duchu fair play!

Możecie przeczytać więcej o zasadach fair play i rożnych wykroczeniach w tym artykule.

12 Odpowiedzi do “amnestia dla zbanowanych graczy

 1. * Nazwy w grze, które łamią zasady gry

  haha, dobre :D to teraz poczekamy na wylew kont które noszą słuszne oraz UZNANE za Wielkie (według ruskich oczywiście) nazwy kont:
  Hitler, Goebbels, Göring, Eichmann i inni.
  Tak, to sam sens i oczywiście jest słuszne.
  No przecież nie może ruska firma w swojej grze pozwalać na poniżanie czy zapominanie nazwisk swoich wielkich szanowanych sojuszników i przyjaciół.
  Brawo WG, tempe ch..je :O :O

  1. Ale o co Ci chodzi? W żadnym komentarzu nikt nie marudził że darowali winy cheaterowi tylko nabijają się z tego że jak ktoś sobie ustawi nick typu HitlerSniper69 to dostanie bana którego u potem darują. To samo ma się do przeszkadzania sojusznikom bo mimo że wyłączyli friendly fire, to nadal trafiają się debile które przepychają swoich i nie dają spokojnie grać.

 2. Nie podoba mi się cały pomysł tej amnestii, jednak muszę przyznać, że „wykoczenia” górę są puszczane w niepamięć można jeszcze jako tako zrozumieć(za wyjątkiem teamkill). Wcześniej myślałem, że to cheaterzy będą objęci amnestią ale po przeczytaniu tego artykułu trochę odetchnąłem z ulgą.

 3. Wykroczenia NIE OBJĘTE amnestią:
  – Nielegalne działania różnego rodzaju
  – Oszustwa i spamowanie
  – Botting (tworzenie i kontrolowanie botów imitujących ludzkie zachowanie)
  – Korzystanie z zabronionych modyfikacji

Dodaj komentarz