1.4 TEST – odnośnie doładowania w pojazdach kołowych

Dużo czasu spędziliśmy na analizach wyników testów pojazdów kołowych i tego, jak nimi gracie. Gdy to było niezbędne, natychmiast wprowadzaliśmy zmiany w konkretnych charakterystykach tych pojazdów (na przykład w ich prędkości maksymalnej). W trakcie testów zaobserwowaliśmy jedną rzecz: mechanika doładowania, dostępna we francuskich pojazdach kołowych, była rzadko wykorzystywana.

Dlaczego?

  1. Mechanika doładowania okazała się zbyt skomplikowana w użyciu. Czasami nie było jasne, kiedy te dodatkowe sekundy powinny być użyte, by w pełni skorzystać z jej możliwości. W przeciągu tych kilku chwil sytuacja na polu bitwy mogła się zmienić i wykorzystanie doładowania mogło już nie mieć sensu.
  2. Podczas uruchomionego doładowania było duże ryzyko utraty kontroli nad pojazdem. Było to szczególnie ważne na pochyłościach i w ograniczonej przestrzeni, gdzie ciężko przewidzieć, jak uruchomienie doładowania wpłynie na kontrolę nad pojazdem.
  3. Biorąc pod uwagę aktualne ustawienia, doładowanie nie daje znaczącej poprawy dynamiki pojazdów niższych poziomów.Gracze chętniej przełączali się w tryb szybki, dający podobny efekt przyspieszenia.

Wszystko to powodowało, że ta mechanika była rzadko używana przez graczy. Aby temu zaradzić, rozważaliśmy różne opcje. Niemniej jednak każda z nich (np. poprawa mechaniki doładowania lub skrócenie czasu jej działania) spowodowałoby pogorszenie innych charakterystyk technicznych pojazdów kołowych, lub negatywnie wpłynęło na ich zrównoważenie.

Decyzja

Po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich „za” i „przeciw” podjęliśmy decyzję o wyłączeniu mechaniki doładowania dla francuskich pojazdów kołowych w trzeciej iteracji testu publicznego.

0 0 votes
Oceń wpis:
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Ten_warrior_

Naprawdę rozsądne argumenty, przekonali mnie //kappa

deValgo

+1 😀

alis990

Forma urzędowa, język przystępny. Zajebiście, oby więcej takich uzasadnień 🙂

Wastar

Sliczna komunistyczna propaganda ale przyznajcie sie ze wylaczacie to bo na boosty latwo wjechac tym 😉