1.10: skrzydlata husaria nadjeżdża!

Ta skrzydlata husaria oznacza duże kłopoty dla wroga. Dowódcy! Poznajcie nowe polskie czołgi średnie!

Dwa lata temu w World of Tanks zadebiutowały polskie czołgi ciężkie. Ci przerażający wojownicy, oferujący pełną emocji rozgrywkę, szybko zyskali popularność i zadomowili się w świecie World of Tanks. Ten kraj zdobył sobie wielu fanów, którzy apelowali o dodanie więcej polskich pojazdów do gry.

W rezultacie, spędziliśmy sporo czasu na poszukiwaniach najodpowiedniejszych kandydatów. Teraz możemy nareszcie dodać całą gałąź polskich czołgów średnich do World of Tanks. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Polska szóstka

Na nową gałąź składa się sześć możliwych do zbadania czołgów, od V do X poziomu.

H1
H2
H3
H4
H5
H6

DS PZInż

Badania tych pojazdów rozpoczynają się od 14TP z IV poziomu . Początek nowej gałęzi wyznacza DS PZInż z V poziomu. Jego parametry bojowe przypominają te u radzieckiego T-34, jednak polski czołg posiada potężniejsze działo z niezłymi uszkodzeniami alfa i przebiciem pancerza.

B.U.G.I.

Ten polski średniak VI poziomu to prawdziwa gwiazda rocka. Dynamiczny i zwinny, wszechstronny B.U.G.I. bez problemu zmienia flanki i trafia pojazdy przeciwnika dzięki swojemu działu kal. 90 mm oraz 240 punktom uszkodzeń alfa. Weźcie B.U.G.I. na przejażdżkę i przygotujcie się na to, że będziecie ściągać na siebie spojrzenia na polu bitwy!

CS-44

Kolejny nowo przybyły to CS-44, wszechstronny czołg z precyzyjnym działem kal. 100 mm zadającym 300 pkt. uszkodzeń alfa. To dobry pojazd wsparcia z korzystnymi wartościami przebicia pancerza oraz wysoką dynamiką. Wykorzystajcie jego zalety i strzelajcie do przeciwnika, który dopiero co oddał strzał, a następnie szybko się kryjcie.

CS-53

Przejdźmy teraz do wysokopoziomowców, poczynając od przerażającego CS-53, który stanowi ucieleśnienie najlepszych cech polskich średniaków. Trudno powiedzieć, że jego pancerz jest solidny, ale ten czołg jest zawsze gotowy zaskoczyć przeciwnika swoim działem zadającym uszkodzenia alfa równe 300 pkt. Przy kącie opuszczenia działa wynoszącym –8 stopni, ten maruder potrafi należycie wykorzystać teren wokół siebie. Dobre uszkodzenia alfa CS-53 dopełniają świetne uszkodzenia na minutę, zatem, mimo swojego przeciętnego pancerza, czołg ten może wskoczyć do walki na solo i wyjść z niej zwycięsko.

CS-59

Ten czołg IX poziomu posiada druzgocące działo kal. 105 mm o dobrej stabilizacji, kąt opuszczenia lufy –8 stopni oraz wysokie uszkodzenia na minutę.CS-59 potrafi szybko zmieniać flanki i śpiewająco radzi sobie jako agresywny pojazd wsparcia z drugiej lub pierwszej linii. Jego celne działo pozwala ukryć kadłub, oddać strzał, a następnie wycofać się do kryjówki, aby uniemożliwić przeciwnikom trafienie w jego słabe punkty.

CS-63

CS-63 to klejnot w koronie nowych średnich czołgów, a jego główne parametry bojowe przypominają te u pozostałych pojazdów z tej gałęzi. Podobnie jak jego towarzysze broni, ta jednostka nie szczyci się solidnym pancerzem, ale zadaje dobre uszkodzenia alfa (390 pkt.) i odznacza się wspaniałym kątem pochylenia lufy (–8 stopni). Możecie polegać na jego celności oraz sile ognia nawet, kiedy maszyna jest w ruchu, co sprawia, że sprawdzicie się doskonale w roli wspierającego z flanek.

H11

H12

H13

H14

Ten średniak X poziomu wyróżnia się jednak swoim silnikiem z turbiną gazową. Dzięki swojej niecodziennej mechanice, CS-63 ma dwa tryby prędkości: standardowy i szybki. W trybie standardowym ten X-poziomowiec nie rożni się zbytnio od innych pojazdów w grze. Jednak po aktywacji trybu szybkiego CS-63 przyspiesza szybciej, a jego prędkość maksymalna przekracza 70 km/h. Aby aktywować ten tryb należy całkowicie się zatrzymać i nacisnąć klawisz X (tej mechanice można przypisać inny przycisk w ustawieniach gry).

Naturalnie, dla takiej prędkości i przyspieszenia trzeba było poświecić pewnie inne parametry bojowe. Po pierwsze, podczas zmieniania trybów silnika, pojazd zatrzymuje się automatycznie. Po drugie, w trybie szybkim stabilizacja działa i czas celowania znacznie się pogarszają. W końcu, tryb szybki osłabia maskowanie i sprawia, że CS-63 jest bardziej widoczny dla przeciwników, kiedy zmienia pozycje.

Korzystajcie z silnika z turbiną gazową z głową i zawsze rozważcie sytuację na polu walki zanim wybierzecie najlepszy moment na aktywowanie tej niezwykłej mechaniki. Aby oswoić Was z nią, przygotowaliśmy kilka użytecznych wskazówek, które pozwolą Wam grać bardziej efektywnie.

Silnik z turbiną gazową: Porady dotyczące rozgrywki

  • Szybki tryb pozwala CS-63 wykonywać taktyczne manewry niemożliwe dla pozostałych czołgów średnich, szczególnie na początku bitwy. Kiedy sprzymierzone i wrogie czołgi średnie zbliżają się do swoich zwyczajowych lokacji, CS-63 może szybciej zająć dobrą pozycję ostrzału i poczęstować nieprzyjaciela ogniem.
  • Pamiętajcie, że możecie szybko wesprzeć sojuszników z przeciwnej flanki. Jeśli Wasza drużyna potrzebuje pilnego wsparcia, skrzydlaty husarz może dotrzeć do swoich towarzyszy broni z prędkością najlepszych czołgów lekkich. Jeśli macie problemy w walce, możecie błyskawicznie się wycofać i zająć inną pozycję, by osłaniać swoich sojuszników.
  • Mądrze wykorzystany, tryb szybki podnosi skuteczność CS-63. Jednak przez 90% trwania bitwy będziecie prawdopodobnie używać trybu standardowego.
  • O tak! Nie zapomnijcie przełączyć się z powrotem na tryb standardowy, ponieważ znacznie zwiększy on siłę ognia Waszego pojazdu.

Mamy nadzieję, że dobrze się Wam będzie grało polskimi czołgami średnimi. Powodzenia na polu bitwy, Dowódcy!

13 Odpowiedzi do “1.10: skrzydlata husaria nadjeżdża!

  1. Największe gówno jakie zrobiło WG w tej linii to w tierze 8 standardowym Ładowniczy jest także radiotelegrafistą, ale na tierze 9 i 10 radiotelegrafistą jest dowódca. Ale oczywiście w premce 8 tieru radiotelegrafistą nie jest ładowniczy tylko też dowódca.

  2. Kiedyś WG zarzekało się że nie ma opcji żeby wprowadzić jakiekolwiek polskie czołgi bo brakuje im materiału na wyższe tiery. Dzisiaj oprócz ciężarów które zostały stworzone na podstawie teoretycznych rozkmin studentów, dostajemy też średniawki których użyteczność będzie „taka sobie”, jeśli nic nie poprawili od serwera testowego. No ale ważne że husarze zostali zadowoleni bo „som polskje czołki!” a WG zarobi na kolejnej premce 8 tieru. Jak widać gdy chodzi o kasę to wszystko się da. ;)

      1. Myślisz ile osób ma podobne zdanie jak ja po „zabawie” na testowym? Chyba każdy kto się bawił tym szmelcem, a WG i tak zrobi swoje w oparciu o zdanie tak zwanych „super testerów”. Cała linia będzie miała tyle sensu co szwedzka- aby zrobić i wepchnąć nową premkę z której będą doić hajs.

Dodaj komentarz