WoT Blitz: zmiany w balansie w aktualizacji 6.9

W aktualizacji 6.9 zmniejszyliśmy penetrację VK 16.02 Leopard, zwiększyliśmy moc silnika T23E3 i naprawiliśmy błąd w pancerzu Jagdpanthera. Co więcej, wszystkie ciężkie czołgi X poziomu otrzymały większą pulę punktów wytrzymałości, dzięki czemu są mocniejsze i bardziej niebezpieczne.

Zmiany wejdą w życie wraz z wydaniem aktualizacji 6.9.

Czołgi ciężkie X poziomu
W nowej aktualizacji zwiększono HP dla czołgów ciężkich X poziomu.

Sprawdziliśmy osiągi różnych typów pojazdów i zauważyliśmy, że wpływ ciężkich czołgów wyższych poziomów na wynik bitwy osłabił się w ciągu ostatnich kilku aktualizacji. Aby przywrócić im tradycyjną rolę w bitwie, zwiększyliśmy PW dla wszystkich czołgów ciężkich X poziomu o 5–24%. To wzmocnienie jest stosunkowo niewielkie, ale w warunkach bitwy najczęściej pozwala czołgowi przetrwać dodatkowy strzał wroga. Dla każdego konkretnego czołgu wartość doładowania zależy od roli i stylu grania danym pojazdem.

W kolejnych aktualizacjach planujemy zwiększyć pulę HP dla czołgów ciężkich pozostałych poziomów.

Inne pojazdy
V
VK 16.02 Leopard

Średnia penetracja pocisku AP została zmniejszona z 95 do 80 mm dla działa 3 cm M.K. 103.

VII
T23E3

Moc silnika została zwiększona z 500 do 560 KM.

VII
Jagdpanther

Pancerz dolnej płyty bocznej, za zawieszeniem, został zmniejszony z 160 do 50 mm.

W poprzednich aktualizacjach ulepszyliśmy pancerz włazu na górnej płycie Jagdpanthera. Z powodu błędu, zwiększył się również pancerz jego dolnej płyty bocznej, za gąsienicami. W aktualizacji 6.9 naprawiliśmy ten błąd i przywróciliśmy grubość tej części pancerza, do pierwotnej wartości 50 mm.

Dodaj komentarz