WoT: Blitz – patch 2.11

Filmowy skrót zawartości najnowszego patcha wraz z opisem kolejnej linii niemieckich TD, zakończonej Grille 15, która zawita 29.06.2016 na serwery mobilnego World of Tanks wraz z patchem 2.11.

Dowódcy!

O ile jeszcze pamiętacie, niemieckie czołgi po raz ostatni zostały dodane do gry wraz z aktualizacją 2.6. Ogłosiliśmy wtedy nadejście nowych czołgów lekkich. Teraz, kiedy aktualizacja 2.11 jest już na horyzoncie, nadszedł czas, by przedstawić kolejne arcydzieła niemieckiej inżynierii. Panie i Panowie, powitajcie gorąco nowe niemieckie niszczyciele czołgów, które z dumą zasilają niemieckie drzewo technologiczne. Do gry dodanych zostanie sześć odważnych i straszliwych maszyn, w tym pojazd X poziomu – Grille 15.

Pz.Sfl. IVc – poziom V
Nashorn – poziom VI
Sturer Emil – poziom VII
Rhm.-Borsig Waffenträger – poziom VIII
Waffenträger auf Pz. IV – poziom IX
Grille 15 – poziom X

Możecie zapytać, czym różnią się poszczególne linie niszczycieli czołgów w niemieckim drzewie technologicznym. Po pierwsze, w obu przypadkach nowe pojazdy są bardziej mobilne. Po drugie, są naprawdę słabo opancerzone, więc nie spodziewajcie się, że od pancerza odbiją się jakiekolwiek pociski wystrzelone w Waszą stronę. Zauważycie również inną ważną różnicę na poziomie VIII – to pierwszy niemiecki niszczyciel czołgów z w pełni obrotowym działem. Możliwość ostrzeliwania przeciwników bez przemieszczania kadłuba to spora zaleta, prawda? Jeśli chodzi o działa, to są one dokładnie takie, jakich można by się spodziewać po niemieckich maszynach – celne i potężne. Pojazdem zamykającym nową linię drzewa jest Grille 15. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Grille 15

2306 Wotb 211 Germantds Grille15 1

Pojazd został zbudowany na kadłubie pojazdu Panther. Uzbrojony jest w wielkie działo kalibru 15 cm umieszczone z tyłu. Jeśli mielibyśmy je pokrótce opisać, pasowałyby do niego określenia „celne” i „potężne”. Zadawanie ogromnych uszkodzeń z chirurgiczną precyzją to pragnienie każdego dowódcy niszczyciela czołgów. Jakby tego wszystkiego było mało, wieża umożliwia ostrzał przeciwników bez poruszania całym pojazdem. Ach, prawie zapomnieliśmy dodać, że maszyna jest niewiarygodnie szybka, co pozwala jej zmieniać pozycje w mgnieniu oka. To może być jeden z najszybszych niszczycieli czołgów w grze, a do tego ma on poziom X! Zdawałoby się, że nie ma żadnych wad…

Niestety, nie jest to prawda. Zacznijmy od pancerza, który praktycznie nie istnieje. Może on zostać przebity przez dosłownie wszystko, nawet pociski OB, więc zalecamy unikać ognia nieprzyjaciela jak… ognia. Teraz zajmijmy się poziomem kamuflażu. Chociaż pojazd jest mały, jego współczynnik kamuflażu jest niższy, niż u jego poprzednika – Waffenträger auf Pz. IV. Z tego powodu należy mądrze wybierać pozycje na mapie, aby nie zostać zauważonym przy każdym strzale. Inną wadą jest nie w pełni obrotowe działo, co czyni pojazd nieco trudnym w obsłudze w niektórych przypadkach. Najgorsze na koniec – uszkodzenia modułów to zmora. Jako że pancerz jest bardzo cienki, spodziewajcie się ostrzału osłony działa. Takie trafienia nie tylko spowodują uszkodzenia czołgu, lecz także zniszczą działo.

Podsumowując, Grille 15 to ciekawy i świetny w obsłudze pojazd, który w sprawnych rękach stanowi poważne zagrożenie dla przeciwnika. Najlepiej spisuje się jako trzymający się na dystans czołg wsparcia. Wykorzystajcie jego rewelacyjną prędkość do szybkiego przemieszczania się i uniknięcia ostrzału, natomiast wyjątkowo dobre działo pomoże Wam niszczyć przeciwników bez litości.

2306 Wotb 211 Germantds Grille15 2

2306 Wotb 211 Germantds Grille15 5

2306 Wotb 211 Germantds Grille15 4

2306 Wotb 211 Germantds Grille15 3

2306 Wotb 211 Germantds Grille15 6

Dodaj komentarz