WoT: Blitz 2.9 i Pz IV “Starchaser”

Nowa aktualizacja, a wraz z nią rebalansy czołgów, map, ulepszenia MM, czy choćby kamuflaże dla chińskich czołgów. Przy okazji wypuszczono również przerobionego Schmalturma z okazji Dnia Gwiezdnych Wojen.


LINK

Chińskie czołgi od teraz mają szereg nowych malunków – fotki w spoilerze:

SPOILER


Kolejny wyjątkowy czołg zawitał w sklepie gry! Choć nie jest to statek kosmiczny, możecie w nim sięgnąć gwiazd! Poznajcie kosmiczny Pz.Kpfw. IV „Starchaser” Schmalturm i podziwiajcie jego piękny kamuflaż!

UWAGA: Starchaser to legendarny kamuflaż czołgu Pz.Kpfw. IV Schmalturm. Tak jak w przypadku każdego innego kamuflażu w grze (letniego, zimowego, pustynnego czy uniwersalnego), jego użycie wymaga uzupełnienia zapasów. Możecie grać Pz.Kpfw. IV Schmalturm z legendarnym kamuflażem Starchaser, zwykłym kamuflażem lub bez kamuflażu. Jeśli wybierzecie legendarny kamuflaż Starchaser, czołg zmieni nazwę z Pz.Kpfw. IV Schmalturm na Pz.Kpfw. IV (-o-).

Pz IV Szmalturm

Parametry i rozgrywka:
Wytrzymałość: 950
Pancerz kadłuba: 80/30/20 mm
Pancerz wieży: 120/60/60 mm
Masa: 30,3 t
Moc silnika: 440 KM
Prędkość maksymalna: 44 km/h
Prędkość obrotu: 34 stopnie/sek
Prędkość obrotu wieży: 24 stopnie/sek
Uszkodzenia zadawane pociskami standardowymi: 120–200 PW (średnio 160 PW)
Współczynnik penetracji pocisków standardowych: 113–188 mm (średnio 150 mm)
Szybkostrzelność: 11,54 pocisku na minutę
Czas celowania: 1,9 s
Rozrzut na odległości 100 m: 0,35 m
Zasięg widzenia: 240 m

Podobnie jak większość niemieckich pojazdów, Pz.Kpfw. IV Schmalturm to świetny snajper. Jego działo kalibru 7,5 cm cechuje się znakomitą celnością, dobrymi współczynnikami przebicia i wysoką szybkostrzelnością. Wykorzystajcie te cechy, aby ostrzelać czołgi przeciwnika z odległości, odwracając ich uwagę podczas ataku sojuszniczych sił. Choć uszkodzenia podstawowe tego działa nie należą do najlepszych, jego współczynnik penetracji i szybkostrzelność zdecydowanie to nadrabiają.

Warto również wspomnieć o pancerzu tego czołgu, szczególnie na wieży, który jest gruby i dobrze pochylony. Jego przebicie z dużej odległości będzie trudne, nawet dla przeciwników wyższych poziomów. Pancerz kadłuba nie jest równie dobry, ale czołg dysponuje osłonami bocznymi, które pełnią rolę ekranów przeciwkumulacyjnych, skutecznie chroniąc boki przed pociskami kumulacyjnymi i odłamkowo-burzącymi.

Omówmy zwrotność tego pojazdu. Jest ona całkiem przyzwoita, ale lepiej nie pozwolić zbliżyć się przeciwnikom. Niska prędkość obrotu wieży sprawia, że czołg ten nie nadaje się do walki w zwarciu. Zwrotniejsi przeciwnicy będą mogli Was okrążyć, strzelając w mniej opancerzone boki i tył. Czołg ten nie został jednak stworzony, aby walczyć w zwarciu, lecz aby niszczyć przeciwników, zanim zdążą się do niego zbliżyć!

Podsumowując, Pz.Kpfw. IV Schmalturm to znakomity snajper, który świetnie radzi sobie w roli wsparcia. Jego wspaniałe działo pozwala mu ostrzeliwać przeciwników z daleka, a silny pancerz wieży zapewnia mu dobrą ochronę. Wystarczy unikać walki w zwarciu. Czas rozpocząć sezon snajperski!
Ten kosmiczny czołg będzie dostępny od 12:00 w środę, 4 maja do 11:00 w piątek, 20 maja. Zdobądźcie go teraz i zabłyśnijcie na polu bitwy niczym gwiazdy!

Dostępne są dwie paczki za 14 i 18 euro, różniące się zawartością dodatkowej taczki.

źródło: portal Blitz

3 Odpowiedzi do “WoT: Blitz 2.9 i Pz IV “Starchaser”

Dodaj komentarz