WoT Blitz: Skorpion G i Kampfpanzer 70

Oferta na Skorpiona G i Kampfpanzera 70.

Duet dużego kalibru

Dwa pojazdy różnych tierów i typów – Skorpion G i Kampfpanzer 70. Pierwszy z nich to bardzo dobrze znany niemiecki niszczyciel VIII tieru, charakteryzujący się celnym działem i solidną ilością PW na strzał – 460. Co prawda nie posiada pancerza i jego miejsce jest raczej daleko za czołgami ciężkimi, ale gdy przyjdzie odpowiedni moment, może wykorzystać swoją mobilność i fakt posiadania wieży, do walki w zwarciu. Kpz 70 to pojazd powstały na bazie współpracy niemiecko-amerykańskiej z lat 60 XX wieku. Łączy w sobie koncepcję kadłuba wykorzystanego przy późniejszej produkcji czołgu Leopard 2 oraz potężne amerykańskie działo, stworzone na bazie granatnika Sheridana. Jest to czołg do walki na pierwszej linii, na co pozwala mu przyzwoity pancerz oraz armata strzelająca pociskami zadającymi 560 punktów uszkodzeń. Oba pojazdy są godne poświęcenia im chwili czasu na polu bitwy, dając niebywałą przyjemność z niszczenia przeciwnika.

Statystyki szczegółowe – Skorpion G, Kampfpanzer 70

KpfPz-70Skorpion-G-promo

Pojazdy dostępne są w zestawie wraz z wyposażeniem, dedykowanymi kamuflażami i bonusami oraz osobno.

+2 zdjęcia

scorp
Zestaw.

obraz 2023-09-18 230017715
Osobne oferty.

Dla kogo Skorpion G, a komu Kpz 70 ?

Na to pytanie odpowiedź jest prosta. Skorpion jest dla graczy lubiących „stać z tyłu, kampić”, ale nie należy zapominać o zmianach pozycji, ponieważ kamuflaż nie jest najlepszy. Swoim działem z pewnością nie jeden raz zaskoczy, pozytywnie i (niestety) negatywnie. Potrafi trafić w najmniejszy piksel z 300m, a następnie „posłać kalafiora” w światło czołgu ze 150m. Trzeba się pogodzić z tym, że dla każdego przeciwnika, jesteśmy smakowitym kąskiem dla amunicji odłamkowo-burzącej.
Na pocieszenie, na pewno nie odczujecie braku penetracji, spokojnie może przebijać nawet X tiery.

Natomiast Kpz 70 jest pojazdem do walki na pierwszej linii oraz w zwarciu, tylko trzeba pamiętać gdzie jest nasze miejsce jeśli wylosuje nas na X. Niestety, wtedy spora część naszego atutu w postaci pancerza znika. Działo jest naprawdę przyjemne, średnio zadaje 560 uszkodzeń, a jeżeli dobrze wylosuje, to nawet 700. Penetracja jest na dobrym poziomie biorąc pod uwagę, że jest to IX tier. Minusem jest niska wartość depresji działa, zaledwie -6 stopni, co w sporej mierze wyklucza wiele pozycji na mapach o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu. Kpz jest dobrym pojazdem, który w rękach każdego gracza osiągnie przyzwoite wyniki.

Ocena EKSITA

  • Skorpion G – 8/10
  • Kpz 70 – 7/10

5 1 vote
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze