Historia bez cenzury: bój ci w lufę – Bitwa na łuku kurskim

Kolejna akcja marketingowa polskiego oddziału WG:
Chcesz zasiąść za sterami czołgu albo działa samobieżnego? Odpal World Of Tanks Blitz i sprawdź jaki prezent dla Was przygotowaliśmy – LINK (ref link Historii bez cenzury)

Dzisiaj opowiemy Wam o największej bitwie pancernej w historii. Jak to się stało, że Niemcy przegrali starcie z Sowietami, mimo że według niektórych statystyk wygrali? Czy niemieckie „Pantery” mogły zmienić losy bitwy? Czym różniły się działa samobieżne od czołgów i czym były „organy Stalina”? Tego wszystkiego dowiecie się z dzisiejszego odcinka. Zapraszamy do oglądania!

0 0 votes
Oceń wpis:
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Ten_warrior_

aż boję się oglądać, żeby mnie coś nie pierd*** jak usłyszę o realistycznych polach bitew i historycznych maszynach w wot

Jisaburo Ozawa

1. Nie była największą w dziejach. Największą była bitwa w rejonie Dubno – Łuck – Brody (23–30 czerwca 1941)
2. III Rzesza miała katastrofalne niedobory w ludziach a nie sprzęcie (już od 1942)
3. 2S1 Gwozdika wygląda jak czołg a nim nie jest, więc jak to jest misiu?
Materiał dla dzieci z zerówki.

Marpov

>>Nie była największą w dziejach. Największą była bitwa w rejonie Dubno – Łuck – Brody (23–30 czerwca 1941)

Dokładnie. Tylko wszyscy zafiksowani są na Łuku Kurskim.

>> III Rzesza miała katastrofalne niedobory w ludziach a nie sprzęcie (już od 1942)

Doskonały przykład formacje SS, które rekrutowały na potęgę ochotników z terenów podbitych, bo Wehrmacht nie chciał rdzennych poborowych oddawać.

Falathi

To jest trochę bardziej złożone. Największą jeśli chodzi o ilość czołgów faktycznie jest bitwa Dubno – Łuck – Brody, o której historiografia długo nie chciała wspominać. Kursk jest jedną z największych bitew pancernych, ale warto wspomnieć też o Gembloux w 1940. Co do niedoborów – i tak, i nie. W 1942/42 Niemcy nie mieli jeszcze takiego problemu z siłą żywą, choć problemem stawały się straty wśród wyszkolonych i doświadczonych żołnierzy, których trudniej jest zastąpić tak po prostu. Problemem wówczas był raczej sprzęt i paliwo. Do Stalingradu Niemcy nie przeszli w pełni na ekonomię wojenną i nie produkowali aż tyle sprzętu,… Czytaj więcej »