AW: na pierwszym planie bataliony

Wiecie już, że w drugiej części sezonu Arabian Nights do gry wjeżdża francuski diler. Teraz poczytajcie o drugim filarze Aktualizacji 0.28, którym będą bataliony.

scr1x

Twierdzenie, że skoncentrowaliśmy się na batalionach dopiero teraz, nie do końca odpowiada prawdzie. Od wielu już miesięcy pracujemy na powiązanych z batalionami treściach, czego wyrazem była w listopadzie 2018 roku pierwsza wersja batalionowych aktywności w postaci specjalnego systemu kontraktów wraz z heroicznym stopniem trudności specjalnych operacji. Niemniej jednak dopiero w drugiej części bieżącego sezonu dokończymy nasze dzieło i do końca rozwiniemy funkcje, które zgodnie z naszymi planami mają wykazywać bataliony w Armored Warfare.

BITWY RANKINGOWE BATALIONÓW

Pierwsza i przypuszczalnie najbardziej oczekiwana funkcja to tryb rankingowych bitew batalionów.

Główna ich zasada jest prosta i ogółem podobna do obowiązującej w trybie indywidualnych bitew rankingowych, który przetestowaliśmy na początku 2018 roku. Oddzielny tryb z bazującym na umiejętnościach matchmakingiem będzie dostępny w określonych godzinach (szczytu serwera) raz w tygodniu (w soboty) w następującym formacie:

 • Bitwy losowe (PvP) tylko dla członków batalionów
 • 10 kontra 10 graczy na istniejących mapach PvP
 • 9-10 poziom

Uczestniczyć będą mogli w nich indywidualni gracze (należący do batalionów) lub plutony batalionów (do pełnych plutonów, składających się z 10 graczy), przy czym zostaną dobrani na podstawie swojego batalionowego rankingu. Chodzi o to, aby zmierzały się ze sobą bataliony o wyrównanych siłach.

Każdy członek batalionu jest klasyfikowany indywidualnie, przy czym istnieją 24 rangi. Za każdą wygraną bitwę w tym trybie gracz otrzymuje gwiazdę. Jednocześnie za przegraną bitwę traci jedną gwiazdę. Po zdobyciu określonej liczby gwiazd gracz przechodzi do kolejnej rangi i otrzymuje odpowiednie nagrody.

Batalionowy ranking jest następnie podliczany na podstawie rang graczy należących do batalionu w następujący sposób:

RB = (suma rang najlepszych 10 graczy batalionu przez rangi*10) + (suma rang wszystkich pozostałych graczy, włączając nieaktywnych)

Batalionowy ranking będzie widoczny przez wszystkich – od teraz zawsze będzie wiadomo, który batalion jest najlepszy.

Uwaga!

 • Standardowe nagrody w trybie PvP (kredyty, doświadczenie) są przyznawane za udział
 • Batalionowy ranking jest aktualizowany raz na 7 dni
 • Karani (zawieszeni) gracze batalionów nie mogą brać udziału w trybie
 • Rangi są związane z określonym batalionem – po opuszczeniu batalionu gracz traci wszystkie rangi
 • Gracze są „nieaktywni”, jeśli grają mniej niż jedną bitwę rankingową w ciągu 28 dni – nieaktywny gracz traci jedną gwiazdkę za każde 7 dni nieaktywności

Aby walki były sprawiedliwe, matchmaking będzie dobierał plutony bardziej rygorystycznie niż zwykle. Plutony (liczące od 2 do 10 graczy) mogą się składać tylko z członków jednego batalionu; innymi słowy, można utworzyć pełną drużynę z graczy batalionu w celu wzięcia udziału w tym trybie. W taki sposób zorganizowane drużyny będą, oczywiście, walczyły z innymi zorganizowanymi drużynami. Warunkiem wzięcia udziału w trybie nie jest utworzenie pełnego 10-osobowego plutonu, ponieważ w trybie tym obowiązuje specjalny matchmaking. Działa on w następujący sposób:

 1. Matchmaking nie będzie działał w sposób ciągły jak w trybie standardowym – zamiast tego matchmaker będzie sprawdzał kolejkę raz na kilka minut
 2. W czasie każdego takiego cyklu machtmaker sprawdza wszystkie bataliony w kolejce i dzieli je na dwie grupy – liczące 10 lub więcej graczy oraz liczące poniżej 10 graczy
 3. W pierwszej kolejności matchmaker koncentruje się na pierwszej grupie z 10 lub więcej graczami Z każdego takiego batalionu wybierze 10 najlepszych graczy w oparciu o ich osobiste rankingi, a następnie utworzy z nich drużynę. Wstępnie utworzone plutony są traktowane jako pełne drużyny.
 4. Matchmaker dobiera następnie bataliony o porównywalnych rankingach, które następnie ze sobą walczą

W ten sposób w kolejce zostają bataliony, które mają za mało graczy, aby utworzyć pełną 10-osobową drużynę oraz pozostali gracze z batalionów, liczących ponad 10 graczy.

W tym przypadku batalion zestawia największe jednostki ze stojących w kolejce batalionów. Na przykład, jeśli batalion dołączył do kolejki z 8 graczami, owych 8 graczy stworzy osnowę drużyny. Matchmaker uzupełni następnie drużynę graczami z innych batalionów o przybliżonym rankingu. W taki sposób sformowane drużyny zmierzą się z podobnie sformowanymi drużynami o porównywalnym rankingu.

O ile w kolejce pozostaną gracze, którzy nie zostaną przyporządkowani do żadnej drużyny w danym cyklu, automatycznie zostanie im przyznane „techniczne zwycięstwo” wraz z jedną gwiazdą.

INNE ZMIANY DOTYCZĄCE BATALIONÓW

W celu dopasowania wyżej wymienionych rankingów batalionów oraz poprawy zarządzania batalionami wprowadzimy dużą liczbę zmian w części interfejsu użytkownika, dotyczącej batalionów. Po pierwsze interfejs zostanie dopasowany do obecnych okien Sztabów i Garażów.

Wprowadzimy też kilka nowych funkcji:

 • W oknie Batalionów pojawi się lista batalionów wraz z ich rankingami; listę będzie można sortować. Pozostałe informacje to między innymi nicki przywódców batalionów, ich loga, liczba członków i motta
 • Nowa lista batalionów będzie zawierać nicki wszystkich graczy, ich rangi, status (co robią), datę dołączenia i ranking Bitew rankingowych batalionów, co umożliwi oficerom skuteczniejsze zarządzanie

Mamy nadzieję, że ów praktyczniejszy interfejs batalionów spotka się z waszą aprobatą.

Do tego w systemie kontraktów batalionowych wprowadzimy szereg mniejszych zmian, które rozwiążą kilka problemów i zapewnią bardziej komfortową rozgrywkę. Będą to takie zmiany jak:

 • Pierwsze 10 heroicznych misji kontraktowych (raz w tygodniu) zapewniające duże wzmocnienie postępu w porównaniu z obecnym stanem
 • Zmiana warunku heroicznej misji kontraktowej GL-OP „bez umierania” na „maksymalnie 3 śmierci na pluton”
 • Przewijanie misji kontraktowych batalionu za złoto

Uwaga, informacje zawarte w niniejszym artykule pochodzą z wersji testowej, ostateczny wygląd może jeszcze ulec zmianie.

Mamy nadzieję, że zmiany się wam spodobają. Do zobaczenia na polu bitwy.

ź: AW

0 0 votes
Oceń wpis:
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze