Armored Warfare: usprawnienia piechoty

Niedawno testowo dodaliśmy Piechotę zmechanizowaną i chcieliśmy poznać wasze zdanie o tej funkcji, oraz odnieść się do waszych opinii. Dziś opowiemy wam więcej o wynikach testów i zmianach, które chcemy wprowadzić.

scr1

Najpierw to, co najważniejsze: Wasz odzew na Piechotę zmechanizowaną był w przeważającej części pozytywny. Wielu z Was ciepło przyjęło te nowość, co potwierdza nasze podejrzenia, że mieliśmy dobry pomysł z tą funkcją. Więc zostanie ona wprowadzona do Armored Warfare.

Jednak oczywiście nie obyło się bez problemów. Aby się do nich odnieść, wyłączyliśmy czasowo funkcję Piechoty zmechanizowanej i usuniemy je przed oficjalną premiera funkcji. Powinno nam to zająć jakieś 2-3 tygodnie, ponieważ niektóre kwestie są skomplikowane, ale dodamy również i kilka nowości.

Rzućmy okiem na to, co zrobimy.

Po pierwsze zajmiemy się Oddziałem moździerzowym. To właśnie do tego elementu odnosiło się najwięcej uwag, ale nadal znacznie mniej niż w przypadku ponownego wprowadzenia SPG do PvP. Okazuje się, że moździerze były zbyt potężne. Ponadto jednostki te miały za duży zasięg i mogły ostrzelać całą mapę bez wykrycia ich. W związku z tym wprowadzimy następujące zmiany:

 • Zasięg jednostek zostanie zmniejszony z 750 m do 500 m.
 • Prędkość pocisków zostanie zredukowana, co zapewni większą szansę uniknięcia trafienia.
 • Po namierzeniu nowego celu jednostki przez ok. 3 sekundy będą mierzyć oraz przez kolejne 2 sekundy ładować pocisk i strzelać (jeśli wybrany cel podczas tej fazy zniknie, a na jego miejsce pojawi się nowy cel, proces zostanie przeprowadzony od początku).

Zmiany te spowodują, że moździerze będą mało skuteczne przeciwko celom ruchomym, a ograniczenie zasięgu zapewni, że wprowadzenie ich do walki i pozostawienie na brzegu mapy już nie będzie miało sensu. Zastanawiamy się również nad ograniczeniem dostępności tych jednostek tylko do trybów innych niż PvP, ale nie jest to naszym celem.

Kolejna sprawa to nasz ukochany Snajper. Ta klasa nie była zbyt popularna podczas testów, ani nie radziła sobie jakoś szczególnie w walce, dlatego postaramy się go ulepszyć. Na początek snajperzy otrzymają premię do wykrywania, co pozwoli im lepiej widzieć przez przeszkody. Jednak ważniejsza jest nowa umiejętność snajperów – będą mogli wskazywać cele (tak samo jak opancerzone wozy bojowe) – 1 raz na 60 sekund przez 10 sekund lub podobnie. Wskazane cele nie będą się mogły ukryć w dymie ani za przeszkodami (podobnie jak w przypadku opancerzonych wozów bojowych) i zawsze będą otrzymywać maksymalne obrażenia.

No i na koniec – Oddział przeciwpancerny. Ze wszystkich trzech klas ta jest najlepiej zbalansowana i najlepiej zachowuje się na polu bitwy. Tu musimy wprowadzić tylko niewielkie modyfikacje takie jak:

 • Większa wartość penetracji na wyższych poziomach (poziomy 7-10 – wzrost do 700 mm i 850 mm).
 • Większa prędkość wystrzeliwanych pocisków.
 • Lepsza celność.

Wprowadzimy oczywiście modyfikacje dotyczące wszystkich klas:

 • Ulepszone wyszukiwanie ścieżek spowoduje, że żołnierze rzadziej gdzieś utkną i lepiej będą unikać zbliżających się pojazdów, które chcą ich przejechać.
 • Zredukujemy nadmierną gadatliwość jednostek, kiedy w krótkim czasie namierzają różne cele.
 • Usuniemy problem powodujący pojawianie się niewidocznych oddziałów na minimapie.
 • Dotarły do nas również wasze narzekania, że „sojusznicy” zabijają waszych żołnierzy, więc wyłączymy bratobójczy ogień względem piechoty.

Pozostała jeszcze sprawa najczęściej poruszanej kwestii – ostrzału piechoty z użyciem współosiowych karabinów maszynowych.

Aktualnie przyglądamy się tej funkcji w przypadku czołgów podstawowych, ale nie jest to łatwa sprawa i jej poprawne wprowadzenie dla kilkuset pojazdów w grze będzie nie lada wyzwaniem. Jednak wykrycie i rozgromienie oddziału piechoty pojawiającego się na mapie nie nastręcza wielu trudności, więc wprowadzenie tej funkcji nie jest krytycznie ważne.

Dlatego też nie będziemy priorytetyzować prac nad nią. Wprowadzimy ją, ale nie wiemy, kiedy to nastąpi.

Mamy nadzieję, że spodoba wam się ostateczna, zmodyfikowana wersja Piechoty zmechanizowanej, którą wkrótce wprowadzimy. Dajcie nam znać na Discordzie, co myślicie na ten temat!

Do zobaczenia na polu bitwy!

ź: AW

7 Odpowiedzi do “Armored Warfare: usprawnienia piechoty

 1. Bardzo fajny dodatek, dużo wnosi i zmienia taktykę walki.
  Snajper jest bezużyteczny – nie znalazłem dla niego zastosowania. W założeniu miał zwalczać wrogą piechotę, ale mi się jakoś nie udało.
  Moździerze to taka mała artyleria dla MBT , racze nie groźne , ale wszystkie AFV , LT, i niektóre TD muszą uważać.
  Odział rakietowy, może być przydatny , ale używałem tylko moździerzy.
  Natomiast na PvE rakiety i moździerze dobrze się sprawdzają.

  1. Graliśmy bitwy rankingowe (coś jak drużynówki) i sniper potrafił być bardzo przydatny. A moździerz powinien zostać wypierdolony z gry całkowicie, chwilami jest to większy rak niż gdybyśmy mieli arte w grze. Ten nerf nic nie da. Jak ktoś myślał to ktoś i tak je zostawiał gdzieś indziej niż za respem, a jak będziesz na jakimś typowym „przepychaczu” to dalej będziesz dojony tak jak teraz. Jak używałem go przez te kilka dni to miałem bitwę gdzie mój moździerz w ciągu dwóch pierwszych minut zrobił jakieś 1500 obrażeń (już więcej niż nie jeden gracz w tej bitwie) i była to sytuacja na którą ten nerf nie wpływa czyli dosyć mała odległość i przeciwnik bez przerwy spotowany.
   Ten moździerz sprawia że gracze na poziomie bota zaczynają robić większość swoich obrażeń nim. Co wymaga jeszcze mniej myślenia i wysiłku niż granie artą bo wciskasz jeden przycisk i zapominasz..

   1. Tak moździerz, potrafi być upierdliwy. Ale zmienia się taktyka walki i sposób walki. W dobrych rękach AFV (nie wszystkie) według mnie był zbalansowany (szybki – potrafił objechać itp.) , A teraz potrafi naprawdę zaszkodzić. Ale z drugiej strony czasami miałem bitwy że AFV nic nie mógł zrobić a jego rakiety niszczyła SOA przeciwnika. Np. taki Bradley na GO jak masz wiele żyć to może podziałać ale na PvP to ja ich nie spotykam…… A z drugiej strony mamy taką Merkave poco oni dali jej moździerz to kompletnie nie rozumiem ?!?!?
    A co do snajpera to może ale na PvP po prostu nie widziałem by cokolwiek zrobił, moze jak by po bitwie było info to może.

    1. Taktyka zmienia się tak, że mbt znikają z kolejnych tierów (i mówię to jako ktoś kto gra w większości afv) i najlepsza rzecz jaką możesz robić to pozostawać nie wykrytym.
     Pojazdy teraz mają taki burst damage że wszystko potrafi zejść w ułamek sekundy po zaświeceniu się a jak już znajdziesz jakąś bezpieczniejszą pozycje i robisz hull-down to zaczyna srać na ciebie gówno z nieba.

Dodaj komentarz