Armored Warfare: podsumowanie streamu urodzinowego

Jeśli oglądaliście nasz ostatni stream urodzinowy, wiecie, że opowiedzieliśmy w nim trochę o przyszłości Armored Warfare. Jeśli go przegapiliście, to nie ma się czym martwić – możecie go obejrzeć ponownie poniżej lub zapoznać się z tym artykułem.

Dużo się działo u nas w tym roku: rozpoczęliśmy kilka sezonów, w tym nasz ostatni – Amerykański Sen – pełny nowych funkcji, pojazdów i map.

scr1

Ale jedne z najważniejszych zmian są trochę niewidoczne. Od 1 września 2019 Armored Warfare nie jest wydawane przez My.com – wersja PC została kupiona przez dynamiczną moskiewską firmę, która może się pochwalić bardzo dużym doświadczeniem w branży.

Cała struktura operacyjna – wraz z serwerami i zespołem programistycznym – ciężko pracowała przez ostatnich kilka miesięcy, aby wszystkie zmiany po naszej stronie były nieodczuwalne dla graczy. Nadal oczywiście współpracujemy z My.com i z przyjemnością informujemy, że Armored Warfare będzie jedną z gier w niedawno ogłoszonym portfolio marki MY.GAMES.

Śpieszymy też poinformować, że planujemy długi cykl życia Armored Warfare i będziemy się starać jak najbardziej dostosowywać grę do waszych potrzeb i pomysłów oraz do wizji deweloperów.

A co się zaś tyczy bardziej konkretnych planów – sezon Amerykański Sen będzie trwał do końca zimy i dodamy do niego jeszcze następujące zawartości:

Kolejna Bitewna droga będzie utrzymana w klimacie amerykańskim i będzie obejmować kilka nowych pojazdów oraz niesamowitą nagrodę główną. Oczywiście będą też inne nagrody: skórki, flagi i tak dalej. Ponadto spodziewajcie się też wielu wydarzeń, prezentów, bonusów, konkursów i innych niespodzianek.

W pocie czoła pracujemy też nad kolejnym sezonem, który zacznie się początkiem roku 2020. Oto, czego możecie się spodziewać w przyszłym roku:

 • Nowa gałąź azjatyckich pojazdów progresywnych
 • Kolejna Bitewna droga
 • Nowa mapa PvP
 • Wiele nowych mechanik i modyfikacji istniejących rozwiązań

Przywracamy również stare funkcje (np. „bazę wojskową”) i będziemy wspierać rozwój gry, promując kilka ulepszeń QoL.

scr3

Informacje odnośnie do dostępności Armored Warfare na innych platformach – głównie Playstation i Xbox.

Podczas kontaktów z graczami dostajemy dużo pytań o te kwestie. Niestety nie możemy na nie odpowiedzieć, ponieważ konsolowe wersje Armored Warfare to w rzeczywistości oddzielne produkty i są one obsługiwane niezależnie. Więc jakichkolwiek informacji może udzielić tylko My.com. Aby uzyskać te informacje, odwiedźcie ich strony internetowe:

I na koniec gorąco dziękujemy Wam wszystkim – bez Was nic by się nie wydarzyło, a gra by nie istniała. Dziękujemy Wam za wsparcie, krytyczne uwagi, a zwłaszcza za granie w Armored Warfare.

ź: AW

26 Odpowiedzi do “Armored Warfare: podsumowanie streamu urodzinowego

  1. Z tą różnicą że tylko 4 dostępne są czasami w sklepie: Type 90 (VII), QN-506 (IX), BM Oplot (IX), Leclerc T40 (IX), Leclerc T40 jest premium ale tutaj nie wiem dlaczego napisane jest że zwykły

   A do wygrania były K1A1 (VII), Altay (X). M95 Degman (VIII), BWP-2000(VII), T-55 Enigma(III), M50 Ontos (IV), BMPT 2017 (VIII), OBJ 490 (X), Scorpion Kastet (VI), M1A1 Storm (VII), ZUBR PSP (VII), OBJ 287 (VI) były do wygrania, Stryker ADATS (IX) jest aktualnie do wygrania, tylko grając randomy, globalne operacje albo PvE. Różnica również jest taka że są prawie jak drzewkowe jeśli chodzi o parametry. Nie ma przegięć

   Więc w praktyce WG dalej „króluje” w temacie czołgów premium :)

  2. 9 pojazdów na potrzeby dwóch „sezonów” karnetów (główny dochód w tej chwili (?) )
   2 były/są nagrodą za uzbieranie punktów, które dostaje się za wykonywanie dziennych/tygodniowych misji.
   1 rozdany praktycznie za darmo.
   1 (tier 9..) dodany do drzewka za złoto
   Pozostałe wrzucili do żałosnych loot boox’ów (i tutaj o ironio mam akurat wszystkie 3 a tylko 1 z lootboox’a).

 1. Faktem jest, że w AW łatwo zdobyć przyzwoity czołg premium. Jeszcze innym faktem jest, że czołgi premium choć zarabiają lepiej nie są potrzebne do tego, aby w tej grze wychodzić na +. AW ma swoją filozofię i ekonomikę, całkiem odmienną od WoT. Ma też swoje wady i problemy, inne niż w WoT. Ale mi osobiście w AW gra się przyjemniej niż w WoT. I to dużo lepiej ….

    1. Klasyg. Wierchuszka z Mińska zakazała i pipa, Domę ma milczeć jak Maciarewicz przed wyborami. A za niedługo dostanie piękną, niklowaną korbę i tak jak reszta CeCeków będzie kręcił hajp na hehe skrzyneczki.

  1. Ej wiesz co, jakbym nie przeczytał Twojego komentarza to bym tego nie znalazł :D
   Faktycznie, mam WT w zakładkach i odświeżam parę razy dziennie czy jakiś nowy opis tonka się nie pojawił, ale te 7. urodziny przegapiłem. Taka skromna ikonka i zwykły wpis. W WoT jak wchodzisz na stronę to od razu neony i stroboskopy napierdalajo.

 2. Ja dawno temu wiązałem duże nadzieje z AW Kupiłem nawet największy pakiet przedpremierowy. Niestety wraz z odstawieniem Obsydianu to już była równia pochyła.
  Gdy my.com w wielu sprawach skopiował politykę WG i preferencyjnie traktował serwer rosyjski i zrobił z ruskich tanków op maszynki, a do tego posunął się do oszustwa/kłamstwa to sobie odpuściłem. Chyba od półtora roku nie zagrałem bitwy w AW. Nie skusiłem się nawet na ten rocznicowy tank.
  Dla mnie od tamtego czasu wszystko co pochodzi od my.com jest ignorowane.

 3. W tamtym czasie T-15 ze swoimi 4 rakietami wystrzeliwanymi co 1,5 sekundy był stanowczo OP. Sama armata może nie była najlepiej opancerzonym czołgiem, ale pancerz miała naprawdę mocny a jeździła świetnie a do tego wieża przyjmowała tylko ułamek obrażeń bo była bezzałogowa.
  A co do oszustwa to były dwa.
  Pierwsze to paczki z planami na premki, w których była szansa, że nie wypadnie ci ani jeden plan.
  Drugie to wrzucenie zpowroitem do sprzedaży Challengera 1 Falcona. Gdy go wprowadzili z powrotem napisali, że w zamian posiadacze tego Falcona dostaną jako rekompensatę Objecta 640 BE… od tamtego czasu minęło ponad 15 miesięcy, a Ob. 640 jak nie było tak nie ma.

  1. No fakt.. w pve t-15 nie ma sobie równych.. PS. teraz może wystrzeliwać po 2 rakiety jednocześnie :)

   To, że się naciąłeś na lootbox’y to już nic ci nie poradzę, wtedy jeszcze nigdzie nie obiecywali, że dostaniesz gwarantowany czołg po x skrzynkach.. więc głupi ten kto kupuje lootbox’y a nie jakiekolwiek oszustwo.

   Z Falconem nie śledziłem dokładnie sytuacji bo mnie nie dotyczyła ale jestem pewien, że ludzie dostawali te obiekty 640 za to. Pisałeś do supportu wtedy? Jak tak to powinieneś dalej mieć możliwość oglądania starych ticket’ów, jestem ciekaw co ci powiedzieli.

   1. Nie mówię o pierwszych edycjach LootBoxów w których była „różna” zawartość, tylko o późniejszych gdzie trzeba było uzbierać 100/100 planów na czolg.
    Kupujesz skrzynkę z planami w których może nie być planów, ale może być tygodniowe wypożyczenie pojazdu premium który już posiadasz.
    W moim słowniku to oszustwo. Jak plany to plany!! W kazdym pudełku powinien być przynajmniej jeden plan.
    Oczywiście na serwerze RU, mozna było kupić od razu czołg.
    A później tłumaczenie, że wprowadzili taki system, żeby te pojazdy były elitarne i niezbyt częste…. jaaasne, i dlatego mnóstwo graczy mogło wywalić kilka stówek i zostać z niczym.
    Ja osobiście mało na takie skrzynki wydałem. Odpuściłem od razu gdy zobaczyłem, że w skrzynce może być 0 planów.
    Do supportu nie pisałem, bo uzyli określenia „w późniejszym terminie”, więc spodziewałem się, że na bank będzie info na stronie, że dostarczają Ob. 640 posiadaczom Kolekjonerskiego pakietu z Falconem.
    Do tej pory go nie było…..ale ja już jestem poza tym. Dla mnie przekroczyli granicę.
    Nadal mam ponad 14k golda na koncie o ponad rok konta premium. Leży i czeka na likwidację AW. :P

    1. Nie nasza wina że go nie dostałeś. Mogłeś pisać do supportu, ale nie napisałeś to co się dziwisz. Likwidację? Czytam to od 4 lata właśnie że lada moment padnie a tu ciągle coś nowego dodają. Jak dla mnie to się nie przedawniło, Można spróbować napisać do supportu. Więc warto użyć linku z artykułu o tym, przedstawić sytuację jaka jest i poczekać parę godzin, albo rano. Ja kiedyś chciałem być uczciwy, po balansie 2.0 dostałem do garażu dosłownie wszystkie pojazdy premium które sprzedałem + jakieś eventowe, czemu sprzedałem? Bo dostałem je w wyniku eventów albo prezentów, a nie grałem nimi a potrzebowałem na szybko gotówki. Nie wiedziałem z kim mam do czynienia, chciałem być uczciwy. Napisałem w tej sprawie do nich, że dostałem nie wiadomo skąd pojazdy premium do garażu. I nie zgadniesz co napisali. Że pojazdy pojawiły się w wyniku błędu, ale spokojnie mogę je zachować i nimi grać. Dosłownie mi się wierzyć nie chciało w to co czytałem. WG to już by oddział specjalny przysłało mi do domu w ramach windykacji długu. Więc naprawdę sądzę że jeśli jeszcze Ci zależy na OBJ 640 (bardzo fajna maszynka) to warto do nich napisać nawet po tych 16 miesiącach. Powtarzam się bardzo często, to ile oni nam razy pozwolili coś zachować w wyniku błędu. To naprawdę mam dystans to ich wybryków czasami ;)

    2. @Machabe tak wiem o które skrzynki ci chodziło. Mało chyba lootbox’ów w grach widziałeś skoro wychodzisz z takiego założenia, że coś powinno być w każdej skrzynce. I tak poza tym to w tamtym czasie za każdym razem jak wychodziła nowa skrzynka to rozdawali graczom po 2-3 za darmo (dawali kody), więc nawet jak ktoś faktycznie wychodzi z błędnego założenia to raczej jest mała szansa, że kupi przed zorientowaniem się o stanie faktycznym.

     Dalej nie rozumiem dlaczego nie pisałeś do supportu na przykład: miesiąc od tego artykułu by dowiedzieć się czegoś więcej. W sumie to dalej bym próbował, nigdy nie wiadomo.

 4. @ E 100
  Skoro nie było na stronie info, że dodają do kont Ob 640 BE to dlaczego miałem pisać? Nie poinformowali o tym na stronie ani na mailu to dla mnie nie było faktu.

  Pokaż mi artykuł w którym o tym fakcie poinformowali to napiszę od ręki.
  Ja nie MAM INFORMACJI, o rekompensatach za kolekcjonerskiego Falcona.

  1. Sam przecież dałeś link :P.

   „Kiedy edycja kolekcjonerska przestała być dostępna, zapowiedzieliśmy powrót pojazdu. Jednocześnie pragniemy, żeby wspierający nas w przeszłości właściciele edycji kolekcjonerskiej czuli się nadal wyróżnieni i mieli coś specjalnego, cennego i łatwo rozpoznawalnego na polu bitwy, bo w końcu też dlatego zakupili Challengera 1 Falcona.

   To dlatego w najbliższej przyszłości każdy który zakupił kolekcjonerskie wydanie, zawierającej Challenger 1 Falcon, otrzyma gratis czołg podstawowy premium 10 poziomu Obiekt 640 Black Eagle! Mamy nadzieję, że ów wyraz naszej wdzięczności ucieszy was i dalej będziecie grać w Armored Warfare.”

   Oni chyba nigdy nie informowali o takich rzeczach na stronie. Że rozpoczeli/zakończyli rozdawanie nagrody albo coś. Wciąż radzę by napisać do supportu a nie się z tym wstrzymywać i rzecz jasna ładnie wszystko skonstruować w wypowiedzi. Teraz mamy kanał Discord na którym jesteśmy informowani na bieżąco o wyłączeniu/włączeniu serwera, rozpoczęciu rozdawania nagród/zakończeniu itd

   1. Owszem dałem link. Tylko tam jest takie mało precyzyjne określenie jak „w późniejszym terminie”. Więc sobie na ten późniejszy termin czekałem.

    Śledzę stronę główną AW i czytam maile. Zaglądałem też na forum dopóki było. Discord mnie nigdy nie interesował. Nie jestem kimś kto lubi śledzić czat, żeby być na bieżąco, zdecydowanie wolę stronę główną.

    Nie było nigdzie info o dostarczaniu Ob.640 to nie mam/miałem świadomości, że to może być jakiś problem techniczny. Z mojej perspektywy my.com nigdy nie podęło próby spełnienia obietnicy.
    Jak gdzieś zobaczę info, że inni gracze dostawali Ob.640 w ramach rekompensaty za Falcona to będę wiedział gdzie jest problem.

Dodaj komentarz