Miasto Duchów: tajne laboratorium i obiekt wojskowy ZSRR

Miasto duchów to jedyna mapa w grze, która wydaje się całkowicie pusta. Pustki panują wszędzie, także w tym małym miasteczku położonym w centrum mapy.

To świetnie, że odwiedziliśmy ten obszar w czołgu. W czasach ZSRR, w mieście, które było wzorem dla tej mapy, produkowano broń biologiczną. W jego wirtualnej kopii w World of Tanks również znajduje się tajne laboratorium.

Jakie badania były prowadzone w tym tajnym obiekcie, co jest ukryte w opuszczonych domach i jakie inne tajemnice są ukryte na mapie? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Wielka tajemnica Związku Radzieckiego

Na pierwszy rzut oka osada na mapie wydaje się typowa dla okresu sowieckiego, ale jeśli przyjrzysz się uważnie budynkom i otaczającemu je krajobrazowi, możesz rozpoznać w nim zamknięte radzieckie miasto Aralsk-7 (Kantubek). To miasto było tak tajne, że nie było go nawet na mapach. Obiekt wojskowy znajdował się na Wyspie Odrodzenia na Morzu Aralskim.

Dziś Aralsk-7 jest kompletnie opuszczone.

Amerykanie zaczęli spekulować na temat istnienia tego miasta w latach 60. Zdjęcia lotnicze wykonane przez CIA w 1962 r. przedstawiają koszary, plac defilad i inne obiekty wojskowe. Na pozostałych wyspach były chaty rybackie i miejsca do cumowania.

Z czasem miasto rosło. Mieszkało tam prawie 1500 osób: wojskowi, naukowcy i ich rodziny. Stworzono dla nich najbardziej komfortowe warunki życia: w mieście było przedszkole, szkoła, dom oficerów, szpital. W sklepach sprzedawano wiele rzadkich towarów, świeżą wodę dostarczano barkami, a następnie przechowywano w specjalnych, wielkich zbiornikach na obrzeżach miasta. Te struktury (nieco zmodyfikowane w World of Tanks) można znaleźć na mapie.

Trzy kilometry na południowy zachód od Kantubka, znajdował się tak zwany Budynek Laboratorium, w którym prowadzone były prace nad szczepami najniebezpieczniejszych chorób. W pobliżu znajdował się wojskowy poligon biochemiczny o kryptonimie „Barkhan” (oficjalna nazwa: 52 Laboratorium Badań Polowych (PNIL-52) – jednostka wojskowa 04061.) W celu ochrony, okolice wyspy nieustannie patrolowały wojskowe łodzie.

Morze, które zniknęło

Wojsko opuściło miasto w 1992 roku – tak szybko, że zostawili nawet pralki i kolorowe telewizory – rzeczy, które przyciągały szabrowników. Dziś Aralsk-7 to miasto duchów: pełne zniszczonych budynków, opuszczonych laboratoriów i czołgów. Wszędzie panuje całkowita cisza, przerywana tylko przez wiatr i odgłosy kroków we wrakach starych statków. Kiedyś tu było morze, ale to się zmieniło.

Jak zmieniło się Morze Aralskie od 1989 do 2014 roku.

Morze Aralskie było czwartym co do wielkości jeziorem na świecie, ale po budowie kanałów irygacyjnych zaczęło się kurczyć. W 1989 r. podzieliło się na dwa odizolowane zbiorniki, a w 2001 r. Wyspa Odrodzenia stała się półwyspem, dlatego statki na środku pustyni wcale nie są fantazją. Nasi programiści umieścili Easter Eggi na statkach: dowiedz się jakie na końcu tego artykułu!

Co ma z tym wspólnego Mińsk?

Podczas pracy nad mapą korzystaliśmy nie tylko z lokalizacji Aralsk-7. Część scenerii została zapożyczona z Białorusi. Na przykład wykorzystaliśmy zewnętrzny wygląd typowych sowieckich koszarów, które w rzeczywistości znajdowały się przy Alei Dzierżyńskiego. Twórcy mogli sfotografować je dosłownie na dwa dni przed rozbiórką. Na mapie koszary są pomalowane na zielono i niebiesko.

Wzór dla tego budynku stał przy Alei Dzierżyńskiego w Mińsku.

Dla miłośników technologii retro na mapie jest autobus ZIS-155, którego produkcję rozpoczęto w 1956 roku. Po raz pierwszy w radzieckim przemyśle motoryzacyjnym w pojeździe zastosowano alternator. Autobusy te działały na Białorusi do lat siedemdziesiątych.

Płytki na budynkach w Mieście Duchów mają odpowiednik w rzeczywistości: zobaczysz je na ścianach domów wzdłuż ulicy Tsnyanskaya w Mińsku. Możesz także spróbować znaleźć na mapie młodego Lenina.

Uwaga! Zdecydowanie zalecamy, abyś w każdej bitwie dołożył wszelkich starań do osiągnięcia zwycięstwa. Szukaj Easter Egg’ów w pokoju treningowym.

Easter Egg #1 – Tajne Laboratorium

Jeśli zajrzysz do niebieskiego budynku na placu, znajdziesz niepozorne drewniane drzwi. Napis na nich mówi, że prowadzą one do „Laboratorium Balansu” w World of Tanks. Jeśli skarżysz się na słaby czołg, możesz odwiedzić to laboratorium na mapie. Znajdziesz je na E5.

Easter Egg #2 – Ukryte Mapy

Jeśli zajrzysz do domu na D5 i H7, zobaczysz stare i nowe schematy map „Charków” i „Miasto Duchów”.

Easter Egg #3 – Sekret Zardzewiałych Statków

Na dwóch rdzewiejących statkach znajdziesz tajne wiadomości. Istnieje niezwykła formuła do ich odszyfrowania. Możesz spróbować swoich sił, jeśli tylko ją odgadniesz (i umiesz czytać po rosyjsku).

ź: Portal WoT Asia

6 Odpowiedzi do “Miasto Duchów: tajne laboratorium i obiekt wojskowy ZSRR

Dodaj komentarz