War Thunder: Wojna Światowa

Od samego początku wiadome było, iż tryb Wojny Światowej stanie się nieodłączną częścią gry, w której lotnictwo, jednostki naziemne oraz marynarka brać będą udział w historycznych bitwach.


Z przyjemnością ogłaszamy start długo wyczekiwanej Wojny Światowej. Wiele informacji możecie znaleźć już na naszej Wiki, z tego powodu dzisiaj skupimy się na wywiadzie z twórcą gry pracującym nad tryb trybem – Dymitrem Gordeewem.

— Witaj, Dymitrze. Powiedz nam jak powstała idea tego trybu.

Witam. Od samego początku wiadome było, że gra potrzebować będzie trybu historycznego, dzięki któremu gracze poczują się jak na prawdziwej wojnie, gdzie nie będzie tylu ograniczeń jak w innych produkcjach.

Z drugiej strony bitwy historyczne opierają się na ścisłych założeniach, gdzie obydwie strony walczą w zupełnie innych warunkach, mają do wypełnienia inne cele i posiadają inne maszyny. Z tego powodu takie pojedynki nie nadają się do losowych sesji. Nieprzewidywalność, kompleksowość oraz unikalność – tego można spodziewać się po Wojnie Światowej.


— Chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o tym trybie.

Sporo tego. Po pierwsze stworzyliśmy własny silnik dla Wojny Światowej. Scenariusze są dostępne dla graczy, to wycinki prawdziwych bitew z różnych teatrów działań. Gracze zarządzają wojskami na prawdziwej mapie, toczą bitwy i zgarniają kolejne tereny.

Wojna Światowa odbywać się będzie sezonowo, w każdym pojawią się inne scenariusze, z różnych przedziałów czasowych. Na koniec sezonu najlepsze dywizjony i gracze otrzymają unikalne nagrody.

Szczegółowe opracowania operacji, które biorą pod uwagę historyczny balans na początku starć pozostaną niezmienne.


— Co dzieje się w scenariuszu?​​​​​​​

Każdy scenariusz zawiera globalną mapę prawdziwego świata, na której rozmieszczane są armie. Reprezentowane są przez jednostki biorące udział w prawdziwej bitwie. Gracze mogą dołączyć do jednej ze stron i powtórzyć losy wojsk, lub je zmienić. Dowódcy rozpoczynają bitwę na mapie, a same bitwy będą zbliżone do tych, które już znamy. Udział będą mogli wziąć nie tylko członkowie dywizjonów, lecz wszyscy gracze.


— Jak wyglądają bitwy?​​​​​​​

Technicznie rzecz biorąc są to podobne sesje, lecz to jak się zaczną zależy od typu jednostek oraz ich statusu. Od tego zależy też rodzaj misji.


— Czyli?​​​​​​​

Powiedzmy że atakującą stroną jest lotnictwo, ma unicestwić kolumnę pojazdów, obrońcy posiadają działa przeciwlotnicze. W tym samym czasie na drugiej stronie frontu czołgi przeciwnika muszą zaatakować okopane pozycje – trudne zadanie dla strony atakującej. By wspomóc myśliwce, dowódca może wysłać samoloty szturmowe, które będą od razu dostępne dla graczy atakujących.

Takich opcji jest znacznie więcej.


— Brzmi to interesująco, a co z przyszłością tego trybu?​​​​​​​

Oczywiście będziemy dodawać nowe scenariusze oraz nagrody, więcej misji. Będziemy zbierać opinie dotyczące Wojny Światowej.

W przyszłości również marynarka będzie miała swój udział, możliwe są też scenariusze powojenne.


— Co jeszcze możecie nam powiedzieć?​​​​​​​

Jest jeden szczegół, przez który tryb Wojny Światowej zostałby znacznie opóźniony, lub nawet całkowicie porzucony. To dzięki dywizjonom i pojedynczym graczom, którzy pomogli nam w pracach i dzielili się pomysłami, ten tryb mógł powstać. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Zamkniętych Testów. Jesteśmy Wam dozgonnie wdzięczni za udzielone wsparcie.


Dziękujemy także Dymitrowi Gordeewowi, projektantowi Wojny Światowej.​​​​​​​


Scenariusze Wojny Światowej: Bitwa o Witebsk

Każdy scenariusz zawiera globalną mapę prawdziwego świata, na której rozmieszczane są armie. Reprezentowane są przez jednostki biorące udział w prawdziwej bitwie. Gracze mogą dołączyć do jednej ze stron i powtórzyć losy wojsk, lub je zmienić. Dowódcy rozpoczynają bitwę na mapie, a same bitwy będą zbliżone do tych, które już znamy. Udział będą mogli wziąć nie tylko członkowie dywizjonów, lecz wszyscy gracze.

Twórca Wojny Światowej – Dimitr Gordeew

Vitebsk Wwmap Historical E1b8e75335192ec37a7e28ab5a36f4c7

Bitwy różnią się od klasycznych tym, że bazują na prawdziwych operacjach, a biorące w nich udział jednostki odpowiadają rzeczywistości. Uczestnicy zmagań mogą powtórzyć bieg historii, lub wręcz przeciwnie, zmienić go.

Dzisiaj zaprezentujemy jeden z pierwszych scenariuszy.

Bitwa o Witebsk

Moskwa – klucz do ofensywy niemieckiej w 1941 roku. Za wojskami niemieckimi Warszawa oraz Mińsk, do stolicy ZSRR zostało ponad 700 kilometrów. Druga oraz trzecia grupa pancerna armii „Centralnej” została zatrzymana przez dwa zmechanizowane korpusy radzieckie 20 Armii Frontu Wschodniego.

6 lipca rozpoczęła się bitwa pancerna, która trwała 5 dni.

W War Thunder odtworzyliśmy to wydarzenie, strona radziecka musi powstrzymać atak na Witebsk w określonym czasie, podczas gdy strona niemiecka za zadanie ma przebić się przez obronę. Środowisko jest po stronie radzieckiej, rzeka Dwina pokrywa niemal połowę frontu.

Jednakże strona niemiecka posiada większą ilość czołgów średnich. Ich przeciwnicy mają mniej jednostek, lecz w ich składzie znalazły się ciężkie KW-1, oraz szybkie T-34. Do boju!

ź: War Thunder

5 Odpowiedzi do “War Thunder: Wojna Światowa

  1. Nie wiem o co chodzi w tym trybie i pewnie na razie mało kto wie. Jeśli nie będzie z tego konkretnych nagród, to gracze to zleją ciepłym moczem. Wczoraj jeszcze to nie działało, dzisiaj jak się znieczulę, to może zobaczę o co w tym biega.
    Jedno jest pewne, rzadko chwalę Gaijin, ale ta kula ziemska im wyszła zajebista. Ciorałem w przeróżne X-comy, ale to najlepsza kula ziemska w grze jaką widziałem, więc obstawiam, że nie robił jej Gaijin xD
    Aż się marzy żeby nad taką Ziemią latały ufoki do strącania, a nie jakieś tam bitewki kurła…

    1. tl;dr
      Na globie masz zlokalizowane historyczne konflikty, gdzie każda ze stron ma przydzieloną określoną ilość historycznych pojazdów do dyspozycji(każdy pojazd jest dostępny w skończonych ilościach, także trzeba starać się minimalizować straty ze strategicznego punktu widzenia). Rozgrywka składa się z dwóch części:
      Strategiczna – dowódcy z klanów decydują gdzie wysyłać jednostki na mapie globalnej aby wykonać cele przypisane danej stronie
      Taktyczna – czyli mecze między graczami(w trybie Wojny Światowej masz kilka nowych trybów rozgrywki, np. obrona konwoju przeciw nalotom, albo eskorta bombowców)
      W skrócie to są takie rozwinięte klanówki, tylko, że mogą w nich brać jeszcze udział ludzie spoza klanów.

      Co do nagród: pierwszy mecz dziennie dostajesz Battle Trophy, i za trzy zwycięstwa. Dodatkowo dla najlepszych graczy jest przewidziany zapostowany już na blogu AMX-50 Surblinde. Nie mam pojęcia jak się prezentują nagrody jeśli chodzi o simoleony i żarówki w stosunku do randomów.

  2. Z tego co słyszałem, tego czegoś nie można rozgrywać na symce, tylko w jakimś skrzyżowaniu AB z AB+ – czyli jednym słowem gówno z wymuszonymi znacznikami. Biorąc pod uwagę że reszta tej gry to aktualnie także gówno – nie jestem zaskoczony.

      1. Nowy? Ja na temat WT piszę od 2012 roku – tylko miałem przerwę. Na grę w WT. Rzuciłem to gówno jakieś pół roku temu, po tym jak postanowiono pójść jeszcze dalej w arkadyzację tego gówna, i umożliwić naprawy bez zestawów. Zamiast naprawiać błędy gadzina zajmuje się zwiększaniem procenta gówna w gównie. Dziwne że ktoś to lubi – ale muchy podobno zawsze szły w miliony.

Wyłączono możliwość dodawania komentarzy.