Oto kolejna seria pytań i odpowiedzi z Wiaczesławem Bułannikowem!

Lotnictwo


Francuzi wytwarzali samoloty He 177 A-3 w wytwórni SNCASE. Czy zobaczymy tę maszynę jako francuski samolot premium albo nagrodę w wydarzeniu? Może He 274 we francuskim wydaniu także nadaje się na maszynę premium.
He 274 nie był wykorzystywany w roli bombowca, szanse są zatem niewielkie. Oddanie He 177 Francuzom będzie oznaczać, że maszyna powinna także trafić do drzewek USA i Wielkiej Brytanii, oni także wszak je testowali i wykorzystywali. Obecnie nie mamy takich planów. Pozwólmy Niemcom cieszyć się ich długo wyczekiwanym He 177.

VI era wprowadza do gry wiele współczesnych maszyn, a w grze wciąż brakuje wielu słynnych drugowojennych: B-26 Marauder, P-51B/C, Avro Manchester, Fairy Battle, Westland Lysander, Boulton Paul Defiant czy wersje bombowe Mosquito albo wczesne myśliwskie Blenheimy. Jakie macie plany?
Wszystkie wymienione maszyny mogą trafić do gry, nic nie odrzucamy z góry.

Czy do drzewka Włoch może trafić FIat G.59? Samolot miał działka i silnik Rolls Royce Merlin. Może to byłaby dobra maszyna premium?
Zgodnie z naszymi badaniami powstała tylko makieta dla Syrii, nie mamy dowodów na to, że powstała wersja z działkami, bowiem na syryjskich fotografiach widać karabiny maszynowe. Płatowiec najpewniej był maszyną szkoleniową z dwoma KM-ami Breda. To za mało, jak na pasująca erę, a my planujemy inne interesujące maszyny premium.

Model niemieckiego P-47 jest niepoprawny, ma osłonę kroplową kokpitu zamiast historycznego „grzbietu ściętego brzytwą” (ang. razorback). Kiedy to poprawicie?
Aktualizacja modeli P-47 w końcu nadejdzie. I gracze, i twórcy chcą uświadczyć w grze Razorbacków.

Jednostki naziemne


Doczekamy się większej liczby zestawów przeciwlotniczych w średnich erach, takich jak AMX-13 DCA albo Typ 61? Zwłaszcza Japonii i Francji by się przydały.
Mieliśmy trochę problemów z pozyskiwaniem informacji o nich, jednak nadal nie wykluczamy dodania tych maszyn do gry. Japoński prototypowy zestaw z uniwersalną armatą kalibru 76 mm z pewnością brzmi intrygująco.

Czy macie plany na kolejne amerykańskie czołgi ciężkie, nawet premium? Do gry nadal można dodać T26E5 albo T30.
Tak, mamy plany związane z przynajmniej dwiema takimi maszynami. Ale jeszcze nie wyjawimy, jakimi 🙂

Japońskim siłom naziemnym V i VI ery brak zróżnicowania, co odpowiada historii, jednak STB-2/3/4/5 czy 6 albo odmiany Typu 74 od B do F oraz G/Kai nadal mogłyby zostać wprowadzone i oddzielić STB-1 od Typu 74 w grze. Czy rozważacie odmianę STB jako maszynę premium w japońskim drzewku?
Niestety o tych pojazdach jest po prostu za mało danych, a ich wersje odbiegają od siebie drobnymi szczegółami. Z tego powodu nie braliśmy dodawania kolejnych wariacji pod uwagę.

Pytania od węgierskiej społeczności:


Czy do gry trafią węgierskie maszyny? Jeśli tak, to w drzewku jakiego kraju wylądują?
Są na to szanse, choć pewnie jako pojedyncze maszyny premium w innych krajach.

Czy wprowadzicie aktywne systemy ochrony od PPK?​​​​​​​
Rozważamy pewne pomysły.

Czy to techniczne aspekty nie pozwalają na wprowadzenie maszyn z dopalaczami?​​​​​​​
O ile nam wiadomo, to nie.

Czy możemy wkrótce oczekiwać wprowadzenia przewijania do tyłu w powtórkach?​​​​​​​
Nie, nie wkrótce.

Czy myśleliście o dodaniu ery zero z pierwszowojennymi i międzywojennymi maszynami?​​​​​​​
Obecnie nie mamy takich planów.

Czy balistyka amunicji lotniczej i czołgowej jest w pełni wymodelowana?​​​​​​​
Wystarczająco dla naszych potrzeb tak, musimy brać pod uwagę, że w jednej bitwie na raz w powietrzu mogą być tysiące pocisków, a to wymaga podjęcia pewnych kroków w celu optymalizacji.

Jak dokładnie obliczana jest aktywność bitewna?
Korzystamy z zaawansowanej formuły, lecz w skrócie można powiedzieć, że aktywność jest proporcjonalna do zdobytych punktów w bitwie oraz odwrotnie proporcjonalna do czasu całej bitwy.

ź: WT

One Response to War Thunder: Q&A

  1. Svean pisze:

    Faktem jest że społeczność WT jest jakby bardziej kompetentna od jakiegoś czasu a w WoT odwrotnie. Pewnie dlatego że coraz mniej ludzi z jakąś wiedzą historyczną i pojęciem gra w WoT…

Dodaj komentarz