Gwoli przypomnienia oferty, zanim przejdziemy do meritum, wczoraj w kalendarzu adwentowym pojawiła się możliwość zakupu za złoto paczki, w skład której wchodziła oprócz czołgu wraz z miejscem w garażu – pełna załoga przeszkolona na czołg Tiger 131. Nie byle jaka załoga, bo załoga posiadająca zerowy perk BiA. Żeby doprecyzować technikalia – zerowy perk, czyli załoga już posiada bratertwo broni, a wbicie kolejego (czyli de facto drugiego) perka zużywa tyle samo punktów PD co w każdej innej sytuacji – perk pierwszy. Meh, nic wielkiego. A no jednak, gdy mówimy o szkoleniu załogi w skali jednego perka – to może i mały boost, ale kto kiedyś wbijał piątą, czy szóstą umiejętność/atut, wie ile pracy i bitew to wymaga.

Tegoroczne oferty kalendarza adwentowego można nabyć w sklepie premium za golda – co oznacza, że jeśli posiadamy czołg w garażu to otrzymamy jego równowartość w goldzie. Czyli – płacimy 4.200G za ofertę, dostajemy 3.900 zwrotu, miejsce w garażu i załogę z zerowym perkiem BiA. 300 golda za miejsce w garażu i dobrą załogę na start, gotową do przeszkolenia na dowolny czołg niemiecki to dobry interes. Eukrates, jeden z niemieckich Community Contributorów, postanowił wykorzystać ten fakt, gdyż jako kolekcjoner niemieckich czołgów:

Shot 128

Shot 129

stwierdził, że fajnie byłoby wykorzystać tą ofertę i zakupić (autentyk!) ok. 15-20 załóg tą metodą. Z tego co wiem, nie pokusił się od razu o zakup wszystkich, gdyż już przy pierwszej próbie transakcji nie otrzymał załogi – pisałem o tym błędzie we wczorajszym wpisie. O ironio – udało się uzyskać załogę w drugiej transakcji, ale kolejna znów okazała się fiaskiem.

W międzyczasie WG rzekomo rozpracowało buga i na dniach wprowadzi fix, jednak problem pozostał – okazało się (oficjalne stanowisko WG), że otrzymanie załogi w zakupie za gold w grze jest ograniczone do jednej transakcji na konto:

Przechwytywanie

Problem polega jednak na tym, że w momencie skorzystania z oferty – nikt tego nie powiedział graczom. Inna rzecz – bez ograniczeń można było zakupić kilka załóg tą metodą za pomocą sklepu premium (za pieniądze), czyli reasumując – płacący mają lepiej, niż chomikujący golda.

Cytowany przeze mnie eekeeboo obiecał przekazać feedback osobom odpowiedzialnym za oferty kalendarza adwentowego, w końcu taka informacja powinna być czytelnie przekazana kupującemu.

Jestem w kontakcie z kolegą Eukratesem, więc zobaczymy jak się sytuacja rozwinie – dostanie to czego chciał i za co myślał, że płaci golda? A może po prostu dostanie zwrot zapłaconego golda i zabiorą mu zakupione tą metodą miejsca w garażu? Wszystkie tego typu oferty powinny być limitowane do jednej na konto?

Jakie waszym zdaniem powinno być zakończenie tej historii?

Eukrates: Thank you for the the small talk we had regarding this story! We’re in touch mate 😉

 

10 Responses to załoga Tygrysa nabita w butelkę

 1. FiveMen FiveMen pisze:

  A mówią, że Janusze biznesu to tylko in Polen. No chyba że kolega ma polskie korzenie.
  Pamiętajcie, że są sprytni, sprytniejsi i Wargaming.

 2. BattlemoveR BattlemoveR pisze:

  Oszust śmierdzący. Chciał oszukać porządną i niewinną firmę, karma gnoja dopadła. Dbają zawsze o klienta, w ich grze w zasadzie nie ma żadnych bugów, to musiał w płatnościach wyniuchać buga, szkop. I odrywa developerów od rozwoju tej pięknej gry, żeby dziurę w płatnościach musieli naprawiać, pazerna świnia. Współczuję WG, każdy tylko patrzy jak ich oszukać i owalić.

 3. Guy Micki Guy Micki pisze:

  No faktycznie – zapowiadał się interes stulecia.
  W sumie też był kupić kilka załóg – po 300 golda za 5 niemiaszków.

 4. Guy Micki Guy Micki pisze:

  No faktycznie – zapowiadał się interes stulecia.
  W sumie też bym kupić kilka załóg – po 300 golda za 5 niemiaszków.

 5. 123tomek pisze:

  Czegoś nie łapię. Za pierwszym razem mu tej załogi nie dali?
  Limit 1 zakup na konto tzn. jak mam załóżmy 3 czołgi które się pojawią w kalendarzu to mogę kupić dla każdego z nich raz (czyli zyskam 3 różne załogi) czy tylko jeden z tych czołgów zyskując tylko jedną załogę w ramach całego kalendarza?

Dodaj komentarz