Czołg ciężki WZ-111 to chiński projekt pojazdu pancernego rozwijany w latach 60tych. W roku 1966 projekt porzucono ze względu na problemy technologiczne.
Wyposażony był w turbodoładowany silnik Diesla o mocy 720KM, a zawieszenie stanowiło siedem kół nośnych, wraz z trzema rolkami podtrzymującymi. Czołg posiadał wiele zapożyczeń z technologii sowieckiej.

Pierwszy prototyp (bez wieży) powstał w 1964 roku i do dzisiaj jest elementem wystawy Chińskiego Muzeum Czołgów w Pekinie.

21 Responses to WZ-111

 1. MrMucha napisał(a):

  Aż żal patrzeć na tego T54 bez lufy za tym WZ-111 … ,a gdyby tym z muzeum przyciąć ich armatki pp.
  Biedny T54 :(

 2. DoubleD napisał(a):

  Właśnie skończyłem go grindować, czołg fajny, w przeciwieństwie do następcy. 111’tka posiada dużo lepsze działo, na papierze może i ma mniejszą celność, ale strzelanie na dystans 113’tka to jakaś kpina, do tego nawet Siemki wiedzą, żeby walić w dolną płyte, czyli przebija ją wszystko z czym się spotka. 111’tką szło przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść, następca póki co marnie, i potwierdza się to co się niej mówi.

  • Apage Apage napisał(a):

   A co się mówi? Mam ze 130 bitew 113 i bardzo fajnie się gra. Jak ktoś lubi szybkie czołgi ciężkie to ideał. Co ty kurde bawisz się w snajpera na nim, że na celność narzekasz? Czołg do walki na bliższy dystans. Jak kręcisz kadłubem to potrafi zejść na gąsienice bo ma bardzo szerokie, a czasem zdarzy się dingnąć. Po za tym wykorzystując mobilność możesz pomagać w różnych miejscach w których drużyna zaczyna przegrywać i jak to ująłeś przeważyć szale zwycięstwa na swoją korzyść. Pewnie mało bitew masz, ja na początku też narzekałem ale wystarczy obczaić mankamenty i zalety i śmiga jak trzeba :razz: :razz:

 3. MausMan MausMan napisał(a):

  Jagdtiger z 1943 i Wz111 z 1964 są na tym samym tierze.
  WG logic. :facepalm:

 4. d4marus d4marus napisał(a):

  Doskonale mi się nim gra. WG fajną wieżę mu domodelowało :D

 5. Arek napisał(a):

  Fantastyczny czołg, w dzisiejszych czasach ze swoją mobilnością świetnie daje radę.

Dodaj komentarz