Falathi postanowił podzielić się wstępnymi planami dot. planowanych zmian w amunicji w nadchodzącym roku.

Oto garść informacji szczegółowych odnośnie amunicji premium i zmian, zwłaszcza w przypadku pojazdów które mają pociski podkalibrowe w standardzie ( np. większość medów X tieru ).

Czołgi, których podstawową amunicją są pociski podkalibrowe a specjalną kumulacyjne otrzymają zamiast podkalibrowych zwykłe pociski przeciwpancerne, ale pociski te zachowają prędkość pocisków podkalibrowych. To oznacza, że w miejsce obecnych podkalibrowych otrzymają pociski z lepszą normalizacją i trochę mniejszą stratą penetracji na dystans. Amunicja kumulacyjna pozostanie jako amunicja specjalna, ale z mniejszymi uszkodzeniami.

Japońskie mastodonty Type 4 i 5 otrzymają jako amunicję specjalną pociski HESH, z większą penetracją, ale mniejszymi uszkodzeniami. Jednocześnie uszkodzenia ich pocisków standardowych zostaną nieco przycięte.

OK, a co z czołgami które mają pociski ppanc zarówno jako podstawową jak i ulepszoną amunicję (np. Eagle 7)?

Pociski ppanc zostaną ich amunicją standardową, otrzymają za to podkalibrowe jako amunicję specjalną.

 

ź: Falathi

22 Responses to World of Tanks – co dalej w 2019: amunicja premium

 1. Overlord pisze:

  Fallus zna się, jak świnia na gwiazdach 😉 jego jakiekolwiek informacje trzeba przesiewać przez gęste sito 😉

 2. BattlemoveR BattlemoveR pisze:

  Fa… Falathi chce się podzielić informacjami o zmianach ? Matkobosko Halyna, zapalaj gromnice, koniec świata bendzie. Z moich obserwacji wynika, że pytać go o cokolwiek to jak wejść na posesję i pytać Azora siedzącego w budzie, co dzisiaj gospodarz domu poda na obiad.

 3. undertaker pisze:

  Wielki rebalans aminicji premium = balans w kasie WG. Obetniemy obrażenia na strzał, ludzie i tak będą tym strzelać a że będą musieli strzelać więcej to i my więcej zarobimy bo bitwy na „goldzie” będą nierentowne jeszcze bardziej.
  „oto wielka tajemnica wiary… złoto i dolary” czyli jak WG dyma Cię na kasę w kolejny możliwy sposób a „Ty” się jeszcze cieszysz, że w końcu „golda” balansują 😉

  • Q pisze:

   Wybacz kolego, ale nie do końca zgodzę się z twoją logiką. Idąc dalej twoim tokiem, WG powinno jeszcze obniżyć koszt amunicji premium tak, aby strzelanie z golda było jeszcze bardziej opłacalne, weak-spoty niech se będą, ale dla innych, bardziej ambitnych graczy, mi wystarczy, że widzę twoją wieżę. To po co w ogóle dawać pancerz ? Po co w ogóle dawać, amunicję podstawową ? Idea zmian w amunicji premium bardzo mi się podoba, gdyż w obecnych proporcjach jest to model „pay for win” mam konto premium, nie narzekam na kredki, ładuje 10 pocisków podstawowych 30 goldowych i robię wynik. To nie ma w ogóle sensu, ilość używanej amunicji specjalnej powinna zostać zredukowana o przynajmniej 60%. Wówczas może uda się powrócić do zbalansowanych bitew które trwają dłużej niż 5-7 minut z 15.

  • Punk911 Punk911 pisze:

   XDDDD
   Gold w obecnej postaci – jakie to niezbalansowane, każdy pomidor cię przebije, zmniejszyć uszkodzenia na strzał!
   Gold po zmniejszeniu dmg na strzał – boszz… jakie to chore, teraz będziemy więcej płacić w bitwach
   Fuck logic??!!!11 XD

   • Svean pisze:

    To że ammo premium powinno być zredukowane do max 30% (a w niektórych pojazdach i 10% to dużo) ogółu przewożonej amunicji jest trąbione od lat. Czyżby po filmiku QB nagle coś komuś zaświtało?

    Tak czy inaczej – to WG jest, czyli można liczyć na penetrację okrężnicy.
    Jako rzecze QB być może gracze z serwera RU przywykli do bycia dymanymi (w końcu kraj i władza od lat ich dymają), ale reszta świata niekoniecznie. Polska – pomiędzy (jak zwykle).

 4. Ten_warrior_ Ten_warrior_ pisze:

  Na rykoszecie gówno burza już w pełni. Choć nie wiem jak teraz, bo w chwili obecnej wywaliło stronkę. (może admini wzięli się za sprzątanie porozrzucanych odchodów)
  Więc nie będę się powtarzał, tylko powiem, że dla mnie to słaby pomysł, z wielu powodów. Na dodatek z małymi szansami na wprowadzenie, pobawią się trochę, potestują i skończy się jak zawsze…

 5. Wild_Butter Wild_Butter pisze:

  a wystarczylo by zrobic jak w AW

  • pikawka pikawka pisze:

   To kto wtedy grałby w wota ?

  • nie pisze:

   doprowadzić grę do upadku, żeby nikt w nią nie grał?
   podawanie jako przykładu gier zombie to zły pomysł

   • martinez387 pisze:

    @nie Dla ludzi na twoim „poziomie” to każda gra będzie grą zombie, nawet warcaby.

   • Czolg E100 pisze:

    Chodziło mu o to że w AW każda amunicja ma określoną rolę. Przeciwpancerne mają przebijać, zrzucać gąski. Kumulacyjne mają podpalać, niszczyć silnik, ranić załogę i zadawać większe uszkodzenia papierom, ale przeciwko nim są pancerze ERA. Amunicja PELE ma siać pieprzony sajgon (bo inaczej nie mogę tego nazwać) w czołgu jak przebije, rozwalone 2-3 moduły + zranieni załoganci. Amunicja z ładunkiem odkształcalnym to takie połączenie HE i PELE, z reguły jest w czołgach rodziny Challenger. No i stare dobre HE i HESH. Nie ma czegoś takiego jak amunicja premium. Każdy rodzaj pocisku ma określone zadanie. W WoT jest ale nie specjalnie różnica między AP i HEAT…. Gram w obie gry, ale trzeba podejść prawdziwie to faktów. W AW HEAT mają ograniczenia, a w WoT Heatem to ja nawet warstwowe mogę przebić…

    @Nie tobie i innym podobnym widać zatrzymało się coś i nawet nie sprawdzacie gry. Serwery AW zostały połączone ponad 2 miesiące temu i do bitwy PvP/Globalne Operacje losuje max 30 sekund od rana do nocy i to nie ważne na jakim tierze oraz tylko i wyłącznie 15 na 15. Ale spoko takich nie potrzebujemy, pewnie byś puffnął odrazu po wyspotowaniu na polu bitwy w AW. MM najczęściej losuje +1, co mnie dziwi, ale jednocześnie cieszy

 6. Paweł Pilski pisze:

  Falathi nie cieszy się szczególnym szacunkiem w polskiej społeczności i chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Jego wypowiedzi nie mają, delikatnie mówiąc, wielkiej wartości informacyjnej. Z drugiej strony to co mówią ludzie z Mińska też nie jest już traktowane zbyt poważnie.

 7. BloQ2pb BloQ2pb pisze:

  Ludzie nie ma co się czepiać, Falathi coś wie – i to już jest cudem Bożonarodzeniowym na ten rok, a czy to prawda i czy ma jaką kolwiek wartość to już inna kwestia nie czepiajmy się szczegółów. Falathi coś się dowiedział i już wie i tego się trzymajmy może dowie się jeszcze czegoś ? Kto wie ? Może jak raz zacznie chłopina to mu się spodoba ?

 8. miki3484 pisze:

  robimy mastodonty będziemy hesh nawalać

 9. kisiel150 kisiel150 pisze:

  Generalnie zmiany w amunicji premium to dobry pomysł.
  Sam jestem zwolennikiem tej opcji, żeby gold ammo miało uszkodzenia obniżone względem normalnych pestek. Jest to krok, który przede wszystkim spowolni przebieg bitew (co jest zjawiskiem pożądanym.)
  Jednak fakt, że chcą WSZYSTKIM czołgom dać amunicję AP jako standardową jest poroniony i udowadnia, że nawet jeśli WG się za coś weźmie, to są zbyt leniwi, żeby zrobić to dobrze.
  Nie wyobrażam sobie MBT z lat 50 i 60 (czyli większości medów X poziomu) strzelających amunicją AP zamiast APCR (a jeszcze lepiej APDS).
  Gdyby chcieli, mogliby pozmieniać parametey poszczególnych pocisków, ale zamiast tego wolą zrobić prosty skrypt, który spowoduje, że amunicja APCR będzie tylko i wyłącznie amunicją specjalną i po prostu dadzą jej x% mniej uszkodzeń nić amunicji standardowej.
  Takie podejście powoduje, że zaczynam uważać, że lepiej by było nic nie ruszać zamiast robić to w taki sposób

 10. Mati2k pisze:

  Co niektóry „koxy” zrobią ze swoim wn8 😀
  Często gęsto leci sam gold …

  Niech mi tylko w GFie pocisków OB nie ruszają 😛

 11. Daniel pisze:

  @mati2k – myślę, że zwiększy to tylko przepaść pomiędzy ssłabymi a dobrymi – ten dobrybędzie wiedział kiedy załadować AP a kiedy golda i i tak nastuka więcej DMG, poza tym, przez to, że słabsi będą albo nie przebijali, albo przebijali żadziej za mniej, to dla tego lepszego będzie więcej HP do sfarmienia (to tylko spekulacje i wynikiem tej zmiany może być coś zupełnie innego, ale pewni możemy być jednego – dobry gracz nie stanie się tym złym, a słaby w magiczny sposób nie będzie koxem – tyle)

Dodaj komentarz