Doskonale wiemy, że czekanie na koniec pobierania i instalacji aktualizacji w dniu jej wprowadzenia nie należy do najprzyjemniejszych. Dlatego niedawno dodaliśmy opcję wcześniejszego pobrania aktualizacji. Aktualizacja 1.0 jest dość duża, więc wcześniejsze pobranie nastąpi w kilku etapach.

Wcześniejsze pobieranie aktualizacji zmniejszy obciążenie serwerów w dniu jej oficjalnej publikacji. A ci gracze, którzy pobiorą ją wcześniej, będą mogli wejść do gry od razu po wprowadzeniu aktualizacji.

Oto jak to działa.

Program startujący
Upewnij się, że zaznaczona jest opcja „Włącz pobieranie nadchodzących aktualizacji”. Kliknij „zastosuj”, aby potwierdzić wybór.

Wargaming Games Center
Upewnij się, że zaznaczona jest opcja „Pobierz wcześniej aktualizacje”. Kliknij „Zapisz”, aby potwierdzić wybór ustawień.

Pamiętajcie, że ta nowa funkcja jest na etapie testowania. Nie gwarantujemy, że zostanie wprowadzona na stałe.

Czym jest wcześniejsze pobieranie?

Jest to wcześniejsze pobranie plików dla przyszłej aktualizacji (przybliżony rozmiar aktualizacji 1.0: 5,56 GB dla klienta SD oraz 26,29 GB dla klienta HD), które zostaną zainstalowane w dniu jej oficjalnego wprowadzenia. Gdy zostaną zakończone prace na serwerach, proces instalacji zostanie uruchomiony po wystartowaniu programu startującego.

Czy wcześniejsze pobranie aktualizacji może jakoś wpłynąć na możliwość gry w WoT?

Nie, gracze cały czas będą mogli grać w World of Tanks. Jeśli ta opcja jest włączona, pobieranie zostanie automatycznie zatrzymane na czas grania i proces zostanie wznowiony po zakończeniu gry. Pobieranie można wstrzymać w dowolnym momencie.

Co się stanie, jeśli pobiorę klienta SD w pierwszym etapie i potem przełączę się na klienta HD w następnym etapie?

W tym przypadku zostaną pobrane wersja HD obecnej aktualizacji oraz wersja HD pierwszego etapu aktualizacji 1.0. Potem pobrane zostaną wersje SD i HD kolejnego etapu aktualizacji 1.0.

Gdzie będą przechowywane pobrane pliki? Czy mogę je przenieść na dysk przenośny i przekazać znajomemu?

Tak, będzie można przekazać je znajomym, ponieważ pobrane pliki będą przechowywane w standardowym folderze na Waszych komputerach С:\Games\World_of_Tanks\Updates (lub, jeśli Wasi znajomi zainstalowali grę w innym folderze Twój dysk:\Games\World_of_Tanks\Updates).

Jeśli kliknę przycisk Pauza w programie startującym, czy pobieranie zostanie następnym razem wznowione od tego miejsca, czy muszę rozpocząć pobieranie od nowa?

Pobieranie zostanie wznowione od momentu wstrzymania.

Czy mogę wybrać opcje SD/HD przed rozpoczęciem pobierania?

Nie, zostaną pobrane wyłącznie te pliki, które odpowiadają aktualnie zainstalowanej wersji.

Gdzie powinienem zgłosić ewentualne problemy techniczne zaistniałe podczas wcześniejszego pobierania?

Na wszelkie Wasze pytania dotyczące tego tematu będziemy odpowiadali w dyskusji o nowościach na naszym forum.

8 Responses to WoT 1.0 – wcześniejsze pobieranie na serwerze EU

 1. Dzemor pisze:

  26,29 GB dla klienta HD ? 0_o

  • Wild_Butter Wild_Butter pisze:

   WG przechytrzyło system nie udało sie zniechęcić biedoty systemami pay 2 win więc zrobili grę nie dla tosterów XD

   • pikawka pikawka pisze:

    Niestety, lub na szczęście, wymagania minimalne nie zmieniły się, a nawet zmniejszyły. Odpaliłem testowego wota 1.0 na TABLECIE Kruger-Matz sprzed 3 lat i zostało po staremu – na minimalnych liczba klatek od 12 do 20 (w zależności od akcji na ekranie). Taki sam wynik miałem wcześniejszych wersjach, ale po odpaleniu tweakera (wyłączającego w grafice to, czego nie dało się wyłączyć z poziomu ustawień gry), czyli reasumując – jest ciut szybciej nawet na tosterach 🙂

  • Toast21 pisze:

   To tylko Dom1na troche ponioslo i wzucil 2jke za duzo 😀
   Tez sie troche przestraszylem. 😉

 2. Sqbany17 Sqbany17 pisze:

  U mnie coś pobrało, ale niestety pobierało się to trochę wolno. Mam download na poziomie 7MB/s, a ściągało się 3MB/s. 🙁

Dodaj komentarz