O tym nielegalnym modzie pisaliśmy już wielokrotnie, chociażby TUTAJ gdzie możecie zobaczyć porównanie co daje usunięcie roślinności w WT, AW, czy WoT.
Tym razem możecie zobaczyć grę „na żywo” w wersji bez modów i z usuniętą roślinnością.

Pamiętajcie, że stojąc co najmniej 15 metrów od krzaczka, dającego nam kamuflaż, jesteśmy praktycznie niewykrywalni.

23 Responses to World of Tanks – tundra mod, cz.II

 1. RyszardRwieSerce RyszardRwieSerce napisał(a):

  Co to za przyjemność z gry z usuniętymi krzakami?

  • Fox Fox napisał(a):

   ja tego używałem zanim go zakazali i generalnie nie chodziło mi o jakieś stwarzanie sobie przewagi tylko o to żebym grau w grę o czołgach i strzełał do czołgów bo gdy są te wszechobecne krzaczory to nie strzelasz się z czołgami tylko z ich konturami. Dla mnie to była tylko kwestia estetyczna.
   Co kto lubi. A raczej co kto lubił.

   • Voother Voother napisał(a):

    Zanim go zakazali? lel gościu. ^^ Nie trzeba być geniuszem by widzieć, że to cheat. Kiedykolwiek go używałeś to po prostu oszukiwałeś. Kwestia estetyczna? Wiadome jest, że o niebo łatwiej jest zgęszać czołgi 100% widoczne niż w konturach. Wiele łatwiej też strzelać w czołgi jeżdżące między budynkami jak pomiędzy nie ma żadnych krzaków co widać na tym filmiku. Strach pomyśleć jak się na murovance strzela. Rzygać mi się chce jak ktokolwiek pisze/mówi, że kiedyś używał tundry. „Co kto lubi.” haha gimme more.

   • wojopl_78 wojopl_78 napisał(a):

    @Fox piszesz, że przestałeś z niej korzystać kiedy WG jej zakazało, ot tak bez skrupułów przyznajesz się publicznie, że byłeś oszustem i jeszcze próbujesz się wybielać.
    Ten mod zawsze był w kategorii zakazane, ja nie gram praktycznie od 2 lat, a wiem że i 4 lata temu jak grałem to był uznawany jako cheat. Kwestię estetyki, daruj sobie.
    To że nie karali za oszustwa to inna sprawa.

  • Svean napisał(a):

   To jest jakaś zaawansowana Tundra – nie ma liści ale są pnie żeby widzieć gdzie są drzewa i ich nie poprzewracać.
   Ciekawe czy w ramach PFP (Polityki Fair Play) zrobili narzędzia do wykrywania tego cuda…

   Anyway – kiedyś wspominałem że na cheatach jeśli 90% graczy w ogóle i jakieś 80% od niebieskiego w górę?
   Nawet w komentarzach poniżej widać że dużo się nie mylę (choć nie powiem żeby się z tego cieszył…).

   @ Dom1n – stojąc do 15m od krzaczka jest on przezroczysty (dla nas) ale tez jesteśmy bardziej widoczni, a więcej niż 15m to krzaczek jest nieprzezroczysty a my mniej wykrywalni. Inna rzecz że szwedzkie TD mają BARDZO niską wykrywalność zwłaszcza po strzale dlatego gościu wali do wszystkiego wokół i… nic.

  • slawi napisał(a):

   No właśnie też nie wiem. WoT ma biedną grafikę w porównaniu z WT czy AW, ale bez roślinności to wygląda już gorzej niż gierka sprzed 20 lat. A zaryzykuję twierdzenie, że taki mod zamiast poprawić, pogorszyłby moje wyniki, bo:
   a) nie byłbym w stanie zająć żadnej sensownej miejscówki i nie wiedziałbym, ile się cofnąć, żeby móc strzelać pozostając niewykrytym
   b) nie wiedziałbym, z której strony wykrywać wroga, który właśnie schował się za krzaczkiem
   c) grałbym na maksa wk**wiony z uwagi na beznadziejny wygląd gry.
   d) nie ubiłbym tych kilkuset czołgów w swojej karierze, waląc na ślepo w popularny krzaczek.
   Podsumowując – jeśli ktoś używa tego moda, żeby mieć lepsze staty, oznacza to, że XVM zastąpił mu mózg. Nie wiem ludzie, wy sobie walicie gruchę do swojego kolorku czy jak? Nie wiem, jakie może być racjonalne uzasadnienie tak dalece posuniętego masochizmu.

 2. _LAS_ _LAS_ napisał(a):

  Ten filmik niczego nie dowodzi, bo jest trochę bez sensu. Żeby na prawdę pokazać co daje tundra musiał by rozegrać dwie takie same bitwy jedną z tundrą drugą bez, nakazać przeciwnikom wyjeżdżać z różnych stron i pokazać jak się celuje z tundrą, a jak bez. Tutaj mamy bitwę rozegraną z modem, co widać od razu, bo celując przez krzaki np. w E-100 celuje w dolną płytę i nie obniża celownika ani na moment aby podążając za wycofującym się czołgiem dalej celować w dolną płytę, bo wie że poniżej jest ziemia. Już lepiej by było jak by pokazał bitwę rozegraną bez tundry, ale z włączoną tundrą na powtórce, żeby było widać ile razy „machamy” myszką żeby trafić, a z tundrą przecież od razu widać czy czołg się chowa za przeszkodą, czy wystaje mu jakiś piksel wieży w który możemy wycelować licząc na RNG ;)

  Ps. Większość jeździ z usuniętymi krzakami tylko w trybie snajperskim.

 3. mlimlen napisał(a):

  Ja gram na aim tundrze i bez niej gra sie do bani, jakby calkowice usunęli ja z gry ciezko mi byloby sie przyzwyczaic strzelac do kontur tankow.

 4. al napisał(a):

  Ja wolę przezroczyste textury. Też widać całą mapę, ale są zarysy drzew, krzaków i widać gdzie się zatrzymać :)

 5. xdx Lamasztu napisał(a):

  Tundra czitem ??? bez przesady :-) ,,mod,, rysujący cień który daję czołg to jest dopiero masakra,co jeszcze ciekawsze nie musisz być wcale wyświetlony aby ten modzik działał i pokazywał na bieżąco gdzie się przemieszczasz.
  Już nie wspomnę o multi focusie gdy wypada 3-5 czołgów kierownik brygady wybiera cel po czym wszystkie działa w pełnej synchronizacji celują i strzelają w tym samym momencie ;-)

  Całe szczęście że pozwalają sobie na to nie liczni [z racji miesięcznych kosztów ] ale spokojna wasza głowa w Polsce regularnych płatników jest wystarczająco dużo,szczególnie pozdrawiam kilku panów z ex G2G.

  • Ojejq napisał(a):

   Eh, odechciewa się grać, jak się takie rzeczy czyta :/

  • alis990 alis990 napisał(a):

   Czy ten mod rysujący cień przypadniekm nie działa tylko wtedy kiedy w drużynie przeciwnej jest ktoś z tym modem?

  • Svean napisał(a):

   No właśnie te cienie to aż zbyt „cudownie” brzmią żeby to było prawdziwe.

   Bo rysowanie (render) jest po wyświetleniu, wyświetlenie jest liczone przez serwer dla całej drużyny własnej (no chyba że nie ma zasięgu radia). Nawet biorąc pod uwagę że jakiś mod przesyła i wymienia info między drużynami (w sensie: masz moda który daje tobie namiary wg tego co widzą przeciwnicy, to i ty przesyłasz przynajmniej jednemu z nich namiary na swoją drużynę) to jednak żeby były obrysy taki mod musiałby wysyłać info o wszystkim – przynajmniej o kierunku, prędkości, obrocie wierzy itp, jeśli nie o wszystkich wierzchołkach.
   A to trochę mało prawdopodobne.
   Pewnie kolejna teoria spiskowa ale może się mylę ;)

  • burkoslaw_ napisał(a):

   Pewnie według ciebie ukradzenie 200 zł to też nie kradzież bo przecież nie łapie się pod prokuratora.

 6. xdx Lamasztu napisał(a):

  Kombinujesz w złą stronę :-) ponieważ cień nie jest wyświetlany jako model 3D danego czołgu z widocznymi weak spotami itd,najprościej mogę ci to wytłumaczyć abyś położył na kartce papieru zabawkowy samochodzik.
  Odrysował na kartce jego cień i przeniósł sobie to samo w myślach w realia gry,widać po prostu niezbyt foremną ,,plamę,,na ziemi ale jest na tylę wystarczające aby arciaż cie pokrzywdził,ewentualnie po załadowaniu golda dokonać penetracji strzelając w pewnej odległości nad ziemią.

  • Svean napisał(a):

   Kiedyś (dawno temu) słyszałem o Warpacku – płatnym zestawie „modów” który przesyłał informacje pomiędzy osobnikami z przeciwnych drużyn jeśli obaj coś takiego mieli. Może to jakaś nowszejsza wersja. Pamiętam że nawet grając na Twierdzach z którymś klanem rozstawiający klikał po mapie w zupełnie innych miejscach niż mieliśmy działać (o tym było na TS-ie) żeby jeśli przeciwnicy mieli Warpacka to pojechaliby/uważali na inną stronę, bo ponoć tego typu rzeczy Warpack przesyłał. O cieniach nie było mowy, ale świat idzie do przodu :P

   Tyle że też gdzieś słyszałem/czytałem że WG się miało wycwanić i samo wykupić zestaw po czym banować ludków bo przecież mieli(by) informacje o tym kto to ma, bo się to było wyświetlało (a nawet jeśli nie to można wyłapywać informacje w których bitwach z udziałem kogo są informacje i banować na podstawie statystyki).

   Może te bany w ramach PFP są za takie cuda?
   Bo za wszystkie mody/cheaty na pewno nie (patrz: powyższe wypowiedzi, ludzie wciąż grają bez bana)

 7. xdx Lamasztu napisał(a):

  Mam nadzieje że przyjdzie kiedyś taki dzień gdy twórcy tej gry całkowicie zablokują zewnętrzne modyfikacje :-)

 8. pokrzywek pokrzywek napisał(a):

  Nie wiem jak teraz ale kiedyś dowódcy klanów mieli pretensje do ludzi za nieposiadanie nielegalnych modów szczególnie w kampaniach.

Dodaj komentarz