Dwa lata temu nasz tryb futbolowy powrócił, by świętować szaleństwo piłki nożnej toczące się tego lata we Francji. W tym roku jesteśmy gotowi na święto największych krajów piłkarskich z całego świata (oraz Anglii), które pojawią się w Rosji, by pokazać, kto jest najlepszy. Oznacza to, że tryb futbolowy powraca ze specjalnymi dodatkami i ulepszeniami w stosunku do trybu z 2016.

Nasz tryb rozpoczyna się 14 czerwca od 06:30 i będzie trwał, póki ducha aż do 29 lipiec do 07:00!

Główne zasady

Tak, jak dwa lata temu, będzie to tryb 3 na 3 z wyłącznie specjalnymi mapami i czołgami (więcej o tym za później). Zwycięzca zostanie wyłoniony pod koniec 7-minutowej gry, bądź jeśli drużyna zdobędzie 3 gole.

Nie tak łatwo o remis

W przypadku remisu rozegrana będzie wersja „złotej bramki” przez dodatkowe maksymalnie cztery  minuty. Jeśli w tym okresie nie padnie bramka, zwycięzcami stanie się ta drużyna, która jako pierwsza uzyska 100 punktów utrzymania na połowie przeciwnika.

Powrót na pozycje

To, czego nie było w poprzednich iteracjach to rozpoczęcie od środka po każdym golu. Tak więc, jeśli będziecie akurat szczęśliwymi strzelcami, albo właśnie nie udało się Wam wybronić ostatniego strzału – po każdym golu obie drużyny rozpoczynają w równowadze.

Każdy ma swoją rolę

Oprócz innych dodatków w tegorocznym wydaniu trybu jedna z ważniejszych zmian to wprowadzenie czołgów o konkretnych rolach. Każda rola to specjalna umiejętność, więc będziecie mogli naprawdę wykorzystać silne strony swoich czołgów, a będą one miały charakterystyki inne, niż ich odpowiedniki w drzewach technologicznych.

Więcej informacji o poszczególnych czołgach:

E 100 Sport (OBROŃCA)
Podobnie do współczesnych tylnych centrów nie jest szczególnie szybki czy zwinny, ale zna swoje miejsce: strzec bramki i bronić linii końcowej „wybierając” z niej piłkę (i przeciwników).

Specjalna umiejętność – Uszkodzenie rozpryskowe: Idealne dla obrońcy, który ostatnim rzutem stara się wyciągnąć piłkę sprzed linii.

Umiejętność jest pasywna. Aby ją uruchomić, nie ma potrzeby wykonywać żadnych czynności.

T-62A Sport (ŚRODKOWY)
Środkowy to hybryda pomiędzy obrońcą i atakującym, ale nie sądźcie, że to dobrzy permanentni zmiennicy. Posiadają najlepsza prędkość maksymalną na boisku, mogą w kilka sekund przeistoczyć się z zamiataczy w szarżujących zawodników.

Specjalna umiejętność – Dopalacz: Odrobina dodatkowej szybkości, by przejąć i utrzymać, lub błyskawiczny sprint, by wypuścić kolegę z drużyny to coś, co każdy środkowy mieć powinien. Dopalacz dodaje również nieco do prędkości zawracania, więc spokojnie możecie kiwać przeciwników.

Ta umiejętność jest aktywna, więc trzeba ją włączyć. Ma też czas akumulacji, więc koniecznie korzystajcie z niej wtedy, kiedy będzie najlepiej wykorzystana.

AMX 13 105 Sport (ATAK)
Świetne przyspieszenie, dobra prędkość i zdumiewająca szybkostrzelność sprawiają, że jest niebezpieczny na polu bramkowym, ale koniecznie trzeba uważać na wślizgi obrońców, bo z jego małą masą wynik może być tylko jeden.

Pierwszy strzał w piłkę może i nie pośle jej wprost do siatki, ale posiadając więcej naboi w bębnie, atakujący jest w stanie spokojnie posłać ją elegancko między słupki.

Specjalna umiejętność – Druga szansa: Kiedy wykorzystacie ostatni pocisk z bębna i cały Wasz wysiłek zacznie obracać się wniwecz, uruchomcie tę umiejętność, a otrzymacie dwa dodatkowe strzały. Nawet najlepsi strzelcy czasami potrzebują popchnąć piłkę czubkiem buta, ale w tym wypadku to nie korki, tylko pociski.

Ta umiejętność jest aktywna, więc trzeba ją włączyć. Ma też czas akumulacji, więc koniecznie korzystajcie z niej wtedy, kiedy będzie najlepiej wykorzystana.

Wszystkie te czołgi trafią do Waszych garaży przed rozpoczęciem wydarzenia. Pod jego koniec zostaną usunięte (wraz z ich miejscami), a załogi zostaną za darmo odesłane do koszar.

Stadiony

Tegoroczne wydarzenie będzie się toczyło w trzech lokalizacjach: w nowiutkim „Stadionie Łużniki”, jak również w rozbudowanych „Himmelsdorf Arena” i „Old Tankford”, które gościły tryb futbolowy dwa lata temu.

Ale to nie wszystko!

Przygotowaliśmy też specjalne elementy w trybie futbolowym, które z pewnością podkręcą tempo współzawodnictwa.

WP GG (Well Played, Gigi)

Miejsce komentatorskie jest już gotowe na rozpoczęcie wydarzenia i wśród komentatorów znajdzie się gość specjalny. Jeśli dobrze się wsłuchacie, to może usłyszycie Gianluigi „Gigi” Buffona zdającego relację z meczu wraz z dwoma innymi komentatorami ze stanowiska przy linii bocznej.

Turnieje

Mamy w planie przeprowadzenie kilku różnych turniejów w przeciągu nadchodzącego miesiąca piłkarskiej gorączki. Wszystkie szczegóły pojawią się wkrótce, więc przygotujcie się na świetne nagrody i walkę o chwałę!

Skompletujcie kolekcję

Przez cały czas trwania trybu futbolowego będziecie mogli rozpocząć kolekcję kart z piłkarskimi czołgami. Zebranie drużyny składającej się z 10 kart da Wam szansę zdobycia nagród, których nie chcielibyście przegapić.

To tylko zachęta do uczestniczenia w turniejach i kompletowania kolekcji. Czytajcie uważnie: więcej szczegółów o wszystkich możliwościach trybu futbolowego pojawi się w ciągu tygodnia.

6 Responses to tryb futbolowy 2018: gotowy na pierwszy gwizdek

 1. LordFenikX napisał(a):

  Nasz tryb rozpoczyna się 14 czerwiec do 06:30 i będzie trwał, póki ducha aż do 29 lipiec do 07:00! – Proszę poprawić na od 😉

 2. kamil10abc napisał(a):

  Koledzy „Janusze” jak ktoś jeszcze nie wie to For Honor na uplayu za FREE do odebrania 😉

 3. witekjednarata napisał(a):

  „E 100 Sport (OBROŃCA)”
  Czyli co? Gruby na bramkę? 😉

Dodaj komentarz